» »

Domača mreža in ISDN

Domača mreža in ISDN

X-tra ::

Imam svoj računalnik, ki ima dostop do neta prek ISDNja. Sedaj pa si je sestra omislila svoj računalnik in sem oba povezal v mrežo. Ali lahko ona gre na internet prek mojega računalnika? Stanje je tako. Oba računalnika imata mrežno, imam tudi router, prek katerega sta računalnika povezana. Rad bi, da bi ona prišla na net tudi če jaz nimam prižganega računalnika. Ali je to izvedljivo? In ali se je možno povezat na ISDN prek mrežne kartice?

Hvala za odgovore!

LP

Poldi112 ::

Ne vem zakaj imas router, ce ga ne uporabljas. Ce bi modem prikljucil na router (ce to podpira), potem se da. Ce je modem prikljucen na tvoj pc, mora biti tvoj pc prizgan, da ima lahko sestra internet.

Skrat ::

Ce imas res samo dva racunalnika, potem je router v tvojem omrezju odvec. Enostavno bi lahko povezal dva racunalnika iz mrezne na mrezno s crossower kablom.

ISDN modem bos verjetno moral imeti na enem izmed racunalnikov, ki bo moral biti prizgan, ko se bo drugi zelel povezati na internet. Povezavo na internet preko ISDNja moras dati v skupno rabo in omogciti, da jo vzpostavijo tudi racunalniki v lokalnem omrezju.

Vsekakor priporocam v branje tudi tole
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563866 (695) c23po
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333663 (2657) Ursus
»

Brezžična povezava 2 računalnikov ?

Oddelek: Omrežja in internet
131731 (1576) Coil
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323221 (2809) CaqKa
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432539 (1963) Gandalfar

Več podobnih tem