» »

MSI K8N NF4-SLI Diamond

MSI K8N NF4-SLI Diamond

Romčy ::

Kupu sem to plato in noter ni pci kartice za Blottoth in brezžično povezavo. Zdaj ne vem al jaz narobe razumem , namreč povsod je narisana ta kartica in antena. Kaj to se dokupi posebaj al pride to v škatli. Čudno res, na vseh linkih je to zraven, in tudi omenjajo to zadevo.

CashMAN ::

Wlan majo vse pri katerih pise zraven + Wlan
npr: http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

lp
S
Mac rulez, ampak naši PC ji pa tudi!

Tomson ::

Ni čisto tako.

Kot lahko prebereš na njihovi originalni strani piše, da je to opcija, in sicer odvisno od države se paket razlikuje.

Na koncu pa ugotoviš da niti to ne drži.

Na e-misiji so na koncu rekli, da ja, da ne vedo točno, da ko dobijo pošiljko pogledajo not in vidijo ali je zraven ali ne ...

Skratka, crap!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Romčy ::

Fantje ta MSI je šel res v kurac. Pa kaj delajo iz strank, zelo zelo se jim bo obrestovalo. Dan danes si je zelo težko povrnit ugled. Najprej tisto z grafičnimi kartami ko so prodajali 6800gt z čipi od 6800, zdaj pa še to z matičnimi Diamond. Na forumu od lastnikov Diamond plat (vsaka plata ima svojo št. ki jo prijaviš na situ, in dobiš neka darila) jaz sem dobu zimsko jakno ki sploh ni slaba. V glavnem kupci so na forumu ponoreli dobesedno. Kako nas je MSI nategnu da to res ni. Plačaš 62.000 in ugotoviš da noter ni dual-net card, brezžična karta in Bluetooth, povsod kjer sem gledal teste in po revijah in celo na škatli na veliko opozarjajo na to neverjetno dual-net card. Svinjarija da je ni, totalno zavajanje strank. To je isto kot da bi na veliko delal reklamo za Avto in lepu nalepke po njemu da ima 6 cilindrov in 400 konjev, na koncu ko ga kupiš pa ugotoviš da so samo štirje. Res bi jih mogu kdo tožit. Šele sedaj so, ko so videli kako se ljudje pritožujejo, na njihovi strani popravli in napisali da kao dual-net ni povsod. Glede na to pa da imajo podatke od vseh ki so kupli te plate, bi bilo pošteno od njih da nam dajo tisto kar smo plačali. Nekateri so kupli to plato ravno zaradi tega(vsaj tako pišejo) ko so odprli škatlo pa so ostali z suhim. Nikoli več MSI pa lahko nardi Geforc 10 plato. Žalostno res kako služijo ene firme z golfanjem. Tisti ki mislite da nakladam v prazno se prepričajte na forumu, če boste lahko prišli noter pa ne vem.

boštjan ::

daš link do foruma
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Tomson ::

V čem je pa potem sploh razlika med MSI Platinum SLI in Diamond, obe sta SLi, obe imata SB Live 24bit, in če pri Diamondu ne dobiš Bloototha in Wireless Lana ... v čem je torej sploh razlika, ok razen da dobiš 2Sata kabla več ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Boki_ ::

Ceni:D
I'm back

Tomson ::

Hmmm.... kaj je možno da je Platinum SLI samo NF4, Diamond SLI pa NF4 Ultra?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Oblivion ::

Da ne bom odpiral nove teme. Kaksna je razlika med NF4 in NF4 Ultra?

VASkO ::

Tomson ne ni mozno. SLI je "najboljsa" izvedenka cipseta, potem je NF4 ultra in potem obicajni NF4.

Tomson ::

Hmmm...

Ker pri "Diamondu" piše NF4 Ultra SLI, pri "Platinum SLI" pa NF4 SLI ...

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

Pa čudno, da je Platinum SLI in Platinum ista cena ...

V čem je torej fora?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

_spirit_ ::

Jaz sem prav pogledal kadar sem kupoval MSI, če ima Diamond res bluetooth zraven, pa ga ni bilo. Fantje, preden kupite, poglejte, VEDNO. Če ne drugega vsaj to če je s tem kar kupujete vse v redu. Govorim iz lastnih izkušenj...

Dr_M ::

ja fantje, kaj pa kupujete robo od nekih levih firm.... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_spirit_ ::

Pa še to sem pozabil... razliki med DIAMONDom in navadno SLI sta samo dve, popolnoma zanemarljivi in neuporabni... diamond ima v primerjavi z SLI navadno dve mrežni kartici in 2 Silicon Image SATA priključka več... to je pa tudi vse...

_spirit_ ::

Dr_M jaz sem bil z vsemi mojimi MSIkami ZELO zadovolen! Sploh ni leva firma kar se tiče matičnih kartic...

Tejc ::

OK kaj pol vzet MSI plato z Nforce4 Ultra al GIGABYTE zNforce4 ker ultra se ni zunaj? Pomagite pls CE imate kaksno drugo firmo na prvem mestu kar na plano

_spirit_ ::

Tejc ti jaz prodam mojo MSI neo4 ultra ;)

Tejc ::

Zanima me al je tolk zanic da prodajas. Neki sem bral da imajo MSI plate z Nforce4 Ultra cipsetom probleme z NB ventom (je zelo glasen) a lahko to potrdis ... :\

Boki_ ::

Ni zanič, sam DFIjevko dobi, pa to prodaja;)
I'm back

Tejc ::

ja sem slisu da je DFI ZAKON sam men ni tolk za te LAn partye pa nekaj mi manka na plati tko da bi raje mel to MSI, samo me mal moti ko tolk govorijo glede tega ventilatorja na NB...

Tomson ::

In kje konkretno si to slišal (linki ??), ker js to prvič slišim ... ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_spirit_ ::

Tejc imel sem že popolnoma vse nforce4 plate razen DFIke... Asus A8N-SLI, Gigabyte K8NXP-SLI in MSI neo4. Pri prav vseh platah se ventilator enako sliši. Je nekoliko glasnejši, vendar tudi tako hudo glasen ni. S tem da ima MSI prav tako kot DFI možnost štimanja voltaže na chipsetu, kar pa asuska in gigabytka nimata.

Če si iz Lj ali okolice, pa ti lahko že jutri plato na dom pripeljem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Tejc ::

Evo, tule dajem LINK prosim ce pokomentirate... Resno rabim nasvet ;)

_spirit_ ::

Sem ti povedal... karkoli boš kupil kar je grajeno na nf4, pri vseh platah se ti bo ventilator enako slišal.

Tejc ::

OK sedaj pa malo olja na ogen, kaj pa tole GA-K8N Ultra-9.... NIMA NB Fana?!?!?! :\ pa se ultra je. Pa se povezava da ne boste rekl da govorim na pamet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tejc ()

Boki_ ::

Gigabyte suxxx>:D
I'm back

Tejc ::

AJa pa oprostite ko tolk pisem, sam rad bi res nekaj dobrga kupu, saj bo za nekaj casa. Ohisje in napajalc je ze (CHIEFTEC DX-01BD-U in TAGAN TG480-U01) :)

_spirit_ ::

Lahko je super plata, vendar ti več ne bi znal povedat ker je nisem imel. Se ti bo pa NB verjetno kar grel. To pa zaradi tega, ker so pri NF4 platah hladilniki za NB izredno nizki, to pa zaradi tega, ker jih grafična deloma prekrije - govorim o 6600 in ostalih enakih karticah, vse večje pa ga prekrijejo skoraj v celoti.

_spirit_ ::

Tejc ti kar piši, temu je namenjen forum;) DRugače pa tudi jaz nisem bil nevem kako zadovolen z Gigabytko... procesor se mi ni ravno lepo navijal gor, pa še voltaža je precej nihala.

Tomson ::

Hja ... kolikor sem na hitro prebral dvema se zdi nekam glasen, drugim dvema pa čisto neslišen ...
Očitno je odvisno malo od sreče kakšnega dobiš gor ... v najslebšem primeru pač vržeš gor Zalmana, ki pride jurja ... :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tejc ::

Jep PRAV mate. Bo kr lepo MSI romala v mojo kisto :)

_spirit_ ::

Tomson... ni ravno tako. Zalman (vsaj če misliva istega) bo previsok. Če ga daš gor, ti nobena grafična ne bo šla več v PCIe režo.

Tejc, če te zanima ultra me lahko dobiš na mailu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Tomson ::

Ali pa počakaj na ASROck nf4 Ultra :D

Just kidding...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_spirit_ ::

Ja, samo ta bo res oskubljena varianta :D

Tomson ::

Ga pa malo odrežeš pa je ...

Sicer pa kak Voodoo 3 PCI-E DeLuxe bi ziher šel gor! :D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Dr_M ::

_spirit_: ja, ja, tavria je tut zakon...



:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_spirit_ ::

Če ne veš, vsaj tiho bodi... možno da je bila kakšna starejša varianta slaba... ampak od nf3 naprej dela MSI zelo dobre plate!

Dr_M ::

_spirit_: vem in berem. pa kaj si ti, da mi bos govoril, da nej bom tiho?

sicer si pa edn redkih, ki je zadovoljen z MSI plato.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_spirit_ ::

Dr_M: noben nisem, samo mi gre naživce, da nekdo ishaja s tega kar je prebral ne pa iz tega kar je sam preizkusil... :|

TOP ::

Ej SPIRIT mene nekaj zanima ti si imel že vse te plate,ki se jaz odločam med njimi in prosim te če mi lahko pomagaš,katero mi ti svetuješ ki si jih testiral.HVALA

Tejc ::

Jep mene tut zanima kaj priporoca, Aja pa ne se kregat.. se ne splaca

kuglvinkl ::

Easy! ;(
Your focus determines your reallity

PEK- ::

MSI nforce4 sli (ne diamond) mam.. pa zadeva laufa k urca... plata ma rada velk HTT, navija se dobr.... ka se ces ;D

Vent na chipsetu ni glasen, ce te pa ze tok mot ga pa mau umejis pa je ;) ker laufa pa res z 5000+ rpm

daiwa ::

Js mam tud MSI NEO4 PlatinumSLI in sem zadovoljen. Ali mi lahko zaupaš kake rame uporabljaš na njej in kako si navil sistem.

Oblivion ::

Dobil vcera MSI K8N Neo4 SLi. Zadeva je res prava zverina. Trenutno imam OCZ 3500EB, navil sem najvec na 266FSB pri 3-3-3-10 1T. Procesor 3200+ stabilno na 2,7GHz 300HTTx9 ram divider na 166 se pravi ram na 250. Dobim pa kmalu Geil UltraX in upajmo na se kaj vec. Skoda ker je tale MSI se vedno omejena na 2,85V na ramu. Sicer pa odlicna plosca.
Sicer sem cakal na DFI, pa nism vedu in mi je trgovec kar zrihtal tole plato. Sm jo vzel :))

Brainstorm ::

Oblivion, mam jst enako plato in procesor ko ti sam rame mam apacerjeve z samsungovimi čipi pc4000, sam mi ne gre fsb več ko 260 če dam kej več winsi friznejo. A se ti da bol podrobno napisat ka vse si nastavu pa kako al pa kak link za frizirat to plato, predvsem za rame in voltaže ker se menda moji rami dajo kr fajn sfrizirat sam jst nimam pojma kok.

Thanks!

Oblivion ::

Odvisno kaj bi se rad naredil. Bi rad dviginil frekvenco procu ali samo fsb dvigal? Ce bi rad frekvenco procu, znizej ram divider in dvigej fsb. Tako bos ohranil ram na recimo 250fsb in 300HTT, kar ti nanese 3GHz z default mnozilnikom :)). Ce bi rad pa samo ram navijal, probej relaksirat timinge na ramu, dvigni voltazo do koliko gre 2,85V, ne pozabi na HTT multiplier. Glej da bo HTT nekje okrog 1000MHz. Ne vem, malo se probej igrackat.

Dead_Eye ::

Glede MSI plošč - sem imel BX master in sem bil zelo zadovoljen z njo, odlična plošča. Problem je verjetno, ker MSI dela tudi poceni plošče - varjanta vse integrirano, brez AGP... ker velikokrat ko gledam kakšne stare celerone je noter MSI, zato pa ljudje kritizirajo plošče.
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814920 (3294) NightHawk
»

amd 64+ sistem!

Oddelek: Kaj kupiti
91179 (999) d3k0
»

nForce 4-4X

Oddelek: Strojna oprema
111608 (1265) cassiel
»

Plate na nForce4 ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514396 (3186) Wortex
»

Kje in kdaj Nforce 4 plate???

Oddelek: Kaj kupiti
221421 (869) MEDENA

Več podobnih tem