» »

geforce linux userji rabim nasvet

geforce linux userji rabim nasvet

gfhr- ::

ker so pri atiju nesposobni napisati delujece driverje (tako za win kot za linux) me mika da bi menjal svojega r9800pro za nv graficno, ker koliko sem slisal delujejo le te brez problemov na linuxu. preden to storim (ce sploh) me zanima ce mi lahko tisti ki imate nvidia graficno in poganjate linux (katerikoli distro) prosim napisete svoje izkusnje. od tega kako poteka sama instalacija driverjev (ce imas ati graficno moras biti na pol znanstvenik da ti uspe uspesno instalirati driverje) do samega delovanja. tu me predvsem zanima kakrsnekoli napake/artifakti ki so se pojavili v igrah ali kaksno cudno delovanje. cimvec, tem boljse. poganjal bom predvsem native igre (quakeworld, quake3, doom3 - ko pride nix verzija) ampak obcasno tudi kaksno emuliral, zato me zanima _cim vec_ podrobnosti o (ne)delovanju nv driverjev. spodaj je moj sistem, poganjal bom (verjetno) stgl 3.0 (ko bo, ce bo) zato so taki ki imajo podobno konfiguracijo se posebej dobrodosli :)

epox 8rda+ (nforce2)
geforce 6800GT (sicer ga se nimam ampak nekaj v tem rangu)

tnx
  • spremenilo: gfhr- ()

BigWhale ::

Pri gentuju emergas nvidia-glx in nvidia-kernel paket, popravis XF86Config in to je to.

hruske ::

pri debianu namestis paket nvidia=glx in nvidia-kernel-source potem moras pa se skompajla kernel modul ob kernel-source.

Dusan_83 ::

Pri gentooju moras pri najnovejsem kernelu (2.6.7) poskrbeti, da bos emergal zadnjo verzijo gonilnikov. V portage-u so je zaenkrat kot stable oznacena se neka stara verzija, s katero bos imela samo tezave. Zato emergas z: ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge nvidia-kernel nvidia-glx.

moj_nick ::

Vsi se strinjamo, da je inštalacija driverjev najenostavnejša v Gentoo-ju. Skoraj enak postopek inštalacije je tudi pri ATI karticah, je pa sama inštalacija OS-a malo težja, bi ti pa priporočal najprej to, preden mečeš denar skozi okno.

Navodila za inštalacijo OS-a, za ATI kartice, ostala navodila, zelo uporaben forum
110111001001010001010000

thezerox ::

a ti xorg oz. xfree driverji ne odgovarjajo? saj imata oba podporo za ati.

Jaz sem sprobal oba, tako nvidia kot ati driverje, ze dolgo, nvidio pod gentoojem, ati pa se ne spomnim vec, mislim da tudi pod gentoojem. Moram priznati, ka sem z nvidio imel boljse izkusnje. Pri atiju mi nista delala dva xserverja hkrati, je pa res, da je chromium delal boljse z ati kot xfree driverji. Saj to je normalno, ker imajo ati driverji vec podprtih funkcij kot xfree.

gfhr- ::

moj_nick: verjemi se ze veliko probal, da bi spravil atija k delovanju. na eni distri mi je jo celo zaznal in uredil dri ampak je v igrah precej lagalo (stekalo na random time) in obcasno so sli fpsji tudi pod 10...
instalacija atijevih driverjev -> .

alo-alo: xfree ne podpira r350 cipov.

hm, nisem se dovolj izkusen linuxas zato ne vem ce bi posegel po gentooju (ceprav slisim dobre stvari o njem) in kolikor sem bral forume je ta distro za bolj izkusene uporabnike oz. je to linux in ne win wannabe. je kaj resnice v tem?

borchi ::

ni nič resnice na tem. če znaš brat in ne enačiš lep installer = enostavnost, je to ena najbolj enostavnih "distribucij".

sicer sem pa ravno zamenjal ati radeon 9500 64Mb (hardversko modificirana v 9500 pro) za FX 5700 (non-ultra) in mam v glxgears mal več kot 2x višji fps kot prej! ti ati-jevi driverji za linux so joke! npr. 9500pro je mela pod win dobrih 3500 pik, FX 5700 pa manj kot 3200. v win morem fx5700 kr fajn overclockat, da pridem do hitrosti 9500pro, v linuxu je pa že na default frekvenci fx5700 več kot 2x hitrejša. dobro, glxgears niso lih nek benchmark - ampak vseen!!!
l'jga

thezerox ::

pojdi malo na dri.sourceforge.net, pa poglej pod status, r350 je podprt. pa malo si preberi, kaj je to DRI projekt, pa kako se instalira itd. pravim, stvar je za nabirat izkusnje z linuxom.
kot je ze nekdo omenil, najprej mal prestudiraj stvar, pa se temeljito poglobi, ne zacet takoj tja metat denarja.

ja, gentoo ni kar tako. moras imeti dokumentacijo, najboljse da mas vse sprintano pa pol zacnes delat, ker brez dokumentacije ne bos nikamor prisel, garantirano. moram ti pa povedat, da se pol veliko naucis, veliko tudi iz napak. vcasih bos delal stvari samo zato, ker v dokumentaciji tako pise, ne da bi vedel, kaj pocnes. cez cas pa bos ze pogruntal. mas pa gentoojev forum, kjer zves vse.

thezerox ::

ups, moja napaka, premalo skrbno sem prebral navodila, res je, niti DRI nima podpore za r350, samo do radeon 9200 je podpora. Sori.

thezerox ::

ok, moram se popravit, res je po mojem najboljse da nabavis drugo graficno, ce hoces uporabljat 3d v linuxu, ali zacasno neki radeon ki dela v linux, ali pa nvidio, geforce 6800 gt ze ima podporo v teh zadnjih driverjih.

jaz sem primerjal radeon 9000 pro pa gefroce 4 ti 4200, 3200 proti 6700 fps v glxgears.

gfhr- ::

hehe alo-alo. si se pac zmesal. bilo bi logicno, da mas dri za 1 leto (?) staro graficno ce pomislis da je nvidia ze izdala linux driverje ki podpirajo fx6. glede gentooja pa se bom se pozanimal, hvala vsem.

btw: alo-alo, jaz dobim v linuxu na r9800pro + ati driverji v glxgears 4200 fps. in to sploh ni smesno, prej zalostno.

s56vpe ::

jz sem imeu podobne probleme z ATIjem. Zdej sem nabavu rabljeno GF4 tI4200 za 15000 SIT in dobim 3500 fps.

borchi ::

nvidia je z zadnjo verzijo driverjev za linux dodala tut nvidia-settings. neki podobnega kot je v win - sicer še ni noter vseh settingov, ampak očitno grejo v tej smeri, da boš lahko vse nastavitve poklikal v prijaznem gui vmesniku. jaz že zdaj s prvo verzijo pogrešam samo še overclock nastavitve.
l'jga

thezerox ::

glej, tu je link za forum http://rage3d.com/board/index.php pa po mojem tu zves vse, kar hoces, ce imas namen, da vse potegnes iz atija, kar se da.

Ja, se strinjam s tabo, res bi bilo logicno. to kaze na to, da nvidia pac stvari bolj resno jemlje, mislim na opensource OS-e.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gentoo in internet

Oddelek: Operacijski sistemi
181527 (1353) kriko1
»

Gentoo setup problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251665 (1489) G2
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804816 (3899) hruske
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674272 (3797) Senzacionale
»

Vtis Gentoo Linux 1.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211293 (1057) Brane2

Več podobnih tem