» »

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

kremenko ::

Pozdravljeni,

imam nforce2 plato, 3 slote za ram. V dveh imam po 512MB in deluje v dual channel mode-u.

Vprasanje:
- kaj se zgodi, ce dam v 3ji slot 1GB oz 512MB rama, potem deluje vse kot single chanell.
- se to za WinXP sploh "splaca"

LP!

pviran3 ::

Poglej v manual.

Stvar je taka, očitno imaš 4 slote, plata bo delovala samo v kombinacijah 1,2,4
Če boš dal noter 3 palčke, se ti sistem ne bo zagnal!

Za dual channel rabiš 2 ali 4 iste rame, za single pa 1,2,4 palčke.

Splača se ti ne, ker nebi delal:D
Sicer je za xp dost, če ne igraš igrc, če pa igraš, pa itak ni nikol dost.

boskosi ::

pviran a ti slabo vidiš? napisal je da ima samo 3 ram slote; tudi sam imam enako..................računalnik bo ravno tako deloval tudi s tremi palčkami, prav tako zna delovat v dual channel modu, vendar nisem prepričan, poglej specifikacije plošče; rami bodo vsekakor delovali vsi............vsekakor se ti splača, če le imajo vsi trije rami isto frekvenco

>>><<< ::

Če so tri palčke rama potem ne bo deloval v dual chanellu. Na netu še poglej koliko rama lahko daš največ not.

pviran3 ::

OMG lol, se opravičujem:D :D
Ja delal bo potem 100%, samo ne v dual načinu.
Sošolc ima isto 3 slote, pa je rad dodal ram, samo mu potem deluje na 333mhz namesto na 400mhz. (tako piše v manualu)

Čudn se mi je zdelo, ker nisem še vidu dualchannel na 3 slotih:D

kremenko ::

Tjah v specifikacijah pise, da bo delovalo, ker sta slota 2 in 3 1. kanal, slot 1 pa 2. kanal. In ce so povsod DIMMi noter, potem naj bi delovalo vse v dual-channelu (128bit).

Vprasanje, ki se mi se kar poraja je ta, ce bom kaj izgubil na hitrosti, ce bom uporabljal samo "spodnjih" 1GB rama.

Ce si "prav" predstavljam stvar dela tako, da ko rabis spodnji del rama (v mojem primeru do 1GB) pac dela v 128bitnem nacinu, ko gres pa cez pa pac naekrat bere/pise samo z enega DIMMa. Bojim se to, da mi bo od 0-512 oz od 512-1024 bral samo z enega...

upam, da sem jazno napisal "dilemo"...

lp

Modri dirkač ::

Osebno imam na Abit NF7-S takole:

2x256 + 1x512 in dela DUAL

Nabav si še 1GB pa bo.
Everybody lies!

rfmw ::

Mam Nforce2 - Epox 8RDA+ in tri 512MB module. LEpo dela Dual channel in to pri solidnih 210MHz 6332.5. Ce se sprasujete, zakaj imam v podpisu samo 200MHz, je odgovor zaradi zanesljivosti. Dela BP!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

pviran3 ::

Neverjetno, jaz grem na dopust...8-)

LordTado ::

rfmw

to je 1700+ tisti amd
ki ma odklenjen pomnoćevalnik...

zakej navijaš z rami...

ajde

dolenc ::

Po mojih iskušnjah bosta tiste 2 ploščici delali v dualu, una sama pa single, pa to je to.

Prehod iz 1 na 2gb se pozna ponekod, ob normalnem delu ni opazen, so pa recimo kaki špili kjer se pozna (gothic 3:D). Kar je pa več kot 2gb se pa ne pozna nikjer, razen če res delaš s kako specifično aplikacijo ki rabi velke količine rama.

Dead_Eye ::

Kaj se sploh sekiraš o single/dual channel, itak je razlika neopazna(razen v testih). Po mojem se ti ne splača, ker 1GB je čisto dovolj, pa itak boš moral na DDR2 v kratkem...
The one and only

ru7 ::

Dual channal na nforce2 platah je krneki (beri: razlika 2-3%). Tko da še vedno se bo poznalo 1GB več v prid hitrosti (pri igrah) kot pa dual... (osebno mnenje)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252152 (981) Mitja358
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261606 (1328) Tilen
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201965 (1687) strumf666
»

Dual channel

Oddelek: Strojna oprema
111175 (1067) opeter
»

2x512 + 2x256 rama - ne dela

Oddelek: Strojna oprema
7953 (836) pviran3

Več podobnih tem