» »

Ne morem v BIOS

Ne morem v BIOS

nitramcek ::

Zadnjič sem odprl kišto, in jo malo prepucal, saj je bila polna prahu. Ko sem zadevo dal nazaj skupaj (vzel sem dol le stranice) sem ga želel zalaufati, kot po navadi preko tipkovnice. PS/2 priklop. Ker se ni odzval, sem ga pač prižgal na škatlji in si mislil, bom pač še enkrat naštimal v BIOS-u. Sedaj je pa hec, ker noče v BIOS. Tipkovnica sploh ne deluje (kar recimo vidim po Num/Lock) dokler se ne začne nalagati sistem, Ubuntu. Tako, da sedaj ni variante da pridem v BIOS, ker tipkovnica začne delovati, ko je že mimo, da bi lahko prišel vanj. To bi še preživel, da računalnik prižigam na škatlji, ampak BIOS rabim še za druge zadeve. Če želim bootat s ključka, spet rabim BIOS.
Se komu sanja, kaj bi lahko bil problem? Mogoče sem kaj premaknil ko sem pucal drobovje, samo res čudno da tipkovnica v začetku ne reagira, potem pa ko se začne postavljat sistem, pa deluje normalno.

shadeX ::

zelo čudno. Preizkusi najprej ti dve stvari in sicer:

1. Poskusi priklopiti USB tipkovnico in preizkusi še enkrat, ali pa
2. Naredit CMOS reset biosa na matični plošči ( jumper - glej navodila za tvojo matično kako to narediti )

Sem skoraj prepričan da 2. možnost bi morala spraviti tvojo ploščo v "red".

Pa lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mat xxl ::

Num Lock začne delovati res šele kasneje, vendar ESC, Delete, F9 - F12 pa delujejo že prej in s temi se gre v bios !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

nitramcek ::

mat xxl je izjavil:

Num Lock začne delovati res šele kasneje, vendar ESC, Delete, F9 - F12 pa delujejo že prej in s temi se gre v bios !!!!


Ja, možno da Num Lock pozneje začne. Vendar vseeno ne gre v BIOS. Sem že velikokrat šel, tako, da vem kaj delam.
Je pa čudno, ker noče prižgati računalnika preko tipkovnice. Čeprav nisem nič spreminjal nastavitev.

shadeX...bom poskusil tvojo drugo varianto. Ker nimam nobene USB tipkovnice, da bi poskusil prvo to.
Nisem pa še nikoli delal reset BIOS-a. Bom moral pogledat v knjigo. Hvala za pomoč.

Han ::

CMOS lahko resetiraš tudi tako, da odstraniš baterijo za kakšno minuto. Predlagam, da ji takrat izmeriš napetost. Če je plata starejša od 5 let in je bila večkrat izklopljena z el. napajanja, vstavi nazaj novo baterijo.

nitramcek ::

To je pa še lažja metoda. Plata je pa stara okoli 4 leta in je kar non stop pod tokom.
Je pa čudno, da se je to zgodilo po tem, ko sem pucal mašino. Sem tudi sesal s sesalcem, ker je bilo res svinjsko notri. Vendar sem z malo močjo seveda in sem pazil.

shadeX ::

Sem skoraj siguren da po resetu biosa ne boš več imel teh težav. Je pa definitivno čudno če si samo spihal zadevo, da je prišlo do tega.

dellček ::

http://www.google.si/imgres?imgurl=http... Če imaš tako ugrajen bios čip malo poglej če je dobro zahakljan.

nitramcek ::

Danes sem odprl računalnik in vzel ven baterijo. Jo dal nazaj, zalaufal in takoj se posvetijo lučke na tipkovnici. Potem mi ponudi dve izbiri. F1 ali F2. Stisnem F2 da nastavim zadeve v BIOS-u. In...nič. Tipkovnica spet mrtva. Ni mi jasno kaj se dogaja in že študiram kje dobit USB tipkovnico, ko probam eno možnost na blef...prestavim konektor od tipkovnice v drugi luknjo...ena je za miš in ena za tipkovnico. In glej, potem je F1 zagrabil. Se pravi, da ko sem skup dajal računalnik in prikljapljal kable, sem narobe priklopil tipkovnico. Priklopil sem jo kjer je drugače miš. Miša mam pa USB, tako, da je tisti p/s priklop prost. Nisem vedel so sedaj, da tipkovnica deluje tudi na priklopu za miš!? Seveda pa prek nje ne moreš zalaufat računalnika, prav tako pa ne dela tipkovnica dokler ne prideš v sistem. Tako, ni možno prit v BIOS.

Čeprav sem že marsikaj dal čez, tko hardversko kot softwersko, se vedno lahko kaj novega naučiš :)

No, vsaj vem kako je najlažje resetirat BIOS :)
Pa hvala vsem za pomoč.

r3dkv1c4 ::

nitramcek je izjavil:

To je pa še lažja metoda. Plata je pa stara okoli 4 leta in je kar non stop pod tokom.
Je pa čudno, da se je to zgodilo po tem, ko sem pucal mašino. Sem tudi sesal s sesalcem, ker je bilo res svinjsko notri. Vendar sem z malo močjo seveda in sem pazil.

kaj ti se umiješ tudi samo 1x mesečno???

nitramcek ::

Kaj naj bi to pomenilo? Če nimaš kej pametnega povedat, bodi tiho. To bi te morali starši že naučit.

amigo_no1 ::

Povedati hoče, da je potrebno tudi pc redno čistiti, ne samo na vsake 4 leta in nikakor ne s sesalcem.

nitramcek ::

Nikjer nisem rekel, da nisem odprl odprl kište 4 leta, ampak, da je stara 4 leta. mislim, da je to razlika.
Kišta je trenutno na takem mestu, da težko pridem do nje in je zato ne odpiram vsakih pol leta. Sploh pa se je tokrat nabralo več praha kot po navadi, pa sem zato s sesalcem pucal. Sicer pa kot ste lahko prebrali ni bil kriv sesalec, ampak moj napačen priklop. Ker je pač malo prostora in sem napamet priklopil tipkovnico, misleč, da če je bom vštekal v napačno, pač nebo delovala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP8710w zamenjava grafike

Oddelek: Strojna oprema
312107 (1602) _koki_
»

Vstop v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
71610 (1515) spoly24
»

Tipkovnica ne dela na A7N8X - zelo se mudi :/

Oddelek: Strojna oprema
101416 (1307) OmegaM
»

Ne zazna tipkovnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
10987 (903) muzičar
»

Mariborcani - nujno rabim pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101692 (1371) AndrejS

Več podobnih tem