» »

Nogometno evropsko prvenstvo 2004

Nogometno evropsko prvenstvo 2004

1 2
3
4

slawc ::

ni take stvari kot je nastreljana roka. Se posebej, ce das po tem gol.

Nic ni blo videt da bi bil pasivni ofside, saj se je takoj obrnil (se za obrambno vrsto ni prisel) in dal gol... torej je sodeloval v napadu.
LP, Slawc

jos69 ::

slawc :
povzetek iz knjige o pravilih nogometne igre....
Pravilo XII..str.77...
Sodnik dosodi direktni prosti strel :
če igralec namerno igra z roko....ne kaznuje se nenameren kontakt roke z žogo!
Pri presoji namena je pomembno upoštevati intenziteto udarca in razdaljo do nasprotnika,ki udarja žogo;treba je torej oceniti,ali bi igralec lahko preprečil dotik roke z žogo ali ne.

Upam,da ti bo sedaj bolj jasno.

roka je zmeraj roka, namerna si zasluzi karton

Pravilo XII... str 88 :
Sodnik igralca opomni (rumeni karton) kadar :
-igralec igra namerno z roko ,da bi preprečil obetavno napadalno akcijo (ali preprečil zadetek pa mu to ne uspe)
-poskus prevare sodnika z igranjem z roko,kot je doseganje zadetka,izbijanje žoge vratarju,pridobivanje prednosti v obetavni akciji....

slawc ::

Kaj mi sedaj ti to govoris pravila, ki so mi popolnoma znana in jih nisem cisto nic drugace razlagal. Kaj naj mi bo sedaj jasno? Ker nic od tvojega posta se ne nanasa na primer o katerem se pogovarajmo. Tudi poskus prevare ni, pac francoz je slucajno imel roko tam kamor je zoga zletela. Sem mar napisal da bi moral dobiti karton?
Govorimo o tem, da je kakrsno koli igranje z roko prepovedano, ker v nasprotnem bi se lahko kregali v nedogled ali je bila namerna, nastreljana itd. Igra se ustavi ali zelo redko pusti prednost (pri "nenamerni" roki). Sodnik pa lahko kaznuje (in to se tudi dogaja, pa nimam pojma ce je napisano to v pravilniku) tudi za poskuse igranja z roko. Po naravni prekinitvi igre seveda.
Sodnik lahko piska tudi indikretni strel, tudi v kazenskem prostoru (na letosnjem prvenstvu se je to tudi zgodilo, vendar nisem preprican da je bila ravno roka), ni se pa zgodilo na prejsnjem, ko je napadalec namerno brcnil zogo tako, da je zletela v roko obrambnega igralca. Sodnik se je odlocil za 11m, kasneje pa so vsi govorili o tem, da se je odlocil narobe, ljudje so se pa zgrazali. Tako igranje je zelo nefer.
LP, Slawc

nere ::

sojenje se mi na sploh zdi slabo... piskajo dosti prepovedanih položajev, ki jih ni. kolikor je meni znano mora bit za ofsajd med obrambnim in napadalcem "praznina" med trupi, ko jih gledaš od strani... torej mora bit napadalec od 20-50cm(odvisno kako je obrnjen) s prednjim delom trupa pred obrambnim


sicer pa če hrvati danes zmagajo jim bom prav privoščil da grejo naprej

upam da ne bo šla naprej nemčija, ker igrajo dolgočasno. raje nizozemska, ali pa latvija, ker so simpatični


pa uni pasivni ofsajd je zame ena neumnost, to bi morali vse piskat, ker če ne lahko en napadalec "počiva" v napadu in lepo čaka da se mu na zakonit način pridružijo soigralci in potem pomaga pri golu

slawc ::

pa uni pasivni ofsajd je zame ena neumnost, to bi morali vse piskat, ker če ne lahko en napadalec "počiva" v napadu in lepo čaka da se mu na zakonit način pridružijo soigralci in potem pomaga pri golu

Ravno nekaj podobnega se je zgodilo, istelroj je pocival in hodil nazaj, vendar ni pocakal na to, da bi se obrambni igralci vrnili med njega in gol, temvec je bil prakticno ves cas sam cisto spredaj (le podaja ni sla direktno do njega).
LP, Slawc

skyline ::

a ste vidl to???

ROONEY JE CAR!!!!!!!:D
v 6. minutah- z 1:0 na 1:2...

Alexius Heristalski ::

Perci, brezveze si se jezil!

Rooney je dober, samo meni se zdi ko nek huliganski pobalin ...:D Švicar J. Vonlanthen (letnik 1986) mu je v 26. minuti srečanja s Francijo odvzel naslov najmlajšega strelca v zgodovini evropskih prvenstev.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Opa, Rooney je že spet dal gol! 3:1 za Angleže. Trenutno je najboljši strelec Evra 2004 - 4 goli.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr_M ::

jeee.bedni hrvatarji grejo doma :) :D :D
anglezi so carji :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mercier ::

Barića v mikrovalovko! Pa v multipraktik! (za vsak slučaj)

perci ::

Alexius Heristalski: Ja, jezil sem se, ker je blo v sporedu tko napisan. Zakaj so pa to napisal not pa pitaj boga :\ . Po mojem so dobil ene 100 klicev na rtv in so pol raj drugo tekmo predvajal >:D .

Alexius Heristalski ::

:) Najbrž res. No, saj tudi meni ni bilo prav, a sem si mislil, da se bodo mogoče premislili in so se. Konec dober, vse dobro. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vesoljc ::

v italije je ratalo precej severno? :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

whatever ::

Hehe, za skupino A, B in C sem prav napovedal, katere reprezentance se bojo uvrstile naprej. Ostane le še vprašanje: Nemčija ali Nizozemska?

Alexius Heristalski ::

Ah, kako čudovito! Zazdaj se vse razpleta po mojih željah, odšli so tisti, ki jih ne maram: Španija, Hrvaška in Italija. Samo še Nemčija spoka domov, pa bodo moje želje uresničene.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

skyline ::

NIZOZEMSKA GRE NAPREJ!!!!!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

McHusch ::

Tako iz radovednosti me zanima, zakaj je Italija izpadla.

Švedska, Danska in Italije so imele vse enako število točk (5) in vse medseboje tekme so se končale z neodločenim izidom.
ŠVEDSKA    3 1 2 0 8:3 5
DANSKA     3 1 2 0 4:2 5
ITALIJA    3 1 2 0 3:2 5
BOLGARIJA  3 0 0 3 1:9 0

Po katerih pravilih se določa zmagovalca, če imajo tri ekipe enako število točk?

Dr_M ::

em...po golih se gleda. italija je dala mn golov kot pa danska in svedska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c3R4R ::

Najprej po gol razliki, potem po medsebojnih srečanjih. Če še vedno ni "zmagovalca", ki gre naprej odloča FAIR PLAY (gre naprej ekipa, ki ima manj rumenih/rdečih kartonov)... In če še vedno ni "zmagovalca" odloča žreb. Kar je nepravično, ampak je zelo težko, da bi prišlo do žreba... Da bi bili dve ekipi tako izenačeni.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

perci ::

ta trapattoni nima pojma o vodenju ekipe seveda

LapD ::

v primeru danske, švedske in italije se gleda gol razlika iz medsebojnih tekem. najbolša v tem primeru je bila švedska z razliko 3:3, danska 2:2 in italija 1:1 tako da je na moje veliko veselje izpadla :D. v tem primeru se bolgare odstrani kot da jih ni. če bi švedi in danci igral 1:1 bi odločal fair play kar se pa u zgodovini še ni zgodilo...pa če bi italjani pol prot bolgarom dobil še en kratom bi se mi zdi odloču celo žreb lol

koyotee ::

škoda k so nizozemci odvisni od nemcev, pa k so čehi že prvi in zato bodo le z rezervno ekipo špilal :O
zakaj kliuvert nc ne spila? :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

gape0000 ::

ja sej je res da bojo čehi mladince noter dal u igro sam uni se bojo pa boril k norci, tko da pomoje nemčija nima šans in bo nizozemska šla naprej....
sej nemci itak nimajo nobene igre več.. kva so učasih delal pa jih zdej pogledaš..k da je vlaku zmankal pare :D

hash ::

Nizozemska pa ima igro?
Advocaat ima itak ze vozovnico za "domov" - v Bruselj seveda v Nizozemsko mu bojo pomoje prepovedal vstop :))

Zaenkrat so skandinavci(Danska, Svedska) zraven Anglije pokazal se najvec...

LapD ::

ja advokat bi lahk prodal karto trapatoniju ker bo bol zdravo za njega ce se u bruselj odpravi...sploh pa zdj k je edini italjan k trdi da se danci in švedi Niso dogovoril za rezultat :D ja advokatu pa tud svaka cast...ekipo ma bolso k real pa izpadu bo u prvem krogu :p

Alexius Heristalski ::

Zaenkrat so skandinavci(Danska, Svedska) zraven Anglije pokazal se najvec...
Češka tudi ni od muh, postali so ožji kandidati za naslov.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Po prvem polčasu gre Nizozemska naprej, čakamo na drugega ... Gremo Čehi in Oranževci!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

slawc ::

pa smo docakal... ceska in nizozemska
LP, Slawc

Sergio ::

:D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TribesMan ::

Just the way I like it!!!

Upam da juti Angleži pošljejo Portugalce "domov".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

perci ::

Ja, deleč jim ne bo treba it ;).

Alexius Heristalski ::

:D
Še vedno gre vse po mojih željah ... Mogoče bi moral iti stavit.;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

skyline ::

hehe...zdej bo pa kruto v nasi bajti...
cetrtfinale je Svedska : Nizozemska, pol bajte je za Svede, pol za Nizozemce...>:D
pomoje bo pritlicje svedsko, 1. nadsstropje pa nizozemsko:D

Wad@ ::

kašna tekma je dans pa ni res...8-O8-O
zdej pa še enajstmatrovke>:D

Zheegec ::

David B B B B B B

FALIII.
Jao, what a mind-job :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Zanimivo izvajanje 11-m, veliko strelov je šlo optimistično po tleh v golmana, vsem je ratalo, ampak precej tvegano.

Hoestiega (kakor se napiše) je dal kr hud gol :D Bravo
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

skyline ::

grrrr...jest bom beckhama ubiu...;((
tak zvezdnik pa ti gre penal falit...
svaka cast golmanu Ricardotu, odlocilni penal je branu pol je pa se gol dau...:\
jah jebi ga, england go home:'(

Trubadur ::

ma hvala bogu da grejo dam
Berite Thomasa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trubadur ()

Wad@ ::

jaz sem prav vesel..pa ricardo je zadnji penal branil brez rokavic>:D..je že vedu da napadalci nimajo rokavic :P

Brilko ::

Ja smo opazl da ni mel rokavic. Vglavnem fajn da je šla Portugalska naprej, ker majo najboljšega selektorja - scolarija - ej zakon je. :D

Tr0n ::

Lep nogomet, napeta igra. Vec taksnih tekem prosim :).

glinik ::

Samo to bom rekel, bolša ekipa je zmagala :D :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kopernik ::

Odlična tekma. Ko je že kazalo, da so portugalci z golom v podaljšku zmagali, so se angleži pobrali in izenačili. Penali so pa itak loterija.

laibachnsk ::

Kaj je bilo Ericssonu da je dal Bechamu da strelja 11metrovko?Res je idiot.Becham je falil proti Franciji recimo odločilno 11m,pa še v kvalifikacijah proti Turčiji je falil 11m.,pa v Realu....
Navijal sem za Anglijo ampak resnici na ljubo Portugalci so bili boljši,35 udarcev na gol!!

Pa tale D.James res ni za enajstmetrovke.


England goes to motherland>:D

Vesoljc ::

scolari je se enkrat pokazal, da je pravi mojster... rui costa in umm pen-something sta zadela v polno
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

McHusch ::

Grčija po prvem polčasu ostaja prijetno presenečenje. Jest jim privoščim zmago.

Zheegec ::

Hehe, "naši" vodijo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

c3R4R ::

Še ena nogometna velesila se poslavlja. Zasluženo.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Alexius Heristalski ::

Knockout za Francijo, Grki zasluženo naprej! Dobili bomo novega prvaka (Francija ne bo ubranila naslova), to je voda na češki in portugalski mlin.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr_M ::

upam, da bodo portugalci tut spokal...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2016 v Franciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šport
41275257 (54304) Sssaga
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896146296 (121547) FlyingBee
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2012 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15223123 (19074) jericho
»

evropsko prvenstvo v nogometu 2008 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11110444 (7362) Quickbeam

Več podobnih tem