» »

Nadgradnja Dell Vostro A860

Nadgradnja Dell Vostro A860

Mare2 ::

Je možno nadgraditi Dell Vostro A860 z boljšim procesorjem?
Trenutno je notri
* Procesor Intel Pentium Dual Core T2410, 2.00 GHz

Hvala za info.

HEPANDIL ::

Mare2 ::

Trenutno je gor Dual Core, jaz bi ga pa z CORE 2 DUO.

HEPANDIL ::

saj sem ti dal link...poglej si kateri soket uporabljas sedaj potem poglej na tem linku List of Intel Core 2 microprocessors @ Wikipedia kateri ti pase na tvoje podnozje....

potem poglej se za vsak slucaj katero palto imas in je to to...

socket pa imas verjetno P,

sam sem na svoji dell 500 vtaknil noter t5550 pa dela izjemno lepoe

ce si iz tega vsega nebos znal poiskat primernega, pusti raje tega ki je noter....

Mare2 ::

Računalnika še nimam , zato ne morem pogledat, kateri soket uporabljam sedaj.

Sem mislil, da se bo kdo od trenutnih imetnikov DELL-a Vostro A860 oglasil in povedal.

Seveda pa se zanimam o možnosti nadgradnje predno ga dobim, kar se mi ne zdi neumno. :)

HEPANDIL ::

hehe ja saj ok, samo ce bos po obliki vedel kateri socket imas:D pa me poklici, socket je zagotovo P, tak da potem poglej socket P varijante pa bos vido kake so cene jaz sem dal za mojega 45 € s postnino...

Denny ::

mene pa zanimajo dodatni rami. Ker ima opcijo dual načina, bi moral potem takem kupit popolnoma istega, a ne? Takšnega, kot je noter bo verjento bolj težko dobiti. Katerega kupiti? Zmeden sem , ker nekateri pravijo, da morata biti popolnoma ista (še isti proizvajalec in ista serija), drugi pa, da so samo podatki isti (frekvenca, GB, ...)

Sem klical serviserja in je rekel, da sploh dual ne podpira. Na forumu so pa pisali, da podpira in da so celo namestili neke rame in jim dela v Dualu. Pa še nekaj, v Anni-ju so izjavili, da izgubis garancijo, če sam vtaknem ram. Ne vem, kaj se ti gredo, samo prvič slišim, da ne bi smel sam odpret pokrovčka in dodat ram.

Mare2 ::

Sem našel na internetu Piše:
Memory
Dual Channel DDR2 Memory

-------------------
Morda bom jaz kupil 2 x 2 GB in bom imel obstoječega za prodat. Od kod si?
Jaz Ljubljana. Danes ali jutri pričakujem poštarja, da mi prinese notebook. :)

Mare2 ::

Sem našel

Klik potem klikni Tech Specs.

Sicer je pa ta prenosnik po naročilu in ni sigurno nič, razen to, kar dobiš in pogledaš.

HEPANDIL ::

ti kr odsraufaj, saj se nikjer ne vidi ce si kaj sam delal:D smao mores pa bit pazljiv da cesar ne poskodujes...

rame pa kupi pac enake velikosti, ce bodo delali v dual channelu ok drugace pa pac bad luck...

naceloma dela tudi v dual channelu...

Denny ::

ti kr odsraufaj, saj se nikjer ne vidi ce si kaj sam delal:D smao mores pa bit pazljiv da cesar ne poskodujes...

rame pa kupi pac enake velikosti, ce bodo delali v dual channelu ok drugace pa pac bad luck...

naceloma dela tudi v dual channelu...


baje se šraufi tudi čekirajo z lupo hehe

HEPANDIL ::

pa tudi ce se jih cekira z lupo, mi ne more noben dokazat da sem zadevo dejansko odprl...lahko sem samo probaval ce gre sraufat...v glavnen nic bat...ce pa bodo kaki problemi pri servisu pa se ve kje se taksne tezave resuje.

AngelOfDeath ::

Trenutno je gor Dual Core, jaz bi ga pa z CORE 2 DUO.



Pentium Dual Core je Core 2 Duo z polovico cache2...
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

mene pa zanimajo dodatni rami. Ker ima opcijo dual načina, bi moral potem takem kupit popolnoma istega, a ne? Takšnega, kot je noter bo verjento bolj težko dobiti. Katerega kupiti? Zmeden sem , ker nekateri pravijo, da morata biti popolnoma ista (še isti proizvajalec in ista serija), drugi pa, da so samo podatki isti (frekvenca, GB, ...)

Sem klical serviserja in je rekel, da sploh dual ne podpira. Na forumu so pa pisali, da podpira in da so celo namestili neke rame in jim dela v Dualu. Pa še nekaj, v Anni-ju so izjavili, da izgubis garancijo, če sam vtaknem ram. Ne vem, kaj se ti gredo, samo prvič slišim, da ne bi smel sam odpret pokrovčka in dodat ram.



V prenosniku je 1GB 800MHz ram Hyundai
Sam sem dodal 2GB 800MHz Patriota in dela bp (tok, tok, tok)
edit: Slovnica

Denny ::

mene pa zanimajo dodatni rami. Ker ima opcijo dual načina, bi moral potem takem kupit popolnoma istega, a ne? Takšnega, kot je noter bo verjento bolj težko dobiti. Katerega kupiti? Zmeden sem , ker nekateri pravijo, da morata biti popolnoma ista (še isti proizvajalec in ista serija), drugi pa, da so samo podatki isti (frekvenca, GB, ...)

Sem klical serviserja in je rekel, da sploh dual ne podpira. Na forumu so pa pisali, da podpira in da so celo namestili neke rame in jim dela v Dualu. Pa še nekaj, v Anni-ju so izjavili, da izgubis garancijo, če sam vtaknem ram. Ne vem, kaj se ti gredo, samo prvič slišim, da ne bi smel sam odpret pokrovčka in dodat ram.



V prenosniku je 1GB 800MHz ram Hyundai
Sam sem dodal 2GB 800MHz Patriota in dela bp (tok, tok, tok)


ja samo ti dela v single. Dual in single je pa razlika kot dan in noč.
Veliko bolje bi bilo, če bi imel 2gb v dualu

AngelOfDeath ::

mene pa zanimajo dodatni rami. Ker ima opcijo dual načina, bi moral potem takem kupit popolnoma istega, a ne? Takšnega, kot je noter bo verjento bolj težko dobiti. Katerega kupiti? Zmeden sem , ker nekateri pravijo, da morata biti popolnoma ista (še isti proizvajalec in ista serija), drugi pa, da so samo podatki isti (frekvenca, GB, ...)

Sem klical serviserja in je rekel, da sploh dual ne podpira. Na forumu so pa pisali, da podpira in da so celo namestili neke rame in jim dela v Dualu. Pa še nekaj, v Anni-ju so izjavili, da izgubis garancijo, če sam vtaknem ram. Ne vem, kaj se ti gredo, samo prvič slišim, da ne bi smel sam odpret pokrovčka in dodat ram.



V prenosniku je 1GB 800MHz ram Hyundai
Sam sem dodal 2GB 800MHz Patriota in dela bp (tok, tok, tok)


ja samo ti dela v single. Dual in single je pa razlika kot dan in noč.
Veliko bolje bi bilo, če bi imel 2gb v dualu



CPUZ: DC MODE: symmetric
edit: Slovnica

Denny ::

mene pa zanimajo dodatni rami. Ker ima opcijo dual načina, bi moral potem takem kupit popolnoma istega, a ne? Takšnega, kot je noter bo verjento bolj težko dobiti. Katerega kupiti? Zmeden sem , ker nekateri pravijo, da morata biti popolnoma ista (še isti proizvajalec in ista serija), drugi pa, da so samo podatki isti (frekvenca, GB, ...)

Sem klical serviserja in je rekel, da sploh dual ne podpira. Na forumu so pa pisali, da podpira in da so celo namestili neke rame in jim dela v Dualu. Pa še nekaj, v Anni-ju so izjavili, da izgubis garancijo, če sam vtaknem ram. Ne vem, kaj se ti gredo, samo prvič slišim, da ne bi smel sam odpret pokrovčka in dodat ram.



V prenosniku je 1GB 800MHz ram Hyundai
Sam sem dodal 2GB 800MHz Patriota in dela bp (tok, tok, tok)


ja samo ti dela v single. Dual in single je pa razlika kot dan in noč.
Veliko bolje bi bilo, če bi imel 2gb v dualu



CPUZ: DC MODE: symmetric


Na kapiram. Kako je to mogoče?

HEPANDIL ::

meni kaze isto ampak mogoce pa ni...ker ne more delat dual channel z dvema po velikosti razlicnima moduloma....

AngelOfDeath ::

Nisem se dosti ukvarjal s tem ampak mogoče je odgovor tule:

the lowest DRAM memory is mapped to dual channel
operation and the top most DRAM memory is mapped to single channel operation. In
this mode the system can run at one zone of dual channel mode and one zone of
single channel mode simultaneously across the whole memory array.
This mode is used when both Channel-0 and Channel-1 DIMMs are populated in any
order with the total amount of memory in each channel being different
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Btw če bi imel 2x 2Gb not dvomim da bi mi delovalo. Imam namreč 32bitni OS in ta zna uporabljat 3Gb - 3,5Gb Spomina. Kot sem že rekel na dual se ne spoznam preveč, ker se še mi ni dalo preveč raziskovat...
edit: Slovnica

Mare2 ::

To velja le za ikspeje. Za Visto po mojem ni problem 2 x 2 GB.

Nisem pa prepričan, ali nadgradit, če se bo kaj poznalo pri hitrosti oz. zmogljivosti. Kdo ve?

AngelOfDeath ::

To velja za 32bitno Visto in za 32Bitne xpje.
edit: Slovnica

Shark-357 ::

32-Bit Vista Basic katera je pred naložena podpira samo 3-3.5GB Rama (za več kot to je potrebno namestiti 64-bit OS).
Delujejo tudi naši Take-MS kateri je v zloženki.
Ram si lahk vgradite sami s tem načeloma ne izgubiš garancije, če slučajno kakorkoli poškoduješ prenosnik pri vgradnji le tega-->npr. fizična poškodba(polomljeni zatiči, popraskan PCB, no ja bil je tudi nekdo ki je fizično populil tipke--> očitno je spregledal nalepke in A4 list z navodili kako in kam se jih nalepi....) se pa lahko poslovite od garancije.
Kot je pa že nekdo omenil ima prenosnik socket P in procesor je mogoče nadgraditi z zmoglivejšim...

Zgodovina sprememb…

bumblek ::

32-Bit Vista Basic katera je pred naložena podpira samo 3-3.5GB Rama (za več kot to je potrebno namestiti 64-bit OS).


To ni res da podpira samo 3gb rama sam sem dokupil 4gb Patriot 800mhz rama pa deluje brez problemov in tudi zazna ga 4gb!

Shark-357 ::

Pokaže ti ga že, uporablja ga pa ne ;)

AngelOfDeath ::

32-Bit Vista Basic katera je pred naložena podpira samo 3-3.5GB Rama (za več kot to je potrebno namestiti 64-bit OS).


To ni res da podpira samo 3gb rama sam sem dokupil 4gb Patriot 800mhz rama pa deluje brez problemov in tudi zazna ga 4gb!



Še en, ki misli da je odkril vesolje. Pokazat ga zna, uporabljat pa ne.
edit: Slovnica

Ma$terM|nd ::

Da ne bom odpiral nove teme... Se da za ta laptop dobit driverje za XP?

Shark-357 ::

Urdane podpore od Dell-a za XP ni, lahko pa poiščeš gonilnike posebej za vsako komponento (realtek, marvel, intel...)

casiop3 ::

da deulje v dual mode mors met oba rama isto vlka???

Denny ::

kolega si je zrihtal XP-je gor, ker ni pač navajen na Visto. Dela vse BP

zlatkot4 ::

Zdravo, sem nov član in me nekaj zanima, kako se naredi nova tema. Iščem nekoga ki bi znal povezati dell vostro a 860 z tv-jem. Zanima me če vga izhod ima tv out možnost. Pretvornik sem našel v tujini vga v s-video ali chinc. Hvala za pomoč.

Mare2 ::

A860 ima le VGA izhod, z ustreznim kablom ga priklopiš na TV v odvisnosti od tega, kakšen priključek je na TV.

Poglej v HarweyNorman ali TeshTrade.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko navijanja zdrži i5 stock cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503743 (2551) 123_meni
»

Dual-channel

Oddelek: Strojna oprema
151952 (1432) TechStreme
»

Ocenite prosim naslednja starejša kompa

Oddelek: Kaj kupiti
191948 (1546) mtosev
»

Kompatibilnost rama

Oddelek: Kaj kupiti
121816 (1405) Denny
»

ram

Oddelek: Strojna oprema
6877 (795) deco16

Več podobnih tem