» »

program za T310

program za T310

lali12 ::

Imam GSM T 310 pa iščem program za urejanje imenika na računalniku.Nabavil sem si tudi Ir-DA vmesnik ,za prenašanje glasbe, slikic,ker pa je urejanje imenika na samem telefonu še kar mukotrpna zadeva mi manjka še programček za urejanje le tega.

Gandalfar ::

Neki cudezi programske opreme so na prilozenem cdju

lali12 ::

CD ni bil priložen.Če bi bil ne bi iskal pomoči.:8)

Gandalfar ::

Cd je prilozen. Tezi v trgovini kjer si kupil.

SasoS ::

lali12 ::

SasoS tebi hvala za linke,Gandalfar ti pa ne vem,zakaj odgovarjaš na teme za katere nimaš pravega ali vsaj pametnega odgovora.

M&M ::

Nekateri moderatorji žal mislijo, da so požrli vso učenost na tem svetu. ;(

Kaj moreš,... svoje napake pa itaq nikoli ne priznajo !

LP
M&M

Ferplay ::

Zdravo!

Jst sem si tut kupu t310 pred kratkim in IR.

Mam pa težave z prepoznavanjem med napravama oz. se ne prepoznata.

A si mel tut ti kakšne težave?

Če katere in kako si jih rešil?

Lp

lali12 ::

Jaz nisem imel nobenih težav.Kateri OS pa imaš naložen?Kam imaš priklopljen irda?Če imaš priklopljenega na ploščo ,ga aktiviraj v BIOS-u.Za win95 inWIN2000 potrebuješ gonilnike.Jaz sem za vmesnik dal 3k in deluje O.K..

Ferplay ::

Ir mam priklopljen na matično ploščo.V biosu mam nastavljeno (sam ne vem če je prav, kako maš ti?) Drugače imam win XP. Winsi mi prepoznajo napravico v Device manager mi piše Infrared devices in ko to odpreš Built-in infrared device. V nadzorni plošči mam tut wireles link. In mislim da je to vredu razen če se motim. Instaliral sem program Sonyericsson comunication suit ampak se račnalnik in telefon ne prepoznata. Telefon ne zazna ir na računalniku računalnik pa ne prepozna vključenega ir na telefonu. Probal sem že vse kar sem vedel da se da nastavit pa ni nič boljše. razen če sem morda kakšno nastavitev spustil. Ne vem.

Ti morda veš kaj bi bilo lahko narobe?
Ali kdo drug?

LP

M&M ::

Po mojem imaš v BIOS-u nekja narobe nastavljeno. Ni dovolj, da imaš samo vklopljenega, imaš še nekaj dodatnih nastavitevv zvezi s IRdA, ki jih ne vem na pamet, računalnika pa se mi ne da resetirati, da bi pogledal, kako natančno je prav. Malo še poskušaj, če ne, se bom pa potudil, pa resetiral :8)
M&M

Ferplay ::

Evo prilagam ti slikico da boš pogledal če je to vredu ker tako so mi tam nastavli. upam da bo videti če ne povej!

slikca: http://premium.volja.net/ttsdanijel/001...
Nekej sem tut sam probal samo isto ne potegne.

M&M ::

Na sliki se VSE vidi !!! 8-O

Potrudi se pa novo sliko pošlji, ali pa vsaj napiši, kakšne možnosti ti ponuja plošča.
Sej v zvezi z IR-jem so to samo tri stvari.

Na vsaki lpošči je namreč drgač.
M&M

Ferplay ::

Ja se mi je zdelo da ti ne bo nič jasn:8)

evo prilagam ti zdej link sem na roke prepisal verjetno ti bo zdaj kaj bolj jasno;)

evo poglej tukaj

M&M ::

Spremeni IR PIN iz IRRX/IRTX na neki drugega, ne vem točno kaj,... samo to je to. Sej mislim da je še samo ena možnost. Verjetno maš kako ECS ploščo, ker je imel brat podobne težave!

Poskusi pa potem povej !
M&M

Paramedic ::

Šit, kak je to kulski program za telefone! Tale FMA iz Sourceforge.
Mam T300 pa IrDA USB priklop (drag je, 10k sm dal). Tipk na tel. ne rabiš več :)).
End transmission.

lali12 ::

Zdravo Ferplay.A zdaj ti IrDA dela.

Schpes ::

Kolega je moral Windowse na novo inštalirat, pa pred vsem ostalim
nastavitve za IR porihtat da mu je začelo delat kot je treba.

Mogoče?

Ferplay ::

Ne še vedno ne dela spremenil sem še na edino možnost ki je bila, vendar je isto ne dela.

Nimam več pojma in idej mi je zmanjkal že včeraj okrog 1 ponoči po 5 urah prebitih pri nastavljanju tega s.ran.ja.

plošča je matsonic 9074C+ (533) če komu to kaj pomaga.

Hvala vam fantje za pomoč ker očitno se ne bo nič uredilo predvsem pa tebi M&M.

Sem probal tudi z com kablom če bi bilo kaj boljše pa je isti k...c isto se ne prepoznata telefon in PC tko da je možno da je tut kaj druzga narobe kaj pa vem. bomo vidli.

Lepo se imejte in uživejte. Če pa bo še kakšna ideja pa kar napište.Jst mam trenutno blackout.:( :'(

Ferplay ::

Paramedic
A ti dela normalno kolk si mel kaj zajebancije z nastavitvami? Kje si ga kupu?



Schpes
Ja sem že tut jst razmišlal o tej varijanti ki pa bo po vsej verjetnosti izvedena v zelo kratkem času pa bomo potem vidli. Vseeno hvala za nasvet.

Lp

lali12 ::

Tudi jaz imam Matsonicovo ploščo 8147C,pa sem IrDA nastavil brez problemov.V BIOS-u idi na Integrated Peripherals
nato Super IO Device
nato UART Mode Select in nastavi (IrDA)
nato OR2 Duplex Mode nastavi (Half) in to je to v BIOS-u.
Upajmo vsaj da si pine na plošči priklopil pravilno.Pa veliko sreče in ne obupat.:8)

M&M ::

Mogoče maš pa IrDA vmesnik pokvarjen !
M&M

lali12 ::

Ferplay po mojem imaš ploščo MS9047C+.

Paramedic ::

Ferplay: dela super. Ko sm ga prnesu iz trgovine, sm vklopu v USB in je bil inštaliran brez kakega posredovanja, v trenutku. In zdaj kadarkoli vklopim tel. in ga dam blizu ga takoj prepozna. Kake razdalje pa naj bi to zmoglo? Men deluje do kake 20cm stran mogoče, nism siguren.
Mene sam zanima, kak SW bi še bil dober zraven. Dobro bi blo kaj za SMS urejat, imenik, profile, dogodke...
Tisti PC Remote iz ClubSE mi pa ne dela.
End transmission.

lali12 ::

Paramedic pojdi na vrh teme kjer imaš linke od Sasos-a.:D

Paramedic ::

lali: hvala, ampak tiste programe in linke sem pogledal že davno, preden smo tole temo sploh imeli :D
End transmission.

Ferplay ::

Paramedic:
In kje si ga kupil?

A za programe si kaj pogledal tukaj

lali12:

Ja to plato mam. Sj mislm da sem to napisal če ne se opravičujem.

M&M:

Kako pa lahko to ugotovim??? Vmesnik sem kupu čist nov možno pa je da so mi kaj zamučkal ko so lotal žičke ker prvotno ni bilo vredu za mojo plato. No da ponovim vprašanje kako lahko ugotovim da mi IRdA ne dela ker nimam pojma.

M&M ::

Verjetno si nabavil IR vmesnik od osebka, ki sliši na ime KOBE !

Tudi meni je poslal vmesnik, ki je imel vseh pet žičk v ravni vrsti, kar mi je pasalo edino na ASUS-ovo ploščo, ki je v mojem sekundarnem računalniku Vse ostale plate imajo drugačen priklop, tako sem si naredil adapter vmesnik, ki paše sedaj na vse ostale.

Ko ste prestavljali kable, ste verjetno zajebali, ko ste gledali na konektor v navodilih, in pri tem pozabili, da je to konektor, ki je na osnovni plošči, in bi moral biti priključek ki ga delate ravno zrcalna slika tega, ki je narisan v knjigi.

Na tvojem mestu bi preveril žičke, če so prav povezane, v nasprotnem primeru, pa bi uveljavljal garancijo!!!

Veliko sreče !
M&M

Paramedic ::

Ferplay: v Velenju je ena Prodajalna.com, ampak verjetno majo kje drugje tud.
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Irda težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
161208 (959) Person
»

IrDa vmesnik Y-160

Oddelek: Mobilne tehnologije
122283 (2015) TheHijacker
»

IR - vmesnik za povezavo PC ---- GSM

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202374 (1967) T0RN4D0
»

ECS K7S5A & IrDA Actisys IR210L

Oddelek: Strojna oprema
61018 (960) bozicek
»

IrDa in Epox 8rda3+

Oddelek: Strojna oprema
5853 (810) bozicek

Več podobnih tem