» »

Mariborcani - nujno rabim pomoc!

Mariborcani - nujno rabim pomoc!

b0r1s ::

Ce ima kdo od vas nf7-s v2 plato in mi je pripravljen flashat bios (placam za delo). Problem je namrec ta, da mi napise "cmos checksum error - defaults loaded" Press f1 to continue or del to enter setup. Ampak lahk prtiskam kar hocem pa ne gre naprej..kot da ne bi delala tipkovnica. Ampak num lock tipka dela :\

Racunalnik je delal normalno, dokler ni zmanjkalo elektrike za par sekund. Ga vklopim nazaj, zapiska (normalen pisk), izpise diske, cd-rome, potem pa se pojavi to! Sem poskusil VSE, odklopil vse zi plate, vzel baterijo ven, clear cmos ene 100x,
pa ne gre naprej, tako da je pomoje samo se bios update edina resitev.
Tako da bi bil zelo hvalezen, ce je kdo, ki bi mi bil pripravljen flashat zadevo. Rabil bi pa nujno danes!
Dosegljiv sem na tel 031/815-063.

Boris
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Vikking ::

čisto vse je vredi samo f1 za load default settings stisni oz. del da greš v bios in tam izbereš default settings oz. optimized settigns!! to je vse! probi z drugo tipkovnico!

b0r1s ::

Ma sej sem 100x probal F1 pa DEL..tudi INSERT, da se boota z default nastavitvami biosa. Pa nic ne pomaga. Se ne odzove na nobeno od teh tipk...tipkovnica ni problem, ker NumLock in CapsLock delajo brez problema...

boris
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

b0r1s ::

Ok, mi je uspelo uredit...sem prikljucil tipkovnico na drugi P/S2 (od miske) in zdej dela..na onem p/s2 od tikovnice zgleda delajo samo ene tipke - med katerim zal ni bilo f1 oz del :|
Zelo sumljivo vse skupaj - upam, da je samo to slo k hudicu in da se ni kaj drugega crknilo..ceprav zaenkrat drugo dela vse ok...:\

Tak da je zadeva bolj ali manj urejena...

boris
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0r1s ()

pviran3 ::

:D Ni vseen, na katerem P/S2 maš tipkovnco. Eden je za miš (vijolčn-zgorn) in drugi za tipkovnico(zelen-spodn).
PS: Pa upam, da sm barve zadel :D

Microsoft ::

pviran3, ne nisi zadel. :P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

b0r1s ::

Ja, kaj cem, ce mi pa vijolicni p/s2 ne dela vec :\
Dela pa na zelenem cisto ok do sedaj - tak da ce bo tako ostalo bo vredu, drugace pa si bom moral omisliti kaksno USB tipkovnico.

Boris
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Pyr0Beast ::

LOL, sej zeleni je za miša, kako lahko dela?
Odpri plehnat pokrovček na matični od tipkovnice oz. miša
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

b0r1s ::

Kako lahko dela? Sej sta ps/2 prikljucka ista tak za mis kot za tipkovnico - pomoje zaradi tega :)

Ne mislim pa nic razdirat, ker se mi ne da oz. se mi zdi zelo butasto, da mi crkne taksna stvar zaradi tega, ker je stroma zmanjkalo za par sekund...tako da dokler dela tu, bo ostala tipkovnica tu, ko pa bo se to crknalo :\ pa grem po usb tipkovnico oz. po novo plato - cist odvisno pri kaksni volji bom takrat :|

boris
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Microsoft ::

Jst vem, da ce sm na eni stari masini obrnil tipkovnico in mis (oba na PS/2), ni delalo. Ni prepoznalo tipkovnice, za mis se ne spomnem.

Drgac pa mam USB mis in tipkovnico na tem PCju, in ni sans, da bi uporablu tist pretvornik iz USB -> PS/2!:| Dva taka pretvornika uporabljam za to, da podlozim prenosnik, da je boljsi pretok zraka. :P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

AndrejS ::

Na boljših platah je vseeno na kateri PS/2 priključiš kaj (INTEL) , na cenejših, žal tudi vse abit pa ni vseeno več in moreš pazit. Vijolčni je tipkovnica. Morem pa ti povedat da če boš kupil USB tipkovnico bo stvar samo še slabše, ker biosu ne podpirajo USB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121518 (1239) nitramcek
»

tipkovnica in bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
201973 (1739) krajnvik
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352204 (1873) bluefish
»

Tipkovnica ne dela na A7N8X - zelo se mudi :/

Oddelek: Strojna oprema
101413 (1304) OmegaM
»

USB ali PS/2?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101303 (1123) andrej

Več podobnih tem