» »

Novi "predelani" gonjači za nForce 2 chipset.

Novi "predelani" gonjači za nForce 2 chipset.

«
1
2

TribesMan ::

Na tejle strani, so objavili povezave do malo optimiziranih paketkov gonilnikov za nForce 2 čipovja. Gonilniki so sestavljeni iz vseh dosedaj izdanih in še iz najnovejših leachanih gonilnikov od nVidie. Z namenom pridobiti kar največjo zmogljivost sistema. To je v prvi vrsti namenjeno benchmarkerjem in overclockerjem, ki se tepejo za vsako točko v 3DMarkih. Gonilnikov še nisem preizkulsil, vendar jih bom takoj ko pridem domov. Sam tudi uporabljam podobne mešanice starih in novih gonilnikov, tako da me zanima koliko so dobri "moji" gonilniki v primerjav s temi tukaj. Napredek bi moral biti opazen, saj naj bi gonilniki odpravili vse hitrostne pomanjkljivosti zadnje uradne izdaje nVidiinih gonjačev...

Probajte in poročajte. Za download si preberite navodila. Treba je upisati username: drivers in password: all

Uživajte.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

pri teh gonilnikih ne gre za neko visanje hitrosti. gre samo za odpravljanje bugov pri audio, IDE in pa ethernet gonilniku.

-problem pri IDEju je, da pac ne dela kot treba in zato je odstranjen tisti strasni SW-IDE gonilnik

-ethernet gonilnik je zamenjan z verzijo starejsega seta 2.45, ker je pri novem prihajalo do "CPU spikeov" - obcasne velike obremenitve procesorjaž

-audio pa itak vemo, da je hrescal pa da EAX ni delal kot treba, ma pa vsaka verzija kake bugfixe za razne spile not

ostale komponente so pa iz najnovejsega 3.13 seta (memory controller, gart, se kaj?), tak da o kakem visanju hitrosti zaradi gonilnikov ni govora

mamamia ::

Bom sel tole menjat verjetno... Samo me zanima ce imajo teli IDE gonilniki ze odpravljene tezave z Max boost-om?

Namrec zadeva ne dela na 3.13. Na 2.43 je...

Pa ce je kdo ze poskusil naj poroca..

LP

TribesMan ::

Vasko: Če si instaliral gonilnike 3.13 si zaradi LAN in IDE gonilnikov izgubil okoli 150MB/s memory bandwitha napram 2.45. Zato jih ta paket nadomesti z novejšimi oziroma z driverji iz starejših paketov. Audi driverji pa so popolnoma novi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

JIM22 ::

Je kateremu uspelo dol potegent? Kako se kaj obnese? Kateri bi bil najbolši?>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mamamia ::

Ja saj so samo eni.. Eni so samo english, drugi international, tretji majo pa se za graficno driverje zraven (nvidia).

Jaz imam zdaj gor english... Bom zvecer poskusil teste, da vidim razliko..

lp

JIM22 ::

Kje si jih pa dol potegno? Mi lahko daš link ali pa kar pošleš naMAIL?>:D Hotel sem dol potegnt tiste z grafičnimi drajverji zraven. Sam kar neki moreš dat neko številko od evrokart al pa visa,...;(
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

nič ne rabiš nobene evrocard št.davat,malo boljše poglej kje piše download drivers

JIM22 ::

Aja nisem dober pogledal. Bom pol ko pridem domov.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

VASkO ::

tote drivere mam jaz ze dva tedna gor

najprej se vse o nforceu zve na nforcersHQ

kajzer ::

Jim tule jih lahk dol potegneš brez evrocard-a.

JIM22 ::

Hvala!:D Bom sprobal. Katerga ste si pa vi dol potegnli?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

vse tri:D

JIM22 ::

Eh, sem bedast.:D Mislo sem kater vam je najbolši?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

TribesMan ::

Vsi gonilniki so funkcionalno enaki... fora je sam v različnem pakiranju... če nimaš nVidia grafične pač ne rabiš instalirat Grafičnih gonilnikov... če ne rabiš slovenskih ali nemških ali nevemkakšnih gonilnikov lahko pač izbereš english only gonilnike... al pa cel international paket... Različni paketi so samo zato da zmanjšaš download...

Sem pa naredil en mali test in rezultate spravil v Excelovo datoteko za tiste ki jih zanima, si jih lahko ogledate... Primerjal sem kako se obnesejo "stari" 3.13 gonilniki napram Morpheusovemu paketu. Vsak gonilnik sem stestiral z tremi različnimi opcijami: Enableana Audio in LAN vmesnika, Enablead samo Avdio, Disableano vse.

Rezultati so zelo obetajoči, Morpheusovi gonilniki z Enableanim Audio in LAN vmesnikom so minimalno počasnejši od 3.13 gonilnikov z disableano vso dodatno opremo... Če pa na 3.13 vklopimo LAN in Audio pa izgubimo več kot 1% performans... Zelo dober priboljšek.

Druga lastnost ki sem jo opazil je veliko boljša kvaliteta zvoka! Predvsem se pozna v definiranosti zvoka. Visoki toni zvenijo veliko bolje in tudi spekter je bolj širok...

Tole so definitivno MUST HAVE gonilniki za nForce 2! Downloadajte in uživajte...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TylerDurden ::

Jst polklikam setup pa me kr ven vrže. Sploh se nič ne zgodi. A kdo ve kaj bi bilo to? In to na english in international verziji driverjev.
Let\'s make some soap ...

GUFY ::

Mene pa sam zanima če zadeva dela v w2k sistemih?

JIM22 ::

Men se zdijo tud zelo v redu.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

TribesMan ::

GUFY zakaj pa ne bi v w2K, če v wXP delajo čisto OK. Sej ti winsi so en in isti šmorn...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

killah bee ::

Mene pa zanima ali lahko kar povozim tastare al moram dat prvo dol stare(na kakšen način,jih lahko dam dol ,obstaja kaki progi-ne vem pa zaradi tega ker je to moja prva nforce2 platka,in nimam iskušenj z nvidia driverji)

hvala in lp:)

VASkO ::

add/remove

JIM22 ::

Jaz sem jih kar povozo! Dela krasno>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Jaz pa odkar ima te driverje gor mi neki AQ mark vn meče ne vem ali je to krivo ali kaj drugega?!

ganzi ::

A pa si tisto verzijo z driverji za grafično inštaleru al kako?
LP

gamer ::

kuga je fora z memory bandwith s ta novimi 3.13 driverji... sm jih dal sam gor, pa še nism nč sandre poganju... oz. se ne spovnm kakšn je bil prej bandwith...

kajzer ::

Približno enak je

JIM22 ::

Jaz sem dal tiste z grafičnim skup.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kajzer ::

Js tut, čeprav sem na ATI-ju, pa ni nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

gamer ::

"...Če si instaliral gonilnike 3.13 si zaradi LAN in IDE gonilnikov izgubil okoli 150MB/s memory bandwitha napram 2.45..."

tole je mene zmotil...

kajzer ::

Ja, recimo, sam v aquamarku se pa nc ne pozna.

killah bee ::

Te driverji so ZAKON,pa ne glih zaradi samega performansa ampak mi je na NF7 brez S instaliral soundstorm,tako da imam sedaj nvidia nadzorno ploščo in tam po moji volji nastavljam za zvoke(prej tega nisem imel in sem lahko zvok nastavljal tam kjer imajo winsi na def.-sound and audio devices):))

Tako da sigurno vsem priporočam tele driverje;)

bond007 ::

ja no jst sm sicer že tut to prej mel - pa mam nf7 (brez S). Pa je kakšna večja razlika v zvoku teh prej pripravljenih equalizerjev med nf7-s in nf7?

killah bee ::

Jah se mi kar zdi da je bolš,pa ful maš nastavitev za zvok,pa men kot soundstorm prepozna, recimo tam v start menuju pod programs mam nvidia corporation in tam se je magično pokazal programček ki se imenuje soundstorm,zdej če si to ti že vse imel kul,sam men je kul ker prej tega nikakor nisem mogel spedenat,pol dam pa te gonilnike gor in hokus pokus ,lejga ss,pa nadzorna plošča,drgače pa sem prepričan da to ni pravi ss saj ne tah platah ne;( ,sam piše pa pa dela tud,

ti ne bo žal če jih uporabiš;)

killah bee ::

probi ti ne bo žal:) ,
zvok pa kokr se spoznam nanj se mi zdi da je izboljšan,pa še progi SS boš meu;)

tko da kr piči na doldajanje in instaliranje,in boš zadovoljen:D

mare87 ::

Za tiste, ki izgubite bandwith pri vklopljenem Lan-u pojdite pod Device Manager -----> Network Adapters -----> Nvidia nForce MCP Networking Controller -----> dodatno in nastavite optimize for na vrednost Throuhgput. Jaz sem pridobil 30 Mb/s bandwitha v Sandri.

boštjan ::

a je kdo te driverje nalagal,ko je imel naložene omega driverje za radeona.meni se winsi niso zbudli,samo saf mode se je,tam pa mi javi,da je vzrok za napako omega driverji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

jRk0 ::

hum, je to res?
kr mam omega driverje, tako da povejte predem grem downloadat:)

pa saj to deluje na vseh nforce platah, a? ni samo za abit, ker zvocni driverji so od abita al kako vidim?
You fuck up once, you loose two teeth.

BaRtMaN ::

Čudno, meni se sploh nočejo namestit. Pojavi se tisti Mopheusware logo in potem, ko bi se moral pognati namestitveni 'čarovnik' se ne zgodi nič. :|

killah bee ::

E ,men so se čisto normalno naložil pa še tastare sm kar povozu in dela bzp.,sam omega driverjev pa nimam gor mam kr orig. cat. 4.1 in to je to:)

LP

Vanich ::

Kva pa če ti po inštalaciji napiše:

"an unsupported operation was attempted"

, in ti poj 5.1 zvok ne dela, čarovnik za nastavitev zvočnikov pa spet pravi:

"an unsupported operation was attempted"

in ni možno nastaviti 5.1 zvočnikov, prva stran nadzorne plošče za zvok pa sploh manjka ???

Ponovna instalacija starih gonilnikov ne pomaga.

Kva pa poj ?

The B ::

Poj ( :) ) pa čez naložiš mednarodno verzijo in je kul.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

mare87 ::

Moraš dol potegnit International verzijo gonilnikov, ki vsebujejo vse jezike. (zato ti ne dela control panel)

killah bee ::

Tako je internacionale verzija in dela bzp.:)

Vanich ::

Hvala, fantje.
Zej pa bo.
:))

ganzi ::

jst bi pa rabu audio driver 4.08 k je bil v teh paketkih.. pa ne vem ke nej ga dobim.. Pa bi prosu da če ma kdo nej mi pliz pošlje sam tisti dve mapci AudioDrv in AudioUtl na mejl. Pa dobro bi bilo da jih zarara:D

ganzi@email.si

Thx
LP

simoni ::

Jst bi mu tud rad te driverje...pa ni več tiste strani....

A je kdo našel to kje drugje?Če ne bi pa prosil nekoga, če bi mi INTERNATIONAL verzijo na mail poslal...:))

simon.selak@guest.arnes.si

hvala...

LP

Strijc ::

simoni ::

Men se zdi da ti driverji niso isti...

Tako da se vedno bi prosu nekoga ki bi mi te driverje (international verzijo) poslal na MAIL

Hvala!

LP

ganzi ::

a res nobedn nima?? Nej bo kdo tok kul, dam za pijačo;)
LP

boštjan ::

ker sem dobra duša jih pošiljam.poslal jih bom shrakyu,sharky ti pa GANZIju,ok.pošiljam pa celotne,da ne bosta pol jamrala:D še za preostanek
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8rda+ revizija 2.2

Oddelek: Kaj kupiti
6782 (688) igaiga
»

Abit NF7-problem z integ. zvočno

Oddelek: Strojna oprema
7910 (804) VASkO
»

Pocasen" amd burton 2500+ kaj bi lahko bil vzrok

Oddelek: Navijanje
171435 (1064) zile
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845560 (4248) BlackHole
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492121 (1247) tac

Več podobnih tem