» »

karting-rekreativni

karting-rekreativni

«
1
2

ripmork ::

Sprašujem vas če morda kdo ve za kakšno dirkališče nedaleč od Ljubljane,kjer bi si lahko dal duška z karti bencinarji?...Indoora v BTC-ju ne maram,ne samo da je u iber zasoljena cena,dirkališče je grdo in skupaj stisnjeno...prav zdaj je bila na rudniku dirka VN Žurnala,pa me zanima če je kdo bil tam...če se komu kaj o tem sanja naj mi prosim malo pove.
Lp

dobnik ::

odgovort ti ne znam. a mas to svoj kart. kolk si dau zanga. js sm hotu it pa nism vedu ob keri uri je blo..

ripmork ::

ne nimam svojga karta.Sam sem hotu it kot gledalec,pa sem zaj.:8) ...sem se šele včeraj spomnil na dirko :(
dosti sem že razmišljal da bi si nabavil kakšen kart,pa enostavno nimam kje furat....poleg tega kart za sabo potegne še nemalo stroškov:O :\ ....tako mi edino preostane da pač kjerkoli sem vneto iščem kakšen motodrom kjer si dam lahko očasno duška,lansko leto sem v Poreču našel čisto po naključju enkratno dirkališče za 280 kubične bencinarje
(fura za 10 min stane 70.kun) kar ni malo,je pa zagotovo vredno denarja:)) ....res lepo urihtano,izletne cone,rahlo nagnjen teren,.....nažalost pa je Poreč 150+km od doma:'( ...

cryptozaver ::

Ce mas svoj kart se splaca it na parkplac pred dolgim mostom (samo vikend). Je mel en sosed tekmovalen kart in smo hodil tja.
Obcutki so nepopisni. Kako to leti... kako se to drzi ceste...
Enkat je zacel padat dez, kar nas ni niti najmanj zmotilo, sicer smo bli mokri do gat ampak je blo vredno.
Nakonc nam je pa na zalost ribnu motor :'(

Priporocam ce ma kdo sanso. Res se lahko izzivis in ob tem ne reskiras vec kot kart ali svojo glavo (helmet required)

ripmork ::

ja poznam tisti parkplac,tam sem prvič v življenju fural avto:D že nar nekaj let nazaj....ne vem pa če se glih splača zaradi tega kart kupovat:\ ...

Dr_M ::

midva s frendom sva sla zadnic na vic, mal gume "pobrusit" na avtu...
mislm, da bi mogl met ksn vecji poligon za izzivljanje, bodisi z gokarti bodisi z avtomobili...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xplicit ::

v dobri uri in pol si lahko ze v portorozu na odprti progi, ceprav majo tud kar zasoljene cene...

drugac pa mislim da un na rudniku ne obratuje vec, ker kolikor vem tudi proge nimajo postavljene. Vsaj zadnjic sem se mimo peljal pa je nisem videl :\

cryptozaver ::

Pa ne mors primerjat 'kosilnic' z indor-a al pa portoroza s tekmovalnim kartom ki leti do 140 km/h! Sej pravim da tezko dozivis tak adrenalin se na kaksen drug nacin (razen z motorjem). Direkt si izpostavljen zracnemu uporu, za tabo TUUULI masina, volan je totalno neposreden, naliman si na pisto... Tezko opisat - mors probat.

ripmork ::

...ja,pa tisti filling,ko sredi ovinka pritisneš na gas pa te dobesedno posrka v ovinek,pa zvok ki je za tabo je neverjeten-tisti vedno višji toni,ki naraščajo z hitrostjo...pa vse se preklemano trese,emkrat sem mel malce preveliko čelado pa mi je kar poskakovala:D ....res bi moral imet eno tako večnamensko pisto nekje...

dobnik ::

na bolhi.com dva prodajata gokart. en je 190k sit drug pa 180k sit. oba sta se mi zdi 100ccm. ful bi ga kupu sam nimam placa za voznjo. igrisce je premjhn (rokomentno) to je pa skor vse. a kdo ve ce je ksn karting klub bliz novga mesta.

Xplicit ::

investicija par miljnov - nabavs nekje eno pocen parcelo, nardis eno mal vecjo progo pa oddajas. se povrne v parih letih :\
pa se redno lahko furas zastonj :D

Gandalfar ::

Xplicit: wanna be my partner? ;-)

Maximus ::

dobnik ce misls kupovat gokart in dajat ga drugim za furat, pol ne kupuj pod 125 ccm, ker pri teh masinah se olje in gorivo skupi mesata. Po zvoku masine ugotovis, kdaj je treba novo mesanco narest. Ce pa kups mocnejso, potem ni pene, saj sta posodi za gorivo in olje loceni.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

PrimozR ::

Tist u Poreču je NORO!!! Sm bil tm (Istra karting, an??), majo res upedenan, proga DA SE REČE, vzdušje. Ah ja, there's no place like that. Na žalost zj hodmo na morje na Pag:)


BTW: Can I join the team???>:D >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

HitriPepe ::

Lahko se tud oglaste kaj v štorah, je zelo vredi proga pa še tak drago ni.

Še link: http://www.karting-store.tk/
www.STROJI.NET

stromar ::

če koga zanima imam jaz en doma sešvasan gokard s 50ccm motorjem. Prodam za 20.000SIT. S svojimi 195cm sem malenkost prevelik zanj:D oz sem ga prerasel. Če koga zanima naj me e-mailira, bom poslal kakšno slikco

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Gandalfar ::

kar na forum jo prilimaj :)

ripmork ::

stromar-samo da najdem en dirkplac>:D

tisto v Štorah izgleda fantastično,da ne omenjam nizkih cen....nažalost pa so Štore v Celju....no ja,če bom kdaj tam kje lutal okoli,bom definitivno zavil tja
:D

takoj ko dobim šanso(po maturi:| ) grem pogledat v portorož tisto novo dirkališče-malo sem pogledal slikce in je pista res zavita ko čreva,bo pa sigurno za probat-tam bodo vsa včeja karting tekmovanja letos....še neki organizirajo zvezdo kartinga-100 amaterjev se bo potegovalo na kvalifikacijah in deset najboljših bo dirkalo na vztrajnostni karting dirki8-) ...
petrol karting

me pa veseli da nisem edini,ki ga mika dirkanje z temi kart-zverinicami:D
če bi bil kje kak tak amaterski karting klub - COUNT ME IN;)

Xplicit ::

kaj ce bi organizirali en slo-tech karting turnir, tko k je blo recimo cross country kolesarjenje, ...
tko enkrat po izpitih, recimo julija?

ripmork ::

JA!>:D >:D >:D ....tako da bi skupaj najeli eno dirkališče-potem pa več bi nas bilo ,ceneje bi prišlo vse skupaj8-)

PrimozR ::

Jest sm za. Sam ne vem an k sm mulc in ne vem kuko bi blo s prevozm.;((

Baje so enkat neki pravl da nj bi bla na Bledu karting proga narjena, sam ni še nč.

jRk0 ::

na ptuju je karting proga. pa lahko jo tudi najames se mi zdi majo karte za posodit. niso bas neki ful dobri, so pa pa grejo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

SleepLess ::

ja na ptuju imajo karting progo, tudi karte posojajo in niti ni tako drago, 1500sit za 15min se mi zdi, ceprav ce ni guzve te pustijo dosti duzje gor. sposodis pa si lahko tam vsak cetrtek, petek pa soboto. Za kaki slo-tech karting turnir sem jaz takoj za :))

Gandalfar ::

hmm.. pomojem bi slo.

Ali je na kartingu kaksna omejitev let?

ripmork ::

sicer tudi sam še nimam izpita(lenoba;( ),bi pa že našponal fotra da me zategne:D ....to je pa to,ko ni nikjer kakega dobrega dirkališča:| ...vsi govorijo da morajo nekaj več za motošport v Sloveniji naredit,kolikor pa se že začnejo stvari premikati,se kakšna feministična debilna županja mimogrede premisli češ,koliko hrupa bo pa dragocen prostor pa tak:(

Zadnjič sem videl v petkovem dnevniku(ziher ga imate nekje doma;)-v rubriki SVET VOZIL ) reportažo o nekih novih pravilih za opravljanje izpita,pa sem zasledil sliko enega poligona-dirkališča,na njem pa je velik polkrožen napis BARJE.
Tukaj se je se mi zdi tudi un Veselko fural z gokartom v tisti oddaji Odklop:taki rumeni robniki so na pisti....a to dirkališče še obstaja?Je že kdo bil tukaj in kje to sploh je,nekje v LJ je ziher -če je še...

torej imamo Štore(izgleda odlično),Ptuj(se sliši odlično),.....[

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

V-i-p ::

Jep, tudi jaz sem nor na te zverinice in sem reden gost na karting pisti v Štorah, ki je prav luštna (pa še gostilnica je zraven in nekaj miz pod hladnimi drevesi da popiješ kakšno pivo vmes ;). Rekord 31 sekund in še nekaj. In kdor misli da ženske niso za karting: zadnjič sem kolegico, ki ima tam ženski rekord (33sec) lovil pet krogov 1 cm od nje pa je nisem mogel prehitet :) Je pa stvar prav nora in če bi bil s-t karting party privlečem pol domačega kraja zraven ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ripmork ::

zakon!:) več nas je,bolj špasno je:D

stromar ::

slika bo verjetno v četrtek, moram najt

dobnik ::

a si ze najdi slike.

stromar ::

Se opravičujem, ma ne najdem. Bom še enkrat poslikal. Naj povem, da bi bilo potrebno predelat zadnjo premo, ker sedaj je pogon le na eno kolo, dat malo bolj široke gume zadaj, ker zdaj so samo nekje 7 cm, zamenjat zavoro zadaj (sedaj je bobnasta, na pogonsko kolo) in zamenjat motor (gor je od avtomatika, tko da ne gre ravno hitro, ma za po "brjači" še preveč :D ). Aja, še rezervoar za bencin je treba dat drugi. Drugo je ok.

perci ::

Lol, se pravi, da je treba zamenjat skor cel gokard :=)

DjTonic ::

HitriPepe morda se kaj oglasim v štorah, ker me ful zadnje čase trga gokartanja :D Ene pol urce ni vrag, da si nebi prvoščil >:D Za Ptuj pa prvič slišim, imajo kak home page?

Še en link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

jRk0 ::



evo slika proge v Hajdosah pri Ptuju. To je par km izven mesta pac...ž
na kart pa ce das masino od skuterja more ze fajn it! al pa se kako 70cc od skuterja, ene 10 konjev, pa izpuh gor pa je to to:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

DjTonic ::

Ja jRk0 podobno sem tudi sam odkril. Zdaj, če bo ta teden kaj lepo se bom oglasil in malo povprašal, kak je na stvari.

WildTHink ::

@RIPMORK: Mal pozn ampak vseen ti bom odgovoru na prvi post!:D Tja sm pršou mal predn so začel vozt in pol se je ulil tko da je blo prou zabavno gledat kako se dričajo po mokrem asvaltu. Gokarti so 270cc in letijo k prasica vsaj čez ovinke še posebi zdej k so jim dal gor Brigestone gume...prej Sava!:D Te gokarte majo pa v Kopru ob želežniški postaji.
So... are you red or blue?

stromar ::

Jaz sem nekaj razmišljal, da bi naredil malo večji gokard z motorjem od jugota 55, ma ne vem, če bom našel cajt8-)

Tody ::

Nova karting/rally proga se je odprla v indrustirjski coni LOGATEC... kako in kaj pa me ne vprašat vem sam da je del proge asvaltiran namenjen gokardom in makedam za rally...

jRk0 ::

brezveze od jugota masino gor dajat, pretezko pa prevlko.
pravim vam, skuter masino gor! kupis razbitega skuterja, vzames celi blok motorja dol pa gor naredis, pa mas cisto vse. pogon namesto na eno kolo pa das not os da dve kolesi vrti...pa en sportni cilinder z 10+ KM pa more it fajn.
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

Tale karting steza je ena 2km od mene in je dost kul.

So jo lih zej neki obnavljal in zgleda kar uredu.
Jest pa še nekaj kolegov smo enkrat vozli pravi mini GP. Blo nas je 8 (tok je sam gokardov), smo mel kvalifikacije pol pa po cajtih štartal. Ma če ne neb zavrtel bi bil lohk zmagu .. grrr :P

Gokardi pa kr gredo, sam ko se jih navadiš se ti ne zdi več tako. :)

Meni se zdi, da tisti v Luciji bolj gredo, možno pa da je bil sam filing drug. Ker tu v Štorah je steza s ful kratkimi ravninanmi in sploh ni fore v tem, kdo ma več jajc pri bremzanju kot recimo v Lucijo, ko je tista dolga pol ravnina pol pa bremzanje na 'polno'.

jrko : vse lepo in prav, sam tudi to kr košta. To kar si anšel ne prideš pod 100jurjev + druge stvari in seveda gokard pa si kr na 200 jurjev za kar pa že dobiš tut narejen 100 alpa 125ccm dirkalnik ... je pa valda kul met neki, kar sam nardiš ...

stromar ::

Ja ideja ni slaba, sam problem je ker imajo kolesa od gokarda 3x al 4x manjši obseg kot od skuterja, tko, da če bi šel skuter 90, bo šel gokard 30km/h. Bi moral mal drugače prenose naredit ali pa tam, kjer pride ponavadi kolo dat en velik zobnik, potem pa preko ketne na en manjši, na osi zadnje preme. Potem pa si skoraj na istem, kot da bi dal gor mašino od apn 4 ali apn 6, s to razliko, da imaš na motorju od skuterja žlajf

jRk0 ::

lahko das v skuterja daljse prenose pa ti pride ven visja hitrost. pa malo sirsi jermen v pogonu pa take stvari...kaksen blok dobis ze poceni pomoje. navsezadje pa lahko das blok od apn6s, pa mas se na prestave, bolj zanimivo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tody ::

če daš od kake poštene kosilnice pravjo da samo ene pol sekunde zaostajal gokard kot pa z namensko narejenim motorjem....

snow ::

Kaki gokarti so v štorah? Kolk ccm.

Bom šel enkrat bencinarja ja.. tam v btc je tak tak :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Brane2 ::

Kaj pa. če bi dal not mašino od kake 250ccm Honde (razsute, nabavljene po oglasih itd) ?

Te stvari bi se lahko solidno zavrtele, so pa precej majhne. Poleg tega so predvidene za pogon preko verige in tako tudi pogonskega razmerja ne bi smelo bit problen spremenit...

Brane2 ::

BTW: A so kje kake uradne zahteve- kriteriji, ki jim mora zadoščat gokard ? Kaj v stilu maximalne/minimalne višine, širine, dolžine, dovoljene moči itd ?

ripmork ::

dandanes so ziher take omejitve,ne vem pa zagotovo...meni se zdi bolj varno da kupiš rabljen pa dobro ohranjen gokart...pred kakšnim tednom sem bil v BTC-ju pa sem videl da je tam kjer je Rollbar vse popolnoma razsuto-samo upam da bodo enkrat za spremembo naredil bolj praktično dirkališče,ker je do sedaj tisti Indoor bolj služil popivanju v barčku kot pa furanju z karti.8-)

skyline ::

hhh...
ce se ze zgovarjate o tem, kaksno mashino dat v gokart, si poglejte tole:

62.241.32.27/download/?gixxerkart.wmv

1100 ccm, 115KM, 135kg:D

PrimozR ::

Dj poprav v link. Sam je pa zver tale gixxerkart >:D . Najbol je tm k napiše frisches gummi >:D .

DjTonic ::

Super zadeva :D

l-note ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gokart dirkališča po sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21749986 (13143) Siddh
»

gokart

Oddelek: Na cesti
303835 (2946) kriko07
»

Napredni simulator vožnje za izboljšanje varnosti v cestnem prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913218 (11631) solatko
»

kje v SI so gokarti

Oddelek: Loža
439446 (6111) amigo_no1
»

Pospešek Formule 1 F1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539538 (8026) Blinder

Več podobnih tem