» »

Kako aktivirati CSS v htm ??

Kako aktivirati CSS v htm ??

JOKER ::

Prebrskal sem cel forum pod iskanje in nisem našel nič koristnega. Gledal sem na link W3School, pa tud nisem opazil, razen da sem spregledu.
Imam eno za poznavalce "zelo" smešno vprašanje.
Torej ....... Želim nardit stran s CSS ! V CSS-u oblikujem pisavo, ozadje, drsnike ... itd.
Ampak, kako vključim CSS dokument v HTM ??
Kako doseči oziroma kje moram kaj napisat, da se bo CSS dokument aktiviral ob prihodu na stran. Ali moram v index.htm vpisat pot do CSS dokumenta ? No, predvidevam, DA ampak kao in kje.
Nimam kaj delat pa bi se malo pozabaval s temi stvarmi.
Prosim poznavalce, da mi priskočijo na pomoč in se vnaprej zahvaljujem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Recimo v Dreamweaverju (sedaj sem malo raziskoval) pa mislim, da sem na pravi poti. No boste povedal, če razmišljam prav :
Grem v HTML dokument pogled pod CODE in v BODY nardim :
Edit Style Sheet ---> Attack External Sheet .. ?
Kaj potem izberem tam ? ADD AS : Link ali Import ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

root987 ::

link rel="stylesheet" type="text/css" href="ime_css_filetka.css" /
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

JOKER ::

Samo to napišem ? Pa kaj za kompletno spletno stran rabim samo en CSS dokument, ali mora biti posebej za pisavo , obliko ... itd ?
In kako se ponavadi začne recimo en tak dokument naprimer, da bi oblikoval drsne trakove ? Kako začneš to pisat ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

root987 ::

A si že kdaj slišu za google? Sicer pa si poglej kako je to rešeno npr. tu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

hehe :)
Lej... CSS lahko delaš v 2 načinih ali imaš tako rekoč vstavljenega v stran... ali pa imaš zadevo pač na svojem dokumentu in potem shraniš zadevo kot XYZ.css priporočam slednjo. Potem oblikuješ še en HTML dokument in na desni strani imaš potem tako kot si odkril attach (in ne attack ;) ) daš link in oblikuješ svoj html dokument kakor te je volja... Ko pritisneš F12 pa boš videl. Za primer si lahko pogledaš moje učne ure :8) Tody.is.s3xy.us v 7 vrstici bo

<style type="text/css">
<!--
-->
</style>
<link href="mojcss.css" rel="stylesheet" type="text/css">


in to je vse kar rabiš imeti v HTML dokumentu... tako boš lahko tudi gledal strani ki imajo CSS kako majo oni to zrihtan....

webfreak ::

Seveda pa je razlika v tem, kje napišeš svoj CSS dokument. Če ga napišeš v novi .css strani potem se ta dokument "zlowda" samo 1× in nadalnje omogoča hitrejše brskanje po strani. Če pa ga napišeš na lastni strani pa se naloži vsakič skupaj z stranjo in toda ta je po prioritetni lestvici nekoliko višje (tale link mogoče bolje obrazloži).

Če narediš svojo stran ga uvoziš s:
< style type="text/css">
@import "../css/dizajn.css";
< /style>

Drugače pa ga na strani vklučiš na način:
< style type="text/css">
#objekt {lastnosti;}
< /style>

Upam, da sem ti malo pomagal pri razumevanju :D

Brilko ::

Evo, tule maš en uporaben link. Webfreak mene pa neki zanima, tvoj page vem da je narejen brez tabel. Sam s css-som, pa me zanima če je to na tale način narejen, sam pomoje ni. Prosim za odgovor.

Ka bi lahka napisu en del kode v css-u, ki nadomestijo tabele. Npr. s tabelo bi imel 2 vrstice in 2 stolpca s tem da bi bila desna stran združena, torej desni 2 celici bi bili po vertikali združeni (namesto rowspan="2" pri tabelah). Res me zanima tak način dela.

root987 ::

.mail
{
font-family: georgia;
font-style: italic;
font-size: 9pt;
text-align: center;
color: #00BFFF;
position:absolute;
top: 145px;
left: 510px;
width:110px;

border-width: 1px;
border-style: dashed;
border-color: #0080C0;
}
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Hypno ::

Zvečer pokažem slikco sam da pridem domov.
Neki se igram samo s CSS-P, niti ene tabele ali frame-a. Drugače sem pa dal link do CSS-P(ositioning) že v tej temi.
Great are mysteries of the mind ...

JOKER ::

Ja koristni nasveti nimate kaj. Vidim, da obvladate zadevo. Hvala .....
Imam občutek ko se igram že cel dan s tem, da je hudo ZAJxxxNO . No mogoče bom pa skužil .... bomo videli so rekli slepi .
Ajde, bok .... grem na en kofein .... :D
________________________________________________________
Ka te češ ....

Hypno ::

Tale slikca je pa moja stran v izdelavi, za postavitev uporabljen samo CSS (je pa res stil.css kr dost poln vsakršnih malenkosti, dat se ti mora, drugače pa ni tok težko).

Pa brez HTML osnov nekak si predstavljam, da bi šlo dost težko.
Great are mysteries of the mind ...

root987 ::

Hm, morda kdo ve zakaj men CSS v mozilli da kul rezultate, v ie pa mi ne izriše tiste rdeče črte ter ne naredi okvričkov pikčastih (dotted) ter "dashed", pač pa solid?

CSS filetek
Spletna stran

P.S. Stran ni namenjena nikakršni vsebini ipd. pač pa le mojemu "igračkanju" s CSS-om (tak da nebo potem kdo kritiziru kak oh-in-spljoh nezanimiva je).

Hint: Če karkoli vpišem med tista dva div taga, se pa rdeče ozadje fino vidi tudi v Internet Explorerju. IE fićr?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

webfreak ::

Jaz vem :D. To je zato, ker IE napačno prikaže atribut dootted in podobno. Da se rešiš tega lahko uporabiš:

html>body .div(ali kaj drugega) {
border-top: 1px dotted #000;
} -> to je pravilno interpretirano v Mozilli in ostalih "pravih brskalnikih".

za IE pa narediš preprosto:

.div(ali kaj drugega) {
border-top: 1px solid #000;
}
/* samo alternativa za IE */

To je moja taktika, če ti je všeč jo uporabi drugače pa poizkusi najti kako boljšo rešitev:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297336131 (60280) htmltroubles
»

Kako se naučiš html in css?

Oddelek: Izdelava spletišč
232757 (1956) mile
»

[HTML] margin v FireFox-u

Oddelek: Izdelava spletišč
71242 (1074) mojo
»

Problemi, problemi, problemi ( (x)html+css)

Oddelek: Izdelava spletišč
61234 (1197) Yerpo
»

CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
71407 (1277) Tody

Več podobnih tem