» »

Prodajanje starih (reklamiranih) artiklov kot da so novi

Prodajanje starih (reklamiranih) artiklov kot da so novi

Poldy ::

To se dogaja predvsem v računalniških trgovinah. Ne bom povedal, kje sem kupoval, da ne bo kaj narobe.

Bi pa rad opozoril ostale, da ste zelo previdni.

Sem kupil novi mp3 predvajalnik. Ker je bil še zapakiran, nisem bil posebej pozoren, če so kakšne napake. Doma odkrijem, da ima polomljen gumb. Sicer je še funkcioniral, vendar je bil zelo "štorast". Vrečka, kjer se je nahajala baterija je bila že odprta. V redu, ga nesem nazaj in povem kaj je narobe. In kaj naredi trgovec - odnese pokvarjenega in prinese drugega. No, dobro. Doma ga priklopim in ugotovim, da je spomin poln različnih mp3-jev... po dveh tednih mi crkne gumb.


In sem prepričan, da je prejšnji predvajalnik vrnil na polico in upa, da naslednja stranka tega ne bo opazila.

To seveda ni osamljen primer - doma imam vsaj še štiri artikle iz štirih različnih trgovin, za katere sem ugotovil, da niso bili novi.

Zanima pa me, kaj lahko storim, ko odkrijem, da artikel ni nov? Menjam za starega?
  • spremenil: Poldy ()

Fuzz ::

Zanima pa me, kaj lahko storim, ko odkrijem, da artikel ni nov? Menjam za starega?


Neseš nazaj v trgovino in zahtevaš zamenjavo za novega. Če te ne upoštevajo jim zagorziš s tržno inšpekcijo. Če dejansko prodajajo že rabljene komponente kot nove jih ne bo potrebno dolgo prepričevati. Če se pa še vedno ne moreš dogovoriti, jih pa prijaviš na tržno inšpekcijo - dežurnemu tržnemu inšpektorju.

Postopek na inšpekciji je zelo enostaven, enostavno greš tja in poveš kaj se ti je zgodilo in kje. Dobro je, če imaš sabo kakšen račun in kos opreme, ki si jo kupil.

Tudi jaz sem bil 1x primoran oddati prijavo na tržno inšpekcijo (sicer ne zaradi nakupa rabljene opreme kot nove), vendar pa se je postopek odvil meni v prid.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnjena garancija v Big Bangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7615262 (12020) St235
»

Uveljavljanje stvarne napake - prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7615595 (14135) St235
»

Vračilo artikla,kupnine, zamenjava, stvarna napaka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
337211 (6680) Ziga Dolhar
»

Uveljavljanje garancije drugič

Oddelek: Pomoč in nasveti
171541 (1069) kratos
»

Ali je disk nov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
645729 (4139) Pyr0Beast

Več podobnih tem