» »

Debian ali Suse 9.1?

Debian ali Suse 9.1?

Dusan_83 ::

Ker sem na Gentoojem obupal, (imel prevec problemov z verzijo 2004.1, ceprav mi je pred casom na 1.4 skoraj vse lepo delovalo), me zanima, ali priporocate Debian ali Suse 9.1. Casa imam kar precej trenutno, rad pa bi distribucijo, ki bi mi lahko nadomestila Windowse. Ali ima Debian dobre forume in ostale vire, kjer se zbirajo uporabniki? Meni je recimo forums.gentoo.org zakon. A je kaj podobnega za Debian? Sicer me pa pri Suse 9.1 edinole moti rpm sistem. Torej bi mi Debiana lahko uspelo skonfigurirati, da bi mi vse delovalo (od skenerja, TV kartice, sumnikov, tiskalnika...). A je so v apt repozitorijih programi kot je recimo mldonkey, azureus...?

HVala za nasvete

der_Alte ::

Če ti je rpm mrzek... kako ti bo šele dpkg. :D

moj_nick ::

Debian nima kaj podobnega forums.gentoo.org, oz. če ima, ni nikoli tako učinkovito.
Lahko bi konfiguriral, vendar bi moral upoštevat kake Debianove "cvetke" in potrebno iskanje po guglu in upoštevanje navodil neuradnih virov. Če kdo posta na forums.gentoo.org v documentation forum ga vsaj lahk spljuvajo, pri Debianu pa ni ponavadi nič.

Zakaj nisi pustil 1.4 gor? Razlike med verzijami so samo v LiveCD-jih in GRP paketih.

Če bi izbiral med Debian in Suse, bi izbral STGL ;)
110111001001010001010000

Bakunin ::

ce se bos odlocil za debiana, potem ti priporocam to iso sliko ali pa Hilux. Oba imata dokaj novo jedro ter podporo za Raid, lv, reiserfs,....

PS: debian forum ?

Dusan_83 ::

A je potem se vedno najbolje, da dam Gentooju se eno priloznost? :)
Kater kernel naj izberem? gentoo-sources (2.4.26), vanillo ali gentoo-dev-sources? Imam pa Nvidio.
A naj izberem Xorg ali Xfree? Xorg je bil nazadnje v Portage-u maskiran. Je sploh kaksna razlika med njima?

Za vse tiste, ki imate Debiana. Kje ste nasli FAQe za razne "dodatne" naprave (skener, tv kartica, tiskalnik...)? Pri Gentooju je super, ker imajo forum, kjer izves prakticno vse.

moj_nick ::

Kernel vzemi gentoo-dev-sources ali development-sources.

echo "x11-base/xorg-x11 ~x86" >> /etc/portage/package.keywords
emerge xorg-x11

To lahko narediš brez strahu. Zaenkrat ni velike razlike, je pa xorg v developmentu, xfree ni več update-an.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

hruske ::

>>Kje ste nasli FAQe za razne "dodatne" naprave (skener, tv kartica, tiskalnik...)?

The power of google. :'(

Dusan_83 ::

Razmisljam raje o development-sources. Ce ne bo pathcev verjetno ne bo usodno.

Nvidia je pa baje izdala nove driverje, ki resijo probleme, ki so bili s kernelom 2.6.7.

Upam, da spet ravno jst ne bom imel spet problemov... >:D

mercury ::

Samo pri gentoo-ju ne napisat:

emerge kde

, ker si s tem podpisal smrtno obsodbo. Imam Celeron 2700 s 512 Mbyte RAMa. OK, ni ne vem kaj, a KDE mi je prevajalo prb. 10 ur. Raje najprej emerge-aj osnovne pakete, in ostalo boš kasneje.

L.P.

Gandalfar ::

Debian zivi predvsem po mailing listah. lists.debian.org ima lep search + google. Obstaja tud dobra mailing lista debian-users kjer lahko prav tako vprasas stvari, ki te zanimajo

Dusan_83 ::

@mercury
To da kompajla KDE 10 ur, mi je znano... :D Sicer se pa Gentooja itak ne instalira vsak dan. Ce te pa to moti, pa lahko uporabis GRPje. Mas packages CD itak prekompajlan za posamezne platforme.

@Gandalfar
Hvala za info, bom precekiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi test Gentoo linux 2006.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
557719 (6153) Brane2
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584844 (4013) Nerdor
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291549 (1197) pblaz
»

Keri Linux za AMD64 ?

Oddelek: Operacijski sistemi
8971 (755) MasterMind
»

gentoo in config datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
743822 (3250) borchi

Več podobnih tem