» »

Led indikatorji

Led indikatorji

Dami ::

Na vsakdanjih ohišjih maš le eno diodo ki kaže deovanje hard diska in je vezana na mamaplato. Kaj vse bi mogu nardit, če bi hotu met 4 diske in diodo za vsazga? Kaki večji raid server ohišja imajo to (tud do 18 naprav).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Huey P ::

Mene to tud zanima, ker imam na ohišju enih 20 ledic za HDD in vente pa me zanima kam se to mora vtaknit (na plato gresta samo dve LEDici)...

..::DOOM III: The Legacy::..

msmiha ::

Ne boš jih mogu več kot tiste osnovni dve spravit gor (ena za power on drzga pa za HDD-je)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

crusader ::

Za diske bi si jst pogledal shemo IDE kabla če tam kaj najdeš.Potem probaj kr direktno iz kabla vezat čaprav je bolj težko izvedljivo.(če se da kr ne vem)

|Luka| ::

Ne verjamem da bo tud to slo, k sm pogledu shemo kabla ni
nc kej pamtnga.
Tuki mas link:D

MadMax ::

IDE kabel ima na 39 zici (predzadnja od rdece naprej) ta signal. Zice razrezes, pol pa malo experimentiras-na lastno odgovornost.

Bungee- ::

Definitivno 39 zica! Sem ravno preveru na mojem HDD racku, ki ima tovrstno diodo ze vgrajeno in pobira signal iz 39 pina in preko upora na maso, ki je pa pri HDD kablu 40 pin, a ni lustno vse na kupu :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Dami ::

Ehm...kaj pa za ata100 kabl (80pinski)? 79. žica??:\
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MadMax ::

Bolj verjetno 78. Ker je vsaka druga itak masa.

Dami ::

Ok, rečmo da pol signal mam. Kak pa to na diodo zvežem?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Monster ::

sm ne je vezat zapredno ker dioda naredi padec napetosti cca 1,5V in ti pomojem lahk kaj sfuka!!!

dej neki z relejem nared al ne vem no...

Kaiser ::

Zvezi jo med tvojo zico (signal) in maso. Se prej pa pomeri kaksna je napetost v zici in nato dodaj zaporedno primeren upor. Zdej je pa tud vprasanje koliko lahko zico obremenis. Ali je samo kot napetostni signal ali lahko prenasa tudi kaksno breme (ledico - tok cca 15mA)?

element ::

Probi, pa boš vidu, huj k plate, proca, rama, diska, grafikulje... ne moreš sfukat! >:D

sekundek ::

Jst bi tle dodal eno stvar, oz opazko, ki morda sodi k tej temi, ko se ravno o kablih mente. No trik na tej strani o okroglih kablih raj pozabte. Sem to naredil in naposled le ugotovil krivca za "crkovanje" diska. Morda je komu znan t.i. presluh v kablu. In ker ima navadn ide kabl like 1 maso in ko daš vse drote skupi nastane en tak lep presluh, ki lahko v izjemnih primeri privede do napak pri zapisovanju na disk. Recimo strezniki niso nič kaj veseli če do tega pride.

To vem iz lastne izkušnje. Isti kabel nerazrezan je streznik brezhibno deloval 95 dni na kar sem naredil okrogli kabl. Brez napak in vse izmerjeno da ni kje kaj narobe. Po tem je streznik dvakrat v 3 mescih riknil. vzrok napaka na disku. Zamenjam 2 diska in spet. Potem zamenjam kabl in dam stari disk (tisti prvi). Sedaj dela že cca 120 dni brez napake.

Torej ne tega delat. Glede toplote pa itak ne pomaga kaj preveč. Morda 1 stopinjo.

Dami ::

Hvala za opozorilo. Sam ce se to dogaja, kak pa lahk pol te okrogle kable na netu sploh prodajajo?? Jih ziher niso dolg testiral :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 diodi na ASUS Q-konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111387 (1284) Glodko
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123466 (13726) Mazo
»

LED dioda

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91163 (971) T0RN4D0
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492337 (1575) mazy
»

okrogli ide kabli?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201316 (930) BojlerTM

Več podobnih tem