» »

domača opravila

domača opravila

GoddessTM ::

fantje ...malo mi povejte koliko pomagate doma okoli hiše ali pri gospodinjskih delih...
ali vam je to res tako težko ?
What a wonderfull world.

blank3_ ::

Jah pr ns je tko, da vsako soboto en od nas treh otrok, posesal en del hise. Pol pa se tko cez tedn mal kuhamo, (mt pa fotr mata siht), kokr smo doma... Ma sej ni tolk tezko, sam zacet mors delat...
yeah rajt:)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

kuzifix ::

Hmm, a doma se tud kej dela?>:D Ok, jz pr sammu seb delim zgodovino mojih gospodinjskih del na dve obdobji: pred zacetkom studija, in odkar studiram.
Pred zacetkom studija je blo prblizn tko: sam zase sm mel cel stuk, tko da je blo treba vsak tedn sesat, prah brisat, kopalnco pucat. Pa pol sm se mami spucu kopalnci, pa posesau, prah pobrisu, pokosiu travo, avto oprau. Sm pa tja tud ksn balkon poribu pa sipe oprau. Seveda brez nerganja ni slo :D. Odkar sm pa u lj pa ... Sesam recimo 1× na 14 dni, kopalnco si pucam 1× na mesec (ostale mama, k je itak sama pa se ne umaze prevec), kosiu letos se nism, avto ji operem, pa prah pobrisem, pa posesam ji obcasno. Drgac je pa u Lj tolk vec dela ... Treba okna spucat, stranisce, hodnik poribat, prah pobrisat, posodo u stroj (luksuz>:D), ... Ucasih je prov dolgcas k je vse cisto, pa nimam nc za pucat.
Aja, pa ce je treba se doma drevje pospricam pa prestiham kej, ce je glih cajt, pa ce je ksna soba za prebelt se ne branm glih :D. Sej najvecji napadi delavnosti so glih takrat, ko se je treba ucit. Bi tud likat su, sam da ni treba za knjigami sedet...
PS: Ce se iste pogruntal sm edinc, fotra nimam vec, bajta ma pa tri stuke ... Tko da ce bo koga kdaj prjel da bi prsu kej pomagat >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Elemen_T ::

Vsako soboto:
- kosenje
- sesanje
- garaža
- klet
- ...pa še kaka malenkost
>:D

abcde7 ::

jest pa sam svojo sobo pospravm, radlce police, tla posesam itd. Al pa kj skuham!:D

Nemelk ::

vsako drugo soboto kosim;(( pa iz pomivalnega stroja tut zložim vsako drugo rundo (mam mlajso sestro>:D)
Nemelk ™

luni ::

hehe jaz pa zivim z mamo in babico... need i say more? >:D

ok no, sej vcasih kaj naredim, samo to je ponavadi ko je treba kaj pofarbat, posmirglat al kaj popravit, drugace pa vsa gospodinjska dela opravljajo zenske
Artificial Intelligentia

modelizer ::

ko se pri nas pospravlja jaz pogosto pobrisem:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

GoddessTM ::

hehe....moram reči da ste me spravili v dobro voljo...nekateri pa še res kaj naredite....lepo:):D:)
What a wonderfull world.

kuzifix ::

Ja ... Tole bom sprintu, pa nesu mami pokazat. Ji skoz govorim da je lohka srecna k me ma, pa da ji tok nardim ampak neeeee ... :D;)>:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

DOLF ::

Doma (bivši dom) opravim čez vikend kakšna težja (beri:moška) dela, ki jih mama pusti zame, sicer pa sem zlo aktiven pri domačih delih, saj trenutno gradimo hišo(no je vikend) in dela nikol ne zmanka. Moj drugi dom pa je Lj. kjer pa živim ležerno blokovsko življenje in edino opravilo (sem ne šteje delo-študij-hobi) je kuhanje, posoda, prah in pospravljenje...
....I have seen things you people wouldn't belive.....

zetko ::

Ker kot večina sovražim opravila se jih na veliko izogibam. Mogoče me edin kdaj fotr najde da mu pomagam pospravlat okol hiše >:D
Living it another way.....

OZZY ::

Jest se raj izogibam vseh opravil. Če pa to ne gre pa delam. Kaj čem. Sej pol ugotovim, da ni tko težko. težko je samo začet.:D
Go with the flow.

Thomas ::

Nic ni boljsega za razmisljat vmes kot gospodinjska dela.

Posebno sesalec in vrtna kosilnica.
:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Tudi meni nič ne uide, čeprav sem v Ljubljani. Pravzaprav imam sedaj še več dela, ker ponavadi, ko pridem sedaj na štirinajst dni domov, je treba pokositi, pa sobo pospraviti, ki je en vmesni vikend nihče ni.
V Ljubljani je to itak razred zase, ker ima ( s frendom ) celo stanovanje ( skoraj 60 m2 ), pa seveda pomivanje posode, pa tako naprej. Počutim se kar depriviranega, ker če bi imel punco, bi lahko ona namesto mene to delala. Tako pa:O
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Kar se tice domacih opravi, je ena 2500 let stara zgodba.

So se zmenili eni obcudovalci filozofa Heraklita, da ga gredo pogledat k njemu domov, kaj pocne - kako gleda v nebo in pricakuje filozofski navdih ali pa kako ga razsvetlenje ravno obsije.

Ko tako spostljivo vstopijo - je mozakar kuril pec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tonic ::

veliko,
glih zdaj sem cepal drva

fizicno delo me ful sprosti; ful rad delam

ker drugace sem pa tako ali tako sam za racunalom al na faxi al pa v sluzbi

Lunik ::

heh. božci. vse kar jest naredim od hišnih opravil, je to, da vsake 3 tedne posesam svojo sobo. v dijaškem pa vsake 3 tedne nesem smeti vn pa (mogoče) pometem tla.

Mr.-Viko ::

Jaz pa grem prah pobrisat ko mi mat reče. Težko je začeti, vendar imam kar lepi izvor muzke, ki me žene naprej :D
Če se mi da, pa še kaj drugega postorim. Aja... Kak bo še, ko bo žvad (purani) odrasla pa bo treba gnoj kidat (sigurno vam vsem znano opravilo :D)... No, s tem pa si zaslužim denar za malico.
No comment, really

3LeR. ::

jah jst žvim z mamo in sestro v enosobnem stanovaju
pospravlam skoz ker pač moram drugače zmanjka prostora :))
tud drugače obešam perilo, pometam, posodo brišem in sem nasploh zelo vesten ... če verjamete v leteče prašiče:D

`DoC ::

Hmmm. recimo da skrbim za skrbo urejeno svojo sobo, in pa svoje 2 bele miši krištofa inu x-mausa. Putzam pa svoj avto tud kdaj pa kdaj. :):D:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

OrlyTM ::

hehe ... jest tut ful pomagam ... zmer vsak dan .. ane GoddessTM :\:\:\:\:\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

jeti ::

Hm, zadeva je taka: ko nas je vseh pet doma, potem pazim, da ne svinjam za sabo (odnašam posodo v pomivalnik, pobrišem, če kaj popacam, ne puščam smeti vsenaokoli), poleg tega pa nosim smeti dol, občasno posesam in pospravim svojo sobo (pospravljam jo itak sproti, tako da je najčistejši del stanovanja), zlagam posodo iz pomivalnega stroja in nosim smeti dol v kanto.
To je pa tudi vse.

Povsem druga pesem je, ko sem sam doma za dlje časa (recimo dva tedna). Takrat prvi dan pospravim celo stanovanje (ker vem, da moj trud ne bo šel v nič, da ne bo kakšen pujsast član familije izničil mojega truda). Pomijem tla, posesam, zribam štedilnik, pospravim vse razen ostalih treh spalnic poleg moje (ki je itak vedno bolj ali manj pospravljena). Pač, veliko raje kot v štali živim v čistem stanovanju.

Aja, pa nasvet: pospravljanje na veliko je muka. Veliko bolje se obnese, če enkrat pospraviš, potem pa paziš, da ne razmečeš. Sproti počistiš, kar umažeš, ne puščaš stvari vsenaokoli, ko si skuhaš kosilo, posodo takoj zložiš v stroj in je ne puščaš v pomivalniku, da plesni itd...:)
Samo malo samodisicipline je treba in potem kar ne moreš verjeti, s kakšno lahkoto je stanovanje čisto.

NO, ko pa pride familija domov, pa v enem popoldnevu vse razmeče:\, potem pa se nikomur ne da pospravljati za drugimi, hihi:D

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

GoddessTM ::

ja Orly seveda,in potem svizec zavije čokolado v folijo...:\
What a wonderfull world.

A.J. ::

Hmmm...Jst pa (skor) usak vikend posesam in pospraum svojo sobo (kdaj pa kdaj pa še ke druzga) pa učasih pokosim okol hiše.

Thomas ::

Goddess,

A ti praviš, da so tole zimo svizci prespal? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

Moj the best frend pr pospravlanju je vakum mašina(beri:sesalc). Drgač pa kj skuham, če ne lih zapalm:D pospravm itak, k sm ful na red cepln najraj pa kj okrog bajte delam. Kako fizično delo, full uživam me sprosti, sicr fotr prav da sm nor sam kaj čmo, če je pa vesele

eomer ::

KUham ziher bolj od večine žensk!!!
:D8-):D

TESKAn ::

Hm, od cajta do cajta (beri: na 14 dni) pozavgam hiso, pomagam fotru okol bajte, tud skuham kaj kdaj kaj dobrega, ce me lih prime, tut kaj specem...aja, pa se neki, kar najbrz ben drug ne - k mamo eno manjs gmajno, tut pomagam pr kosnji, ma to uni, na roko:). Je ni bolš telovadbe:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Binji ::

Pr nas pa je tako, da ce ne bi tel pomagat bi doloceni deli mojega telesa zelo trpeli (predvsem spodnji zadnji del tik nad nogami), da ne omenjam denarnice, tako da precej pomagam pri stihanju, kosenju itd.. Niti pod razno pa ne maram pospravljanja sobe&stuff;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomi ::

Seveda, to sem pa pozabil, da je ob sezoni na 14 dni ( ali pa manj ) eni dvr uri moja prijateljica kosilnica, samo odvisno, kako je oče dobre volje, ali je navadna ali pa vsaj samohodna:D
metrodusa.blogspot.com

G[e]c ::

Kr ne morm verjet kok so eni pridni doma :D
Zdej me pa vest pece bo treba zacet sesat pa prah brisat zgleda tud se kej drugje k v moji sobi :\
OK edin travo pa ze kosim :D

krneki0001 ::

Kok eni delate!
Kaj pa tisti k sami živimo? - jst vse delam k drgač bi meu u hiši svinjak. Tko da vsem še pade to na pleča - pospravljanje, kuhanje, pranje. he he komi čakam da vas vidm k boste mo9ral za sabo vso svinjarijo pucat.
LP
Nebivedu

trillian ::

zdaj sem bila sama doma.. vse je ostalo na meni..
ampak sem prezivela..
in ni bilo tako grozno nepospravljeno, ko sta se vrnila...
priznam pa, da so vsi moji fantje bolje kuhali/kuhajo od mene...
eni smo dobri za eno, drugi za kaj drugega.

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

poweroff ::

Zanimivo tole... jaz sem že "na svojem" ampak ponavadi pomivam posodo in včasih kaj skuham, čeprav moja ne mara ravno hrane ki jo jaz pripravim (razne indijske in tajske kuharije:D)
Najraje pa kosim okrog hiše, čeprav je kar precej vrta - ene 1500 m2... Žal je pa večinoma tako da sem cele dneve v službi in šele zvečer domov pridem, tako da kaj dosti dela tud ni, razen ob vikendih.

GoddessTM ::

jah ....Thomas....
Svizec je par stvari prespal, ampak je bil zato pri kakih drugih dejavnostih bolj aktiven:D...
:8):D
What a wonderfull world.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095247 (10475) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143633 (63315) perci
»

Kaj delate ob prostem času? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6213977 (11365) mtosev
»

sesalec za prah z vodno filtracijo-kdo ima,pozna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5425289 (22727) Majmune

Več podobnih tem