» »

Win XP ne zazna enega diska

Win XP ne zazna enega diska

Marjan ::

Po sveži instalaciji WinXP le ti ne zaznajo sekundarnega diska.

Enostavno ga ne prikaže.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Microsoft ::

Precekiri, da je v BIOSu enejblan, da ma prav nastavlen mosticek na disku, ce je ustekan na kak IDE kontroler, je treba dat darjverje gor, pojdi v Run... in napisi compmgmt.msc, preglej mal, kake informacije dobis v zavihku storage, potem lahko se pozenes (isto v Run...) devmgmt.msc, pa pogledas, ce je z hardware vse vredu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Marjan ::

Ja, točno. To je nek IDE kontroler, sem milsu, da winsi že sami urihtajo te zadeve...

...
Sem instaliral gonilnike HPT 370, pa nič ne pomaga.
Disk mi navede ob zagonu sistema, ko našteva High Point naprave, mi ga pokaže kot Primary Slave, vendar, ko pridem v winse ga ni.

Sem pogledal tudi programčka, ki ju omenjaš, pa ni nikjer navedenega drugega diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Microsoft ::

A je PCI IDE kontroler?


Jst mam tazga in Winsi niso avtomasko instaliral gonilnikov. Pac, gres na net, jih dol cufnes in istaliras. Al jih pa imas ze na disketi.

A ti v device managerju nic ne pokaze kej kako ikonco z rumenim vporasajem?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Marjan ::

Device Manager mi naredi klicaj pri SCSI and RAID controllers - Mass Storage Controller, ko hočem updatead driver mi pravi, da gonilniki niso primerni.
Mogoče veš kje bi lahko dobil primerne driverje za WinXP ?

Ne vem, če je PCI IDE, vem, da imam en čip na plati HPT 370, ki nadzira diske, ima tudi RAID polje.
In sem imam jaz priklopljen ta drugi disk, ki ga ne zazna.

fruti ::

Mislim da imas tisti drugi disk prikloplen na Raid ... daj ga za foro priklopi na IDE in poskusi

jeb ::

saj uporabljas 80 zilni kabel, ne? Modri konektor na plato, nasprotni konec v master disk. Drugi disk klofnes na srednji konektor.
pa instaliraj sp1 za xp-je!

Marjan ::

Ja, samo fora je, da je primarni disk na 40 žilnem kablu (ne podpira ATA100), sekundarni, pa je res na 80 žilnem (podpira ATA100).

Na plati pa IDE1, IDE2 podpirata samo ATA33, kjer imam primarni disk in CD-ROM.

IDE3, IDE4 podpirata pa ATA100 in RAID. V IDE3 sem vklopil sekundarni disk, ki ga ne zazna.

Marjan ::

Jah, očitno me ta RAID controller neki zajebava...

Sem zdej dal kar oba diska na IDE1 (žal samo ATA33), ampak vsaj zazna oba.

jeb ::

Se ni za sekirat, verjemi. High point kontroler ni vreden zajebancije, in tudi ce bi ti vse delalo, bos tezko opazil razliko.
Malo pobrksaj po kaksnih debatah oz. ocenah plat s tem cipom, pa bos videl, da je precej folka to zadevo posteno skritiziralo. Nekako pol-pol. Nekaj folka je ful zadovoljnega, nekaj jih je pa zgubljalo zivce, ker nikakor ni hotelo delovat. Meni je stvar sicer delala, ampak razlika je res majhna v primerjavi z navadnim ata33.
Ce si se pa res zapicil v to, pa poskusi flashat bios. (A mas to kaksno Abit BE6-II? Flashaj z verzijo 2.0).
In, a si mogoce probal, ce ti HPT kontroler normalno zaznajo recimo W2K?

fruti ::

Cak mal ... ATA33??? dej povej mi kaksne diske mas ? ... Pa dej oba diska prikljuci na 80 zilni kabl ... no ... mora ti delat ko UDMA1 , 2 .....

Marjan ::

@jeb, ja tudi po mojih izkušnjah so razlike komaj opazne, pa še te se dobro poznajo samo pri direktnem kopiranju ATA100 na ATA100 vs. ATA33 na ATA33... prvo pa je pri meni itak nemogoče. Tako, da sem čist zadovoljen.

BIOS je najnovejši, od stare plate Abit BX133. Na prejšnem sistemu (tudi XP) mi je sicer normalno zaznalo ata100 disk, kaj pa vem zakaj...

@fruti, glavni disk je Fujitsu 15GB, ATA66. Sekundarni pa WD 40GB, ATA133 se mi zdi. Sem probal dat tudi oba na IDE3 (ata100) in ne dela, blue screen na poti v winse :\

Zdej imam oba na 40 žilnem kablu na IDE1 (ata33) in dela BP.

Microsoft ::

Marjan, kolko diskov mas prkloplenih na RAID kontroler?

Kaj ti zatezijo Winsi, ok probas instalirat oz. nadgradit gonilnike?

A je prej delalal taka kombinacija hardare-a kot imas sedaj?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Marjan ::

V primeru, da imam ata100 disk priklopljen na RAID kontroler IDE3, primarnega - sistemskega pa na IDE1 (ata33):

> Marjan, kolko diskov mas prkloplenih na RAID kontroler?

Enega.

> Kaj ti zatezijo Winsi, ok probas instalirat oz. nadgradit gonilnike?

Da jih WinXP ne podpira, da so prestari.

> A je prej delalal taka kombinacija hardare-a kot imas sedaj?

Ja.

-----
Ampak, sej - kot je rekel jeb, ne bom se več zajebaval... zdej je cool, ko sta oba na IDE1. Če dam oba na IDE3 dobim blue screen še preden pride v winse.

Microsoft ::

Mislim, da ne obstaja RAID z enim samim diskom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Marjan ::

Jest sem imel disk povezan v IDE3, ki _omogoča_ RAID, ampak je hec v tem, da omogoča tudi ATA100 za razliko od IDE1 in 2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171688 (1453) Pudding
»

Kaj lahko dam na raid konroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
61029 (853) Bahula
»

aktiviranje RAIDa na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
81095 (983) Loki
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121457 (1279) Siluro
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141549 (1410) MadMax

Več podobnih tem