» »

IrDa vmesnik Y-160

IrDa vmesnik Y-160

jkleme2 ::

Lep pozdrav

Ravnokar sem kupil omenjeno napravo, ampak imam tezave. WinXP mi je samo za hip dvakrat napisal T300 in range, drugace pa ne deluje. Ima kdo podobne izkusnje oz pozna resitev? Uporabil sem driverje iz WinXP potem pa se iz prilozenega CD-ja, ampak nic ni pomagalo :(

berta ::

Mam jst isto zadevo doma pa dela lepo. Sem mel na začetku ta problem pa sem ga odpravil tko da sem prebral manual ki je na CD-ju. Sicer pa not piše ( pa na parih straneh na netu sem najdu) da je treba met naštiman naslednje pa nej bi delal. (Vsaj men tko dela, prej mi je pa skoz prekinjal povezavo)

Naprava je Sigmatel USB-IrDA Adapter. Greš na nastavitve naprave v device managerju in pod zavihkom advanced nastaviš tole:
InfraRed Receiver TYpe: SigmaTel 4012
Min Turn Around Time : 1.0 ms
Speed Enable: 40000000(default)

Kot je vidt je problem samo v tipu naprave ki ga winsi al pa tisti driverji nastavijo. Če nastaviš na ta device pa zadeva lepo dela.

andper ::

Aaa to ni res. V petek sem kupil natanko enak IrDA vmesnik, da bi poskusil povezati svojega Siemensa CX65 z računalnikom. Na dolgo in široko sem opisal svoj problem v debati na Mobisuxu, zdej sem se pa odloču še mal preiskat Slo-Tech in opazil tole debato. :)

Skratka, ne bom kopiral svojih postov z Mobisuxa, ampak poskusil sem že vse živo, da bi vzpostavil povezavo pa ne gre in ne gre. Zgodilo pa se mi je nekaj podobnega, da je rač. prepoznal telefon za kakih 15 sekund, ampak to je bilo tudi vse. :/

Poskusil tudi vse kombinacije 'transceiver type', 'turn-around time' in 'speed enable', tudi to, ki jo je omenil berta, vendar žal brez uspeha.

jkleme2: Če slučajno rešiš problem, lepo prosim, sporoči kako in kaj.

jkleme2 ::

Andper meni se ni uspelo. Enako, ce bo tebi, me prosim obvesti.

Razmisljam da bi nesel to stvar nazaj v trgovino :(

rocco ::

V nastavitvah za IRDa adapter nastavi v Advanced: Infrared transcceiver type na Vishay 6101E (default) , vse ostalo na Default in ti bo delalo. Pa srečno!

andper ::

jkleme2:
Po dvodnevnem intenzivnem testiranju sem nekako sistematično prišel do ugotovitve, da nekaj ni čisto v redu s samim IrDA vmesnikom (beri več o tem na povezavi, ki sem jo zapisal v prejšnjem postu).

Nesel danes nazaj v trgovino in brez komplikacij mi je zadevo uspelo zamenjati. Heh, imel sem prav. Z novim vmesnikom sedaj povezava deluje popolno od prvega trenutka dalje (praktično brez konfiguriranja, just plug'n'play :).

Upam, da tvoj vmesnik ni v okvari, če pa resnično sumiš, poskusi z zamenjavo. Kej več ti žal ne morem pomagat.

LP

jkleme2 ::

Tudi jaz sem reklamiral izdelek in zdaj deluje brez problema.
Ce koga zanima, mislim da imajo pri KFM-u najceneje ta izdelek:
http://www.kfm.si/asp/cenik.asp?Isci=ir... (ta cenejsi)

DavidJ ::

Ouch, jest sem plačal 8 jurjev zanj. :o
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

PRIMORC ::

jaz imam dva računalnika in oba imata xp sp2.na enem dela irda brz problema,na enem pa ne.dela na tistem ki nisem naložil driverja,kot mi je rekel eden,ki se razume,na drugega sem po nesreči naložil drver,pa ne dela.izgleda da ima xp sp2 že svoje driverje.piše tudi v navodilih,da ne naložiti driverja za sp2,pa sem zafrknil.zdaj ne vem ali naložiti novi xp sp2 ali kaj
AVE

berta ::

Pri meni na Win XP SP2 dela z nastavitvami ki jih je napisu rocco: V nastavitvah za IRDa adapter nastavi v Advanced: Infrared transcceiver type na Vishay 6101E (default) , vse ostalo na Default in ti bo delalo. Pa srečno!

PRIMORC ::

pri meni je problem,da mi irda sploh ne zazna ali pa da opozorilo,da ni driverjev.na netu je en odgovoril,da je potegnu driverje z xp in to kar ene iz i386.cab,pa je delal.ampak jaz ne vem kako.imam samo xp sp2.če mi lahko kdo pomaga
AVE

ajko ::

ne vem kje vi kupujete, mi imamo v trgovini ir-da za 4.990 sit že več kot pol leta to ceno.
ker prodajam tudi mobilnike sem testiral več mobilnikov z ir-da vmesnikom in še z nobenim nisem imel problema.
zadeva je simple kot srbski pasul.

1. najprej daš not cd z gonilniki.
2. inštaliraš gonilnik/driver za npr. y-160.
3. restartaš računalnik
4. priklopiš ir-da v usb oz. kakega pač maš.
5. pojavi se ti okno z namestitvijo opreme, klikaš vredu oz. naprej. continue anyway...
6. ZADEVA DELUJE
7. vklopiš na mobilniku povezovanje-IR
8. delaš, prenašaš slike, melodije iz telfona na računalnik ali obratno....
za nekatere telefone je dobro imeti še software za telefon, npr. nokia PC suite, siemens mobile phone maneger....
pri nekaterih pa gre npr. slike pošiljat iz telfona na računalnik brez vsakršnega software, pač na telefonu greš pod slike, klikneš options -> pošlji -> preko IR

lp.
----------- AjkoSan

TheHijacker ::

Gonilniki

Inštaliraj tiste, ki imajo default Vishay 6101E. Ostalo pusti na default. Meni s temi nastavitvami deluje brez težav.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Irda težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
161208 (959) Person
»

IrDA vmesnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201985 (1333) prehlajeni
»

program za T310

Oddelek: Programska oprema
281550 (1188) Paramedic
»

ECS K7S5A & IrDA Actisys IR210L

Oddelek: Strojna oprema
61019 (961) bozicek
»

IrDa in Epox 8rda3+

Oddelek: Strojna oprema
5853 (810) bozicek

Več podobnih tem