» »

Sprememba zazidalnega načrta

Sprememba zazidalnega načrta

kleDo ::

Pred kratkim je DZ sprejel Strategijo prostorskega razvoja Slovenije na podlagi katere naj bi občine izdelale in sprejele svoje zazidalne načrte.
Zanima me, če je kdo kdaj že imel kaj opravka s spreminjanjem zazidalnega načrta?
Stvar je taka. Moj nono (upam da v kratkem jaz - vsaj tako je že dalj časa obljubljeno) je lastnik parcele na ureditvenem območju 9/3 v občini Piran. Parcela je (po mnenju občine) kmetijsko zemljišče 1. kategoirje in trenutno ni zazidljivo.
V bližini 75m stran je najbližja hiša s hišno številko, neposredno ob parceli pa tudi na "črno" zgrajena hiša, ki naj bi bila v postopku legalizacije. Ob parceli je tudi električna in telefonska napeljava (ima jo na črno zgrajena hiša), pod parcelo je vodovodna napeljava, v celotnem "naselju" pa je v gradnji tudi kanalizacijsko omrežje. Do parcele vodi tudi javna pot, ki sicer ni vzdrževana (je pa prehodna), sicer pa si v primeru gradnej na parceli nameravam urediti dostop preko parcele, ki je v lasti nekoga v družini.

Zanima me, kako lahko vplivam na spremembo zazidalnega načrta in če imate kakšne primere?

LP, kleDo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se hiše gradijo ob cesti?

Oddelek: Loža
273295 (2119) m0LN4r
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7317043 (5723) Machete
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511164 (10516) gzibret
»

Kako država gradi stanovanja

Oddelek: Problemi človeštva
262675 (1936) tstih
»

Od zemlje do toplega doma

Oddelek: Loža
124116 (3835) globoko grlo

Več podobnih tem