» »

EVGA GTX 260 Core 216 Superclocked 55nm PISKA!

EVGA GTX 260 Core 216 Superclocked 55nm PISKA!

deadbeef ::

Pred enim dnevom sem nabavil to grafično kartico jo dam v računalnik prklopim na obadva pci-e power connectorja zaženem crysis in kartica začne res piskati tist high pitch sound. In na monitorju se vidi tako horizontalno valovanje ni preveč izrazito ampak se vidi. Je to defektna kartica?
Ubistu kadar kolk kartica dela kej 3D piska. Več, ko je FPS bolj piska. V Crysis je npr v menuju 4000FPS in piska ko nora, med igranjem ko je manj FPS je piskanje malo manjše vendar se še vseeno sliši, kar mi je moteče. Ima kdo tukaj GTX 260, ki mu NE piska? Zdej nevem ali naj zamenjam kartico za novo in samo upam, da ta ne bo piskala, ali naj vzamem kaj drugega?

moja konfiguracija:

Intel E8500
ASUS P5Q PRO
4x2GB OCZ RAM DDR2
Corsair TX 750W
  • spremenil: deadbeef ()

Pyr0Beast ::

Zgleda da se bos moral kar sprijaznit s tem :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Piskanje je še posebej pri nvidiah na zelo visokih FPSjih vedno prisotno. Tudi ATijeve grafe zmerej kej zapiščejo.

Tko, da tu ni nič nenormalnega. Pač stvar s katero se moraš sprijaznit.

Edit: Isto delalo meni na 9800GTX. Potem ko sm zamenjal za HD4870 je tudi piskalo. Tko da ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BuBBle.D ::

Eni zgleda nimate sreče. Moja GTX280 nič ne piska. Sem pa imel grafe, ki so tudi zelo rade pele med igranjem (X1950XTX naprimer).
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

tilinho20 ::

Čist normalno je, da ti piska.

kmetek ::

Jaz tudi mislim, da je to pač normalno.

filip007 ::

Od katere firme pa je...zakaj nisi raje vzel Sapphire HD4850
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

rok1986 ::

Od katere firme pa je...zakaj nisi raje vzel Sapphire HD4850

Em, tvoj komentar je čist neumesen :))

Shegevara ::

Tudi mojemu stricu piska Intelova integrirana grafika, ko zažene pasjanso. Pravi da se je že navadil

Jaz imam pa isto GTX260 216core pa mi nikol ne piska!

deadbeef ::

MedoPu požen en 3dmark. Tkole se sliši piskanje tisti kt ga imate.

mesoreznica ::

Od katere firme pa je...zakaj nisi raje vzel Sapphire HD4850


Ti si pa čisti junak. Primerjaš GTX 260 core 216 z HD4850. :))

Meni še nobena grafična iz nobenega tabora nikoli ni piskala (ene 15 grafičnih do sedaj). Zame to ni normalno. Vrni jo nazaj in ti naj zamenjajo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Rippy ::

Imam 8800GT in ne piska pri nobeni igri (Crysis etc), le pri folding@home, ko jo čisto do konca obremeni začne piskat.

Pesimist ::

Hm zanimivo. Jaz tudi mislim, da to ni normalno. Ceprav mam trenutno tudi 8800GT ki cvili med Crysisom. Ne pa pri vseh igrha. Menda bol jo obremenjujem, bol piska. Ta pa je tudi prva ki mi piska kolko se spomnim. Zato sem pac mislo da bo crknila, jebat ga. Sicer ni tak hudo motece, tak da se lahko navadis tudi. Sploh ce mas slusalke gor al pa zvok bol glasno se ne upazi,

bmx_rider ::

mejmu frendu nč ne piska pa ma core 216 tudi. Js mam pa 4870x2 pa piska samo v kakšnem menuju mogoče ampak še to čisto malo.

SpecialK ::

Piskal naj bi samo kadar je veliko FPSjov npr. Crysis menu 2000 FPS ali več začne piskati, med samo igro naj ne bi piskal. Tudi ljudje poročajo da med folding@home piska. Ni važno kolk je grafična obremenjena, da piska, važno koliko FPSjov je.

Potem je pa samo še odvisno na kakšno grafično naletiš, ene bolj piskajo ene manj. Problem je da NVIDIA uporablja analogen power managment na kartici. ATI naj bi na seriji 4800 imel že Digital PWM, ki naj ne bi piskal.

http://theovalich.wordpress.com/2008/11...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpecialK ()

Pyr0Beast ::

Piskanje se pojavi, ko grafa iz cikla popolne obremenjenosti preide v cikel nedejavnosti.

Ze od casa prvih pentiumov so VRM-ji digitalni :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Piskanje se pojavi predvsem ko je ogromno FPSjev na ekranu. Recimo HD4870 in 9800GTX sta mi piskala v Crysis npr. ko je blo 30FPS v igri je blo ok, čim sem pa prišel v meni, kjer jih je blo 7000FPS, pa je piskala ko nora.

T-Majo ::

Na youtube linku je tak zvok kot da bi nekdo s sekolarsko žago žagal. Hehe. Nesem jo nazaj pa hočem drugo ki ne piska ali denar. Takšni denarji pa ti piska.

Drugače meni pa piska LG flatron fantasy. Samo daleč od tega, kar je na video posnetku.

mesoreznica ::

Tudi meni nikoli ne piska, niti v crysis menuju. Na nobeni grafi mi ni. Ne vem no, jaz nesem nazaj.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444123 (3533) IcyFox
»

GTX560 Copper vs GTX570 GS

Oddelek: Kaj kupiti
423457 (2872) galu
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127678 (11558) erzy
»

Piskanje PC

Oddelek: Strojna oprema
131803 (1606) AngelOfDeath
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232007 (2007) Veron

Več podobnih tem