» »

hpt370

hpt370

berni ::

za lastnike abit kt7-raid:
koliko časa porabi vaš comp za prepoznavanje naprav na raid kontrolerju ob zagonu?
moj rabi cca. 20 sec, kar se mi zdi odločno preveč (samo "scan devices, please wait..."!
imam 2 hd, na 3. kanalu kot master in slave

OrlyTM ::

jest mam sicer bx133 raid ampak raid kontorler je isti .... 2x IBM 15gb mi spozna takoj, par trenutkov in gre naprej .... hitrost je nora ... v glavnem seka .... ne vem kje bi bil problem ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

miranpozar ::

To, da imas diska na istem kablu ni prevec dobro. Vsekakor daj vsakega na svoj kabel!

Probaj naredit update BIOSa, ali probaj z drugimi diski (lahko, da je pocasi, zaradi diskov).

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Dax ::

Hi!

Sm meu iste probleme na abitovem udma66 kontrolerju, diske je iskal pol minute. Dej poglej mal jumerje na diskih. Jst sem jih po pol leta. In se sekundo za tem skor ubil, ko sem ugotovil, da sta oba diska nastavljena na slave in da zato winsi delajo v dos compatibilty modu... :)

Siluro ::

Berni ,daj povej mace več o tem tvojem problemu.Katera dva diska uporabljas in kakšen kabel uporabljaš je to 80 žilni kabel?Imaš diska nastavljena na Master and Slave in navsezadnje si si inštaliral gonilnike za Hpt370? Če želiš imeti diska v RAID polju ju moras vsekakor imeti na istem kablu.
Howg govoril sem!

JLP ::

2x IBM DTLA-307030 na IDE 3 IDE 4, povezana z ATA66/100 kablm (80 žiln)

Naštimana sta na cable select in sta u RAID-0 polju.

BIOS UZ (se prpravlam da wt gor dam)

RAID BIOS 1.0.3b

traja pa prbližn 2 sekunde.
Live long and prosper!

miranpozar ::

MadMax: sploh ni res, da je obvezno, da moras imet dva diska na istem kablu, ce hoces RAID!!! Lahko sicer imas, a deluje hitreje ce sta na locenih kablih! Poglej npr. v navodila plate.

Berni, ti pa poglej, ce imas pravilno nastavljene jumperje na diskih.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

berni ::

diska sta ibm dtla 307030 kot master in maxtor 1080 d5 kot slave. ibm je ata100, maxtor je ata33. priključena sta pravilno, na 80 žilni kabel, driver za hpt370 je inštaliran. maxtorja sem poskusil odklopiti, tako da je bil samo en disk na kablu, pa se ni nič izboljšalo
res pa je, da še nisem poskusil na cable select, ampak vseeno bi moralo delati tudi tako

Dax ::

Dej probi še raje na cable select, sj te nič ne stane...

berni ::

sedaj sem poskusil še to:
-oba diska sem dal na cable select -> nobene spremembe
-kabel sem priklopil na 4.kanal (prej je bil na 3.)
--po 5.sec mi odgovori, da na primary master in slave ne najde nič
--po 15. sec pravilno najde diska na secondary master in slave

skupaj še vedno traja 20.sec

???????????????????????????

OrlyTM ::

miran: v mojih navodilih piše, da daš oba diska na en kabel in tut samo en kabel za raid je priložen ... konektorji so druge barve, če je pa kaka druga razlika, se pa nisem poglabljal. Jest mam tko postavljen sistem in dela k urca ... leti pa neverjetno :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

berni ::

da ni kaj v bios-u?

JLP ::

Zravn KT7-RAID sta 2 80 žilna kabla. In tud bol je da daš oba diska na svoj kabl ker hitrej dela.
Če maš oba diska na enmu kablu pol takat k master dela slave ne more lih full speed delat.
Upgrejdej BIOS od plate pa BIOS od kontrolerja pa pol probej.
Live long and prosper!

Siluro ::

Miranpozar, kot vidim si res preštudiral navodila za uporabo sam očitno nisem bil tako natancen pri prebiranju gradiva, sam uporabljam dva diska IBM 15 Gb 7200 obratov na enem kablu in zadeva rula.Berni kar se tice dveh diskov različnih hitrosti na istem kablu sem pa mnenja da ti potem diskovje dela tako hitro kot najpočasnejša naprava(disk ki je UDMA 33) tako da ti vsekakor priporačam da daš diska na svoja dva 80 žilna kabla .To mi moralo zadostovat!
Howg govoril sem!

MadMax ::

miranpozar: Mad Max in jaz (MadMax) nisva ena oseba-da ne bo pomote. Tnx za dobre namene pri BXMaster! Lp vsem!8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151500 (1309) OldSkul
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81336 (1216) junior
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171688 (1453) Pudding
»

prklopitev diskov

Oddelek: Strojna oprema
101200 (1101) sash
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191910 (1614) Paramedic

Več podobnih tem