» »

Linux in GPRS preko IR porta

Linux in GPRS preko IR porta

morko ::

Že dalj časa me muči problem, ki ga ne znam rešiti.
Ko se povežem v internet mi povezava po poljubnem času enostavno pade. Včasih deluje minuto, dve, včasih tudi dvajset.

S prenosnikom se v internet priklapljam preko IrDA porta in mobilnega telefona Ericsson T300. Linux je Fedora Core 1, kernel 2.6.6 (pri vseh 2.6.x so enake težave)
irdatils je 0.9.16
Ko povezava pade je v /var/log/messages vrstica z

IRLap no activity on link!

Očitno se povezava prekine, ker se linuxu zdi da se je prekinila IR povezava med telefonom in prenosnikom, vendar nimam pojma ali gre za strojno ali programsko napako v telefonu, ali IrDa softveru na linuxu.

Naj mi prosim kdo namigne kaj bi še lahko bilo?

moj_nick ::

Poglej, kje imas konfiguracijsko datoteko za to povezavo in v njej poisci opcijo, da ti prekine povezavo ob takih situacijah ter jo disejblaj.
110111001001010001010000

morko ::

Dober namig!

Najbrž misliš naj pobrskam po conf datotekah v /etc ? Vsekakor sporočim če bom kaj našel.

morko ::

Nič nisem našel v nastavitvah ;(

Poizkusil sem tudi z manjšo hitrostjo IR povezave (57600 namesto 115200) pa se zadeva vseeno sesuva.

Je sploh kje kdo, ki uporablja linux in dostop do interneta preko GPRS, ali sem edini, pa še meni ne uspe najbolj?

morko ::

Torej, končno sem našel rešitev ! - se mi vsaj zdi.

Rešitev je ležala v že n-tem prevajanju linux jedra. (zadnjega 2.6.8.1) V "irda options" sem "ugasnil" možnost - Fast RRs (low latency) in zadeva končno deluje stabilno.

Nekje sem zasledil da je Ericsson T300 precej buggy phone, sem pa rešitev našel bolj po sreči kot kaj drugega. :) :) :) :) :) :) :)

Ferplay ::

Zdravo!

Sicer sem že odpru novo temo šele potem sem opazil to.

Zanima me katere paketke uporabljaš za povezavo. Oz kateri paketki se uporabljajo za povezavo na net preko IR-->GPRS-->NET.

Hvala

Lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412557 (7319) [_MW_]
»

IrDa vmesnik Y-160

Oddelek: Mobilne tehnologije
122287 (2019) TheHijacker
»

Telefon samo za GPRS

Oddelek: Mobilne tehnologije
131784 (1557) Plocnik
»

program za T310

Oddelek: Programska oprema
281550 (1188) Paramedic
»

Nokia Software

Oddelek: Programska oprema
141676 (1450) krneki0001

Več podobnih tem