» »

Primerjava!

Primerjava!

kurilko ::

Lep pozdrav vsem!
Zanima me za ketero stvarco bi se vi odločili oz. mi priporočali za nakup. Primerjajte oz. izbirajte med: - Dazle Digital Video Creator 90 in
- Dazzle Digital Video Creator 120
Tukaj imate še linke za boljšo presojo:

http://www.pinnaclesys.com/ProductPage_...

http://www.pinnaclesys.com/ProductPage_...

Kaj menite je usb2 oz. ok za prenos videa in audia ali je prepočasen. Kakšna je razlika med usb in fireware v tem primeru. Kaj je bolje in zakaj ali je nuja firevare kako je s tem? Rabil pa bi to stvarco za domačo oz. pol profesionalno rabo.

Hvala za komentarje!

BlazP ::

Kolker vem je firewire pocasnejsi od USB2. Mislim da je 400Mb/s, USB2 je pa 480Mb/s.

CaqKa ::

firewire...
zakaj fw? zato ker to imajo kamere..
zakaj ne usb2?
čeprav je hitrejši se preko njega ne pretaka video v višji ločljivosti.. vsaj kar se kamer in editiranja videa tiče.

kurilko ::

Torej sta omenjeni zadevici ok za obdelavo oz prenos analognega videa oz. zvoka (iz analogne kamere in video rekorderja) na računalnik. In je USB kar primerna zadevica?

:)

CaqKa ::

ne.. usb je v tem primeru popolnoma neuporaben.

kurilko ::

Hvala za odgovor!

Danes sem brskal malo po internetu in gledal konverterje z firewerom ampak so vsi kar precej dražji od teh z usb-jem. V tem trenutku pa ne bi mogel za to zadevico odšteti več kot kakšnih 35 tisočakov. No tukaj pa sem odkril celo eno interno kartico, ki je konverter. Kaj menite o tej zadevici tukaj je link: http://shop.pinnaclesys.com/openshop/pg...

Ali mi lahko mogoče še vi svetujete kakšno opcijo ki podpira firewire oz. je bolj primerna kot usb2, ter primerna mojemu žepu.

Najlepša hvala!:)

CaqKa ::

a ti nimaš digitalne kamere?
pa predno boš kaj kupil.. kaj bi sploh rad delal razloži, ker se zgleda ne razumemo najbolje.

kurilko ::

Ne žal nimam digitalne kamere saj potem bi bila zadeva enostavna. Koliko sem s tem seznanjen. Kaj bi rad počel? Tako je. Ker imam veliko stvari posnetih z analogno kamero in na video (VHS) kasetah bi rad nekatere stvari pretočil v rač. jih tam obdeloval in nato zapekel na kak dvd, super video cd in podobno. Razen tega bi se ljubiteljsko rad ukvarjal z montažo kasnej pa tudi plprofesionalno. Tako, da koliko sem jaz stvar ocenil bi za te namere potreboval nek konverter,ki bi mi omogočil pretok slike in avdia na pc iz analognih zadev, nato pa še nek primeren program za obdelavo ali je tu potrebno še kaj drugega?. No to je stvari ki bi jo rad počel. Upam,da se bova sedaj bolje razumela!

Hvala!:)

CaqKa ::

sem te narobe razumel očitno..
no za tvoje početje že obstaja debata: VCR 2 PC

predlagam ti da si poiščeš kako kartico z VIVO. recimo kak atijev all in wonder..
lahko pa posebej in samo za ta namen od koga dobiš kalega starejšega matroxa s podporo hardverskega mpeg2 zajemanja.

kurilko ::

Sem pogledal predlagan članek. Toda nekaj mi ne gre v glavo. Zakaj bi potreboval še eno grafično kartico (in to še starejše modele)?. Oz še vedno mi ni jasno kako zajamem video, kakšni priključki so potrebni na računalniku. A je potem vredu tista omenjena varjanta z usb -jem. Na katero stvari si pa mislil, ko si rekel,da se nisva razumela?

Oprosti mogoče se ti bo jo sedaj ta vpr. zdela nora ampak bi si rad vse razčistil preden nabavim zadevo.

CaqKa ::

starejšo matrox grafično sem mislo zaradi tega ker so matrox zelo dobre kar se tega tiče in te bo verjetno prišla ceneje kot kaka usb varianta pa še boljše rezultate boš mel...
lahko pa čekneš tudi ono zadevo ki jo plextor ponuja.. sicer je na usbju ampak je princip čisto drugačn..
hardversko kodiranje v mpeg kolko sem vido.
tole imam v mislih.
stane okrog 150 dolarjev kar je nekje 30 čukov samo sem ziher, da nudi neprimerno več.
to je zelo nova zadeva.

kurilko ::

Upam, da je to sedaj zadnje vpr., da te ne bom rabil več nadlegovat. Torej praviš, da je ta plextor zadevica dosti boljša od pinnacla? No ampak, če slučajno v Sloveniji tega plextorja ne morem dobit, bo dober tudi tisti pinnacle.

Hvala za potrplenje in pomoč!;) :) :D

CaqKa ::

ne zadeva ni nič boljša od pinacla.. to pa zato ker dela nekaj čisto drugega kot pinacl...
ta zadeva zna v realnem času kodirat v mpeg2 ali pa mpeg4 in zraven kr pečt na dvd če imaš pečko...

kurilko ::

Hvala za informacije. Torej razlika je v tem,da ta škatlica kodira v realnem času in potem kr zapečeš. Super!:)) . Pinnacle pa moreš prvo pretočit potem pa šele zapečeš če sem prav razumel? No to zadevico od plextorja bi si kr nabavil samo kaj ko pa ne vem, če ga lahko sploh kje v Sloveniji oz. prek neta kupim. Imaš ti mogoče kako idejo kje bi se dalo to dobit? Če se to ne bo dalo dobiti je dober tudi pinnacle za moje namere oz kateri od tistih dveh dazzle 90 ali 120 a imasta tudi hartwersko kodiranje ali ima to samo plextorjev. Kaka razklika sploh je med hardwerskim in softwerskim kodiranjem??

Hvala!;)

CaqKa ::

pri hardverskem nisi toliko odvisen kakšen procesor imaš..
kakšen računalnik sploh imaš?

kurilko ::

Imam 2,6 pentiuma HT, 512 rama pa radeona pa 160GB diska in ostalo kramo, ki je potrebna.
Kaj je potem za priporočat kako boma rekla za zaključek?

CaqKa ::

da imaš močn procesor in da ti ni ravno potrebe po kakem hardverskem kodiranju in bo čisto obična grafična z vivo dovolj...
bo procesor dovolj hitro zraven delal..

kurilko ::

Najlepša hvala za vse inf predno pa res zaključim tole temo, pa še enkrat povzetek. Torej priporočaš eno staro vivo. Će je nikjer ne dobim pa bo vredu tudi tisti pinnacle ali je tako sedaj pravilno razumljeno? Pa samo še to zakaj je stara viva boljša od pinnacla?

Hvala:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pinnacle PCTV revealed (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
536925 (4861) maxy
»

TV Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554092 (3140) tec
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372127 (1488) zdravc
»

TV TUNER

Oddelek: Kaj kupiti
252005 (1491) All
»

tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
191456 (917) mgermo

Več podobnih tem