» »

Kompatibilnost rama

Kompatibilnost rama

DMX ::

trenutno imam ram iz podpisa, dokupil pa bi še 2 modula po 512mb rama (glej link)

http://www.sestavi.si/item.php?id=15&tb...

ali zna bit kakšna težava s nekompatibilnostjo, glede na to, da ima sedanji ram TCCD čipe, ta pa ne? Ne mislim pa ga nič navijat...

thnx

DMX ::

a res noben ne ve? :\

xabre ::

Nima veze. Razen če so tanovi cl3, stari pa ne delajo na cl3.

Denny ::

pozdravljeni.

prosil bi za pomoč.


imam to plato
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&...

in na eni reži imam wintec 1GB rame 667MHz.

rad bi dokupil dodatne rame in trenutno je v akciji patriot 2GB 800MHz in me zanima ali bi delovalo, če bi dodal ta ram zraven starega?

a bi novi delal na 667MHz kot stari? bi bil problem, če kombiniram različne kapacitete z različnimi hitrostmi plus tega pa še različne znamke?

za pomoč se vnaprej zahvaljujem.

R-S-LoVe ::

pomisli na dual chanel!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Denny ::

pomisli na dual chanel!


zdravo.

rabil bi ene 2GB pod minimum, kaj naj torej kupim dva rama po 1GB?

Eno vprašanje glede dual chanella. A bi delalo dosti bolje, če bi bila dva rama po 1GB v dual kot pa en ram 2GB samostojno?

Denny ::

eno pomoč bi prosil

Ali bi npr. spodnji RAM, če kupim 2 komada, torej bosta popolnoma ista, delala v dual channel?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...



Ali so to drugačni rami, ki delajo v dual channel? Ti, kateri se prodajajo kot kompleti 2x1GB ipd.

mesoreznica ::

eno pomoč bi prosil

Ali bi npr. spodnji RAM, če kupim 2 komada, torej bosta popolnoma ista, delala v dual channel?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...



Ali so to drugačni rami, ki delajo v dual channel? Ti, kateri se prodajajo kot kompleti 2x1GB ipd.


Bo delovalo v dualu. Komot kupiš dva ločena ampak enaka rama. Te ki so uparjeni (prodajajo se pod 2x v kompletu se načeloma v dualu bolje navijajo). Drugače pa se v modernih platah dual kr pozna. Če imaš na izbiri idi v dual.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Denny ::

Ojla.

nabavil sem ta dva rama in imam težave. Ko dam samostojno oba noter se mi sploh ne boota. Preizkusil sem oba rama na eni barvi in tudi na različni. Tudi na samo enega mi ne gre - ne boota. V biosu je napetost na auto, tudi prejšnji ram ima isto napajalno napetost kot ta, to je 1.8V. Če pa skombiniram še stari ram noter vključno z novimi pa dela. Ne spoznam se in ne vem v čem je fora. Zdaj imam 3GB in dela na frekvenci najslabšega to je 667Mhz. Updejtal sem tudi BIOS - sedaj je najnovejši. Mi lahko kdo namigne kaj moram narediti? A še je kje kaj za nastavit v biosu?

Denny ::

Ojla.

nabavil sem ta dva rama in imam težave. Ko dam samostojno oba noter se mi sploh ne boota. Preizkusil sem oba rama na eni barvi in tudi na različni. Tudi na samo enega mi ne gre - ne boota. V biosu je napetost na auto, tudi prejšnji ram ima isto napajalno napetost kot ta, to je 1.8V. Če pa skombiniram še stari ram noter vključno z novimi pa dela. Ne spoznam se in ne vem v čem je fora. Zdaj imam 3GB in dela na frekvenci najslabšega to je 667Mhz. Updejtal sem tudi BIOS - sedaj je najnovejši. Mi lahko kdo namigne kaj moram narediti? A še je kje kaj za nastavit v biosu?


bi kdo vedel, v čem je fora, da s starim ramom mi nove prepozna? Brez starega rama, mi pa noče

jureus ::

Probaj biose resetirat na osnovne nastavitve, pa poglej kaj se bo zgodilo, ko boš dal samo dva nova rama not.
Ti plata podpira 800Mhz? Poglej če imaš na plati kakšne jupere za nastavljanje frekvence. Rama vtakni v režo 1 in 3 (plave reže)...

mesoreznica ::

Ojla.

nabavil sem ta dva rama in imam težave. Ko dam samostojno oba noter se mi sploh ne boota. Preizkusil sem oba rama na eni barvi in tudi na različni. Tudi na samo enega mi ne gre - ne boota. V biosu je napetost na auto, tudi prejšnji ram ima isto napajalno napetost kot ta, to je 1.8V. Če pa skombiniram še stari ram noter vključno z novimi pa dela. Ne spoznam se in ne vem v čem je fora. Zdaj imam 3GB in dela na frekvenci najslabšega to je 667Mhz. Updejtal sem tudi BIOS - sedaj je najnovejši. Mi lahko kdo namigne kaj moram narediti? A še je kje kaj za nastavit v biosu?


bi kdo vedel, v čem je fora, da s starim ramom mi nove prepozna? Brez starega rama, mi pa noče


Z starim ti dela ker takrat gre avtomatsko na 667MHz, ko daš dva 800MHz noter ti gre na 800MHz.

Hm, kolk vidim ti plata normalno podpira 800MHz rame. Čudno tole. Poskusi za začetek spustit frekvenco ramov na 667 in daj samo nove noter.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Denny ::

Zadeva sem tako rešil, da sem kupil nove rame po QVL listi. Nabavil sem Kingstone in namestil, sedaj kar bliska - dela v Dualu in tako kot je treba lepo na 800Mhz.
S patriotom nisem mogel spravit v dual, pa sem vse živo preizkusil. Samo single je bila opcija. Ne vem zakaj, podatki so isti. Patriote sem pač nabavil, ker so bili najcenejši pa še tak lep hladilnik imajo hehe.
V glavnem, dual je zakon. Igre nalaga 100 na uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denny ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252158 (987) Mitja358
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314548 (3527) Mare2
»

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

Oddelek: Strojna oprema
241372 (1137) Mitja358
»

Ram za prenosnik HP

Oddelek: Kaj kupiti
82194 (2094) Zheegec
»

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Oddelek: Navijanje
102089 (1679) msms

Več podobnih tem