» »

Problemi, problemi, problemi, ku** naj gleda vse!!!!

Problemi, problemi, problemi, ku** naj gleda vse!!!!

PIII850 ::

V računalniku imam naslednje stvari:

ABIT SA6R+PIII733
192 MB kingmax Rama
Vodoo 3 3000
Adaptec SCSI 2920 kontroler
ATI TV TUNER
Creative DXR2 & DXR3 (kako je to mozno ne sprasujte, vendar ne hkrati)
IBM 40 GB disk.
40x CD rom Teac
Pioneer DVD rom
CDR teac 4x 55s
Onbord zvočna!!

V tem sistemu je novo skoraj vse, razen V3, ohišja in SCSI kontrolerja. PROBLEM je pa sledeči. Odkar sem menjal plato+cpu mi zadeva (ni OC) ne deluje, tako kot bi mi morala, saj imam stalno neke probleme. Včasih ne dela ena kartica, včasih druga, DXR2 in DXR3 delata sploh ne oziroma ful stekata. Ce dela DXR2 vredu, mi ATI tv tuner ne dela. Včasih pa se mi winsi sesuje še preden, da sploh pridem v njih. Enostavno napiše sistem je blokiran. In tema. Včasih pa zamrzne kar sredi. Prav tako za te probleme ni kriv V3, saj sem sprobal tudi onbord grafično, pa zadeva na trenutke delu, na trenutke pa ne. Enostavno se vcasih pojavijo BSOD ali pa katera od kartic oz kompnent ne dela. Vasih pa tudi kaksen program zasteka. kr neki brezveze. Kaj bi lahko bilo temu vzrok. Glej zgoraj kjere kompnente so nove!!!


hvala za pomoč

PIII850 ::

PA še to!!!

Ven sem pometal vse kartice in je vcasih tudi "prazen" računalnik zamrzoval. Mozno da je plata ali bi blo kaj drugega. Ce bi bil napajalnik, potem bi se pojavljali samo BSOD???, ne pa da mi enostavno ATI TV tuner nece vec delat, al pa DVD dekoder kartica. Pravzaprav sedaj gledam nazaj, je po vsej vejetnosti nekaj narobe z mama plato, saj sem na prejsnji plati imel isti TV tuner in pa DVD dekoder kartico, pa je zadeva delala popolnoma normalno. Dejte svetujte mi kaj naj storim.

PS. upam da bom dobu kak dinar nazaj za .......

tejo ::

Lahko ti priporačam samo, da računalnik odpelješ na servis.

Verjetno je pa kriva plata, ali pa tudi ne.
Sam sem imel dokaj podobne problem, pa je bil kriv procesor...

Dalmatinc ::

uf, servis je edini izhod. No vsaj smiselni !
Drgač pa kladu in sikira......vedno pomaga:8)

MadMax ::

Po opisu in mojih izkusnjah sodec, bi probal zamenat RAM (zamenjaj s kakim znancem-ti njemu svojga, on tebi njegovega). Zal ni vsak za na vsako plato.
Ce ni, ostane res se samo plata...

PIII850 ::

Ram je nov in sicer Kingmaxov

Medved ::

Rešitev je tuki:
1. sformatiraj disk
2.razstavi računalnik v komponente popolnoma, tud kable demontiri
3.se pravi popolnoma razstavi računalnik in ga potem na novo sestavi
4.stvar bo sigurno delala, tko je to v hardweru, zakaj pa je tko ve sam BOG hehe
:))

OZZY ::

Kaj ko bi mogoče naložil najnovejše drajverje od osnovne plošče in pa daš gor najnoveji bios. Tiste kartice ki ti štekajo pa malo zamenjaj v režah. Če maš npr. eno v 1 reš jo daš v četrto itd.
Go with the flow.

`DoC ::

Tko ja kot je rekel OZZY ne splača se kr obupat pa zažgat vse>:D ampak probaj različne kombinacije, sej jst sem prepričan da j tvoj vzrok čisto neki banalnga tak kot je ponavad.:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

DOLF ::

Kingmax ... že res da naj bi bil soliden pa ni nujno!!!
Pa tudi kartice malo premešaj po PCI vodilih.
V bios pa le nalož najnovejšo različico...
....I have seen things you people wouldn't belive.....

PIII850 ::

ZAdeva je naslednja!!!

Vse skupi je (vse kartice) so dobro delovale na abit bx6 2.0. Sedaj pa ko sem plato in cpu zamnju pa vse steka!!!!

prav tako sem sprobal ze 4 različne OS (win98, win98se, winME in win2000). Tudi kartice sem premetaval po PCI vodilih, glih tako kot bi igral poker z njimi. Tako da ......... Recimo trenutno imam doma dve DVD dekoder kartici (dxr2 in dxr3). Zadeva z nobeno ne deluje, saj pri 2 vsake pol sekudne zasteka, pri 3 sicer na racunalo deluje povsem normalno, vendar ne delujeta DDigital izhod in pa SVHS oz Svideo izhoda (sporbal na 2 DXr3 karicah). Torej je najbrz mama plata. k

Me zanima kako bi lahko bilo neakj narobe zCPU, kot je nekdo zgoraj omenil.

Prav tako se mi občasno javi "Zaščitna napaka"

Naj prodajalcu vrat zavijem.....?????? Ziher bo to prebral in me nadlegoval ko mu bom danes kartice prinesu nazaj :))))))) ane Peter???


lp

MadMax ::

Nisem rekel, da je RAM v qr**, ampak, da ni nujno, da se prebavljata z plato. Kot primer ti povem, da so npr. MSI plate lahko zelo izbircne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komponenta ali Rac. enota

Oddelek: Sedem umetnosti
131746 (1477) Chessman
»

DivX in Dxr3, je možno...

Oddelek: Zvok in slika
81129 (948) PIII850
»

Gledanje DVD filmov na TV izhodu

Oddelek: Zvok in slika
192780 (2344) buhica1
»

DVD??????

Oddelek: Kaj kupiti
311981 (1651) js
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161702 (1479) andrej

Več podobnih tem