» »

Linux z kernelom 2.6.+?

Linux z kernelom 2.6.+?

simbad ::

A obstaja kaksna distribucija, ki ze avtomatsko dela z 2.6 kernolom, poled RH, Fedore in SuSeta in Mandrakeja? Po možnosti, da bi bil enostaven :'( .
  • spremenilo: simbad ()

Phoebus ::

POLEG RH, fedore, suse, mandrake? Starči, pa sej si izčrpal že vse "easy" distrote :D

simbad ::

:D ok, predlagaj naprej - easy mislim v tem smislu, da se mi ni potrebno zajebavat z kompajlanjem

moj_nick ::

SuSE in Mandrake imata po defaultu že 2.6 kernel noter.

Povej pri katerem distrotu se ti je zataknilo.
110111001001010001010000

Brane2 ::

Pa LFS ma tudi to opcijo... >:D

Gandalfar ::

debian-installer-2.6 verzija :)

simbad ::

Ok, debina. Iščem pa ne najdem isota z 2.6? Mi lahko , lepo prosim, posreduješ link do tega?

babylon9 ::

Evo 110 mb image, da inštaliraš osnovo:
http://www.debian.org/devel/debian-inst...

pol pa se preklopi na net pa nadaljuj s testing distribucijo ..

simbad ::

OK, kaj pa cel CD?

simbad ::

Mandrake sem vlekel 5CDjov z neta, dela samo prvi, za vse ostale pravi da niso pravi - to sem pocel celo 2x, RH je tako cuden, da mi ga ni volja uporabljati. Edini tak je se suse, ki pa ima kar neke svoje fore. Naprimer hoces nekaj instalirat, javi za nek pakete, pa ga sploh ni na cdju.

jype ::

SuSE 9.1 lahko komot instaliras prek FTP.

Poberes boot.iso z neta. Na ftp.kiss.si/suse-9.1 imas mirror.

Ce bos instaliral s CDjev, potem si rajsi speci DVD, ker je cela distribucija ogromna, ali pa pakete instaliraj z interneta.

babylon9 ::

ni problema link do cd-jev ali dvd-jev

http://www.linuxcompatible.org/story302...

;)

simbad ::

12CDjov ? wow
Katere je potrebno DL?

simbad ::

a je drugace tezko nadgraditi kernel iz 2.6 na zadnjo 2.6.7?

Gandalfar ::

ni tezko. Malo si moras prebrat howto. Ce pa niti ne ves zakaj bi uporabljal 2.6.x pa sploh ne vidim zakaj bi nadgrajeval.

Bakunin ::

64202 ::

Gandalfar: malo zna bit tecno, ce install cd kerneli ne podpirajo tvojega hardvera. 2.6 ma baje boljso podporo za SATA?

simbad ::

Točno tako, SATA je v 2.4 velikokrat problem.

me pa zanima, je kdo kaj sprobaval TurboLinux 10? Moj naslednji pohod, sam iz nekje ga moram DL (to pa še iščem) >:D .

Bakunin ::

a ni tako da das SATA kontroler v "compatibility mode" in instliras (Debian 0:) ) Linux, prevedes jedro s podporo za tisti SATA kontroler in tisto jedro potem instaliras ?

64202 ::

Nisem vedel, da to obstaja :8). Ceprav moj problem je bil hujsi - kernel od potatoja je imel bug v ide driverju (ali je bil pa kar viin chipset kriv), in preprosto nisi mogel zinstalirati nic na kisto brez napak. Med instalacijo je pocasi luknjalo particijo. Z novim kernelom ni bilo nikoli tezav.

Bakunin ::

potato!???? ti je full staro. 0:)

64202 ::

Jap, res je. Nekaj casa nazaj ze. Kaj bi dal, da bi imel debian bolj razumne release, pa moram ta pleh od slackware-a uporabljat, ce hocem current & stable & secure. Aja, pa opozarjam vas, da se ne mislim flejmat glede tega. Vem kaj mi pase, pa kaj ne, torej /ignore all :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117204 (32878) RedDrake
»

Debian GNU/Linux 3.0r3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92641 (2641) Bakunin
»

Simpl OS za 166Mhz !!!

Oddelek: Operacijski sistemi
161277 (989) mlamat
»

Debian ali Suse 9.1?

Oddelek: Operacijski sistemi
101145 (1019) Dusan_83
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804821 (3904) hruske

Več podobnih tem