» »

DIVA GEM - prenosni MP3 player

DIVA GEM - prenosni MP3 player

Poldy ::

Najprej link

Ali ga kdo že ima in kakšna je kvaliteta zvoka?

Hvala

CaqKa ::

ob branju te novice zadnjič sem še sam šel poiskat te iriverje.. mislim da ni boljših trenutno :)

Poldy ::

No ja, samo zame je max. cena 24k sit. Tudi tolarja ne več. In v tem cenovnem razredu se mi zdi DIVA GEM kar v redu.

2tiLen ::

Zvok je kul... slušalke so super, veliko boljše kot aiwa slušalke za 5k sit...
vse to pa velja za boljše mp3-je 192kbit... pri slabših na high volume rad zahrešči... news flash ane...:D

Player podpira tud aac format ampak me ni prepričal (možno, da jih nisem dobro pretvoril iz mp3)...

Zaslon je sicer velik ampak je slabo kontrasten.
Diktafon sema zelo dobro, vendar ga med snemanjem ne smeš premikati v roki... grdo šumi... Radio lovi zelo dobro...

Polni se pa lahko preko usb-ja in priloženega polnilca... praktično...

Pa nujno dodatno SD kartico ker 32MB je zeloooo mal placa... aja pa baterija nima nobene oznake, tko da nevem kako kupiš novo...?!?
Nujno naložit nov firmware (stari mi ni prepoznal kartice)... pa ne pričakuj dobrih navodil... so bolj v stilu Bauhaus-a:\

LP
Tilen

Poldy ::

Najbolj me moti baterija, ker je vgrajena. Mogoče imam samo jaz smolo, vendar mi je še vsaka baterija (Li-ion, Ni-mh, Ni-Cd) v dveh letih crknila in sem prepričan, da bo ta tudi.

Pa še sedajle mi vžge da imam sonyev fotoaparat - torej memory stick in ne sd kartico :\

Tako da me skupaj s kartico pride 33k sit, kar je preveč. :'(

2tiLen - hvala ti za odgovor.


Grem v temo kaj kupiti po nasvet...

Poldy ::

2tiLen:

Koliko je kaj šuma pri predvajanju in kako deluje če so mp-ji 128kbit?
Ali je hreščanje pogosto?

Lp

Poldy ::

Aja, pa baterija je 450mAh Li-Ion in se jo da zamenjati.

Poldy ::

Sem ga že kupil.

Zvok je brez šumov. Poleg osnovnih nastavitev (rock, jazz :\ ) imaš lahko tudi svojo EQ. Vendar prav hudih razlik med max in min basi, visokimi toni ni. Na splošno je zvok zelo vredu, mnja, lahko bi bilo malo več basov.

Ohišje niti ne deluje tako plastično (če pogledamo recimo yoyo :( ), gumb (joystick) deluje nenatančno, sploh če imaš malo bolj delavsko roko, ga sploh ne moreš uporabljati. Nastavitve so zelo dobre. Softver je nadgradljiv!

Ekran je kar v redu berljiv, čeprav se nekateri pritožujejo nad slabim kontrastom.

Največji plus je podpora SD karticam - zaenkrat naj bi podpiral do 512MB.
največji minus je štorasti joystick...

Mislim, da za 22k sit nudi veliko (glede na ostale), sploh če imate doma že SD kartice...

tha_man ::

A si kaj uporabljal Yoyo-ta? Mene tud najbolj zanimata ravno GEM in Yoyo, pa ne vem za katerega bi se odloču. GEM je precej dražji (kartic namreč še nimam), pa je res tolk (če sploh) boljši?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Poldy ::

Vizualno je yoyo precej slabši od dive - pokrovček za baterijo recimo sploh ni dobro pritrjen in se ruka. Pa tudi tisti veliki gumb deluje kot da bi ga dobili v kinder jajčku. Za zvok sicer ne vem, baje imaš tudi kar nekaj nastavitev.

Pri divi gem, kot sem že omenil, mi gre na živce joystick, pa še nekam postrani je, tako da bom zadevo nesel nazaj (garancija).

Če bi izbiral med tema dvema, bi sigurno izbral divo, saj mislim, da playerje z vgrajenim pomnilnikom kar precej preplačaš. Pomnilnikom pada cena, malo počakaš, pa bo sd 256 mb že 10k sit...

Lahko pa malo počakaš, boš v tednu ali dveh lahko kupil divo gem 128MB, je pa cca. 34k sit

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

cyc ::

Poldy, kako ves, da se jo da zamenjati - in dobiti drugo? Pri tehle gizmotih se mi ravno vgrajene baterije zdijo vprasljiva stvar. Tisti mali mislon korejskih tovarnic pa - saj redno zginevajo in nastajajo nove :))
Od kje ti ta informacija? Ce ni problem nove baterije dobit za diva gem, zna bit stvarca celo ok ...

mcemic ::

Mam eno težavo s kartico. In sicer imam Viking SD kartico 512MB. Ta mi je s predvajalnikom delala dobro dokler je nisem uporabil v Motoroli A925. Potem sem jo hotel dati nazaj v predvajalnik in ko hočem preklopiti iz notranjega pomnilnika na kartico mi napiše MEDIA ERROR! To mi napiše tudi, če jo hočem formatirati s predvajalnikom. V mobilniku in čitalcu pa dela normalno. Sem jo pa formatiral tudi s čitalcem pa mi vseeno ne dela.
NUJNO PROSIM ZA POMOČ! (ker grem v torek v španijo in ga nujno rabim!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MP3] predvajalniki s flash spominom (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Zvok in slika
61175630 (31328) M.B.
»

Prenosni mp3 predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
222318 (1390) dragoonka
»

Uporaba Bluetooth slušalke za pogovor v MSN Messengerju

Oddelek: Zvok in slika
101634 (1519) Merlin_1
»

mp3 predvajalnik...kateri??

Oddelek: Kaj kupiti
71203 (1070) Nemec
»

Nakup MP3

Oddelek: Kaj kupiti
472833 (1935) G@MER

Več podobnih tem