» »

Pinganje IP območja

Pinganje IP območja

Kaiser ::

Rad bi pingal območje IPjev. Da bi ročno pingal 255 IPjev se mi zdi trapasto. ALi obstaja kakšen softver s katerim bi to lahko izvedel? Sam nisem našel nič pametnega.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

BigWhale ::

Ma, ce sam ne znas tega narest, potem nimas kaj pingat cele C klase...

;>

darkolord ::

evo mal preveč časa sm mel pa sem ti spesnil en programček.... TUKAJ
:D

kinimod5 ::

Evo neki ze narejenga. Lahko poganjas tudi iz command prompta (kar uporabno).
angryIPscanner

Kaiser ::

Big Whale: če mi nočeš pomagat mi tud ni treba pametovat kaj jest rabim in kaj ne rabim.
Hvala darklord in kinimod5.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

BigWhale ::

Sysadmin, ki tega ne zna ni sysadmin, nekdo drug pa nima kaj pingat C-class addresse. Zakaj bi jo pa moral?

Lameass script kiddies with cheese cakes brain... *vomit*

Microsoft ::

Ka se da to mogoce naredit samo z command prompt komando? Jst zdele mal isem, sam ni nobene take komande... :/


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

All ::

koko bi pa tole prek proxya spravu??

192.168.0.1 pol pa pogled za proxyem?

berta ::

Valda da obstaja command prompt komanda:

for /L %i IN (1,1,255) do ping 192.168.2.%i

zgornja komanda to naredi. :)

Microsoft ::

C:\MultiPing\IPScan>for /L%i IN (1,1,255) do ping 192.168.2.%i
/L%i was unexpected at this time.

C:\MultiPing\IPScan>for /L%iIN (1,1,255) do ping 192.168.2.%i
/L%iIN was unexpected at this time.

://


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

berta ::

Ja JimiBtn če ne znaš pretipkat pravilno pol pa ne morem pomagat

evo še enkrat tokrat z razlago (kjer je znak _ pomeni presledek)
for_/L_ %i_IN_(1,1,255)_do_ping_192.168.2.%i

upam da je zadost jasn. :)

Microsoft ::

FOR /L %variable IN (start,step,end) DO command [command-parameters]

The set is a sequence of numbers from start to end, by step amount
So (1,1,5) would generate the sequence 1 2 3 4 5 and (5,-1,1) woul
generate the sequence (5 4 3 2 1)


Sam zdej nevem, kaj naj napisem namesto variable?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

berta ::

Variable je spremenljivka ki si jo zmisliš in jo lahko kasneje v tem stavku uporabljaš. :)

Microsoft ::

OK, sej zde lela.8-)

BTW, hvala za nasvet.;)


by Miha

p.s.: BTW, bedim ze od vceraj nekje od 13:00 ure, torej enih 20 ur skupaj. Tak da ni cudno, da se presledke prav ne vidm. Mam zdele ze samo meglo pred ocmi.:P :P
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Kaiser ::

BigWhale: Ne, nisem sysadmin. Če pa čez firewall nimam dostopa do določenih IP-jev (za katere mi sysadmin sveto zagotavlja da ga imam) jih imam pa vso pravico pingat in sysadminu vreč pod nos naj mi dostop zrihta.
Sicer ti pa lahko povem zakaj rabim dostop (tisto o lameass script kiddies bom prezrl). IP adrese se ne začnejo in nehajo pri računalnikih. V mrežo imamo vezane PLC-je, ki skrbijo za vodenje industrijskega procesa, katerega zastoj bi povzorčil ogromne stroške. Kot skrbnik te strojne in programske opreme je zame zato nujno, da imam do PLCjev stalni dostop.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

Microsoft ::

Ekola, zdele mi je se ratal, da zapise posamezen IP "rezultate" v svojo mapo.

Napisel sem ukaz:
for /L %i IN (1,1,3) do ping 192.168.2.%i > c:\MPing.%i.txt

Ker ce napisem for /L %i IN (1,1,3) do ping 192.168.2.%i > c:\MPing.txt, mi naredi samo eno datoteko, v tej pa je vpisana zadnji "ping"; v tem primeru je to IP 192.168.2.3.

Se da mogoce kako naredit, da bi vse rezultate vpisalo v en fajl in da nebi prepisovlao starih rezultatov, ampak dodajalo nove?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

berta ::

itak da se da. Napišeš tole:

for /L %i IN (1,1,3) do ping 192.168.2.%i >> c:\MPing.txt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: berta ()

Microsoft ::

:))))

Kak lepo. Samo >> das, pa je. :)))

Se enkrat hvala. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Skrat ::

Joj, Jimi, kolk bi bil sele vesel, ce bi videl samo osnovne zmoznosti Basha (ukazne vrstice v Linuxu) >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

2nemesis ::

Skrat: true, true :))
Kaj šele če bi videl perl ...:D

bezerk@work ::

Ma, ce sam ne znas tega narest, potem nimas kaj pingat cele C klase...

Sysadmin, ki tega ne zna ni sysadmin, nekdo drug pa nima kaj pingat C-class addresse. Zakaj bi jo pa moral?

Lameass script kiddies with cheese cakes brain... *vomit*


Zares žalostno, da je taka "oseba" lahko moderator, česa več kot kurnika. PATHETIC !!!

BigWhale ::

Ne, pateticno je to, da dandanes lahko vsak pocne na internetu kar se mu zljubi.... .... in to, da vecina ljudi, ki na internetu pocnejo taksne in drugacne stvari, trpi za kronicnim pomanjkanjem znanja in razumevanja interneta kot omrezja. Znajo pa po forumih jamrat in poganjat programe. Programe, ki ne pocnejo nic dobrega...

To je pateticno...

Tody ::

Hum ja sej če bi mu že od začetka povedal za ukaz sploh nebi rabu programa... Mislim malce teško je poiskat stvar na googlu ko niti ne veš kako se imenuje mislim da google ne da kej produktivno pametnega na vrstici "pinging 255 ip addresses" če mu pa daš "pinging C class" pa mogoče zveš kej bol pametnega sam da zveš da je to C class moreš pa tud to prej vedit....

Kaiser ::

BigWhale: pingal sem 255 IP naslovov pa se zato ni zrušil ne internet (btw: o kakem internetu tu sploh ni bilo govora) ne lokalna mreža.
Drgač pa, če nimaš kej pametnega povedat, drugič raje malo obrzdaj tale svoj božji kompleks pa si zarad mene lahko desetkrat moderator na tem forumu.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

Tear_DR0P ::

BigWhale! Sam zanima me kako si se pa ti naucil tolk stvari ki jih znas???? Kako pricakujes da bo kdo kej znal, ce pa nam vi ki znate nocete razlozit???? Kako naj nekdo rata sysadmin, ce ni nikogar, ki bi ga to naucil???? Pa ne mi slucajno recit u solo pojt, ko nas u soli takih reci ne ucijo! A mogoce tega ne znas razlozit??? Al mogoce tega sploh ne znas????
berta je s tamajhnim problemom poustala ukazno vrstico za CMD, pa se enkrat pa se enkrat, za vse ko jo niso znal prebrat/so mel dodatna uprasanja.
Po mojem bi bila boljsa moderatorka od tebe :I

Ne recem ce prid kdo gor, tko kot sm jst prvic (in mnogo drugih) pa da bedn topic ze stokrat razlozen v FAQih. Takega napizdi in mu razlozi kje ze vse pise, ce pa pametujes vsakemu si se slabsi od mene.

Skrat ::

Dejte se mal umirit.

@Kaiser: ce bi ti na zacetku razlozil, kaj bi rad naredil in zakaj to rabis bi prav gotovo dobil odgovor brez negodovanja. To, kar je BigWhale rekel o script kiddijih je, na zalost, cist res! ;(
Free software is a matter of liberty, not price.

BigWhale ::

Kajzer saj ni problem v tem kaj se je zgodilo in kaj se ni zgodilo, problem je mentaliteta in nacin razmisljanja.


> BigWhale! Sam zanima me kako si se pa ti naucil tolk stvari ki jih znas?

Prebral sem veliko stevilo strani dokumentov in prebral sem precej RFCjev. In to se v casu, ko ni bilo googla.... Ti najbrz tega nisi nikoli bral.
Ja se strinjam, Kajzer je vprasal nekaj, cesar ni v FAQih in HOWTOjih. Mas prav. Ampak tega ni tam, ker je to en prdec, ki ga zna narest vsak, ki pocne se kaj drugega kot je nabijanje FPS iger. Daj ne kvasi neumnosti.

Sicer pa tale tema niti ne spada v ta oddelek. Zdaj mi je ze zal, da je nisem v lozo brcnil, bi se lahko zdiral, brez da bi se kdo na moj status zgovarjal....

Heh...

darkolord ::

bigwhale: sej ni treba vec jamrat no :D

drgac pa Skat, 4NT pa ne vem ce je kej bolj švoh od Basha...

aja, se tole
@Kaiser: ce bi ti na zacetku razlozil, kaj bi rad naredil in zakaj to rabis bi prav gotovo dobil odgovor brez negodovanja. To, kar je BigWhale rekel o script kiddijih je, na zalost, cist res!

sej je dubu odgovor brez negodovanja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Microsoft ::

Ce si ze izmenjujete mnenja.. :)))

Zanima ma, zakaj imajo tisti, ki so se ucili neko stvar iz knjig 10 let, vedno nekaj proti tistim, ki grejo na snel kurs?
Res je, da v drugem primeru nimas tolko izkusenj, vendar se metode ucenja spremijajo.

Skrat: Verjamem, da ma tista zadeva se vec ukazov, samo nisem glih nek velik ljubitelj ukaznih vrstic. Sem bolj pristas klik tu, klik tam, pa je server postavljenj...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

> Zanima ma, zakaj imajo tisti, ki so se ucili neko stvar iz
> knjig 10 let, vedno nekaj proti tistim, ki grejo na snel kurs?
> Res je, da v drugem primeru nimas tolko izkusenj, vendar se
> metode ucenja spremijajo.

moderator mode=off

Zakaj? Zato ker si tepec. Evo zato, ker ti ni jasno nekaj najosnovnejsega. Ker taki kot si ti na snel kursu ne izvete nic, niti prdca tega ne kar bi bilo treba vedet. Kajzer bo zdaj veselo pingal racunalnike pa sploh ne bo vedel kaj pocne. Samo da pinga. Pa se to ne bi vedel, ce ne bi nekje na ircu zvedel, da je to ping. Ce bi mu nekdo rekel, da fufla, potem bi pac fuflal namesto pingal. Zato ker ljudje poganjajo exploit programe, pa se tar/gzipa ne znajo uporabljat. Zato ker metode ucenja s tem nimajo veze. Ker ni metoda ucenja, da se ti naucis kako pognat 'smurf -t fuck.this.bastard.com' ampak, da se naucis kaj sploh smurf je, kako napises sam svoj smurf.exe even better, da odpres rfc793 (ki datira tam nekje v zacetek osemdesetih) in pogledas kaj boljsega od smurf.exe lahko ti napises.

V drugem primeru ne dobis nic izkusenj ampak iz sebe naredis se vecjega tepca kot si. Ampak pocutis se pa leet in se imas za haxorja, ker si nekoga, ki je na dialupu 'sesul' z neta. In si car in lahko na ircu tejkas in ownas v resnici pa nimas pojma kaj delas.

Ja, prav imas, klik tu in tam server stoji, potem pa cez dva dni jokas tle na forumu, da na serverju nekaj ne dela in sprasujes traparije. S klikanjem ni nic narobe, ce ves kaj klikas in zakaj klikas.

Ah, that false sense of being smart...

PS: In ne, ne traja 10 let, da se cesa naucis... bistveno manj, ce si zagnan in ce bi se rad ucil...

Zdaj pa naj ze en od moderatorjev zaklene te izpade...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Microsoft ::

Ne se zaklent, pls.

darkolord, s katerim programom si naredu MultiPing.exe?

Pa zanima me se, kako naj na firewall-u nastimam, da bom lahka pingal svoj IP? Bi mogu odpret kak port?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

bezerk@work ::

Zakaj? Zato ker si tepec
Zdaj pa naj ze en od moderatorjev zaklene te izpade...
Ampak tega ni tam, ker je to en prdec, ki ga zna narest vsak, ki pocne se kaj drugega kot je nabijanje FPS iger. Daj ne kvasi neumnosti.



Zdi se mi zelo žalostno, da se čutiš tako zelo osebno prizadet, ker hoče nek lameass ali kaj že je, ki cele dneve nabija FPS nekaj pingat.
Izpadi so samo tvoji, če je treba kaj zaklenit, je treba tebe zaklenit ven iz foruma.
Človek lepo nekaj vpraša, reakcija in to od moderatorja !!! je neprimerna, močno prepotentna, pretirana in ni v skladu z osnovami civiliziranega komuniciranja in pravili obnašanja na slotechu, malo si osveži znanje na naslednjem linku:
http://www.slo-tech.com/ostalo/pravila/


Vas ostale moderatorje pa prosim, da mu prisodite vsaj en roza teden, pa kakšen persona rudis.

mare_ ::

darkolord, s katerim programom si naredu MultiPing.exe?
VB 6.0 ;)

Microsoft ::

Zanimivo.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tody ::

BW je hotu samo opozorit na to da bi se človek mogu pozanimat nasplošno malce več o tem in če se noče naj pokliče sysadmina če pa hoče kej vedit nej pa pogleda vse (kako deluje intranet in kako ga vzdrževat...)ne pa sam koščke ven metat tiste k so jim vešč... Ker zaradi tega pride do tega kar mamo dones da moramo zaklepat zadeve v smislu varnosti in da lahko že vsak 18 letni mulc ki ma 15 minut časa spiše virus ki pol razfuka pol sveta v manj kot enem dnevu...

Lith ::

Kaiser:
a iščeš mogoče tole ?

Tear_DR0P ::

Hvala Lith tisto bo tudi meni prav prislo.

Pac sm bedn lamer, ki se je naucu samo en prdec tistga kar bi se lahko :), poskusam zdej nadoknadit, sam me mal spomin daje, pa sm pozabu IP ko sm ga dal mojmu WAP-u in ga morm mal popingat da najdem kir IP sploh ma, pa kak ma MAC adress in tale programcek zgled kr uredu.

Po svoje ma BigWhale tud prov! Taki ko sm jst lahko po butastem skodujemo svetu!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

hruske ::

Če se je kdo premislil in se slučajno hoče teoretično izobraževat na področju omrežij, potem kar sem.

Uporabnik ::

bigwhale ... vedno poglej stvar še z druge strani... npr. nekoga ne zanima kako deluje motor v avtu (npr. ping), samo da pride kamor hoče (ultra_warrior_ping.exe), na kakšen način bo tja prišel je pa že čisto drugo vprašanje - pijan, prehitro, bo povozil že kakšnega pešca, se bo zabil v štango (sam vstavi primerjave z pingom).

ghaefb ::

Nmap za linux in win (console in grafični vmesnik)
http://www.insecure.org

Komanda: nmap -sP 192.168.8.*
(pinga vse ipje od 192.168.8.0 do 192.168.8.255)

cryptozaver ::

Mislm BW ?? Dej cez par dni preber kva to pises. Zdele ne razmislas trezno. Pa kaj bi rad povedu da so vsi razen tebe in se par mal prevec nadutih na slo-techu tepci al kaj?? Za koji kurac pa obstaja tale forum? Po tvoje recimo zato, da ko vesoljni internet nic ne pove, clovek vprasa slo-tech???????? Ne bi reku.

Kot moderator bi se lahko malo kontroliral in ne posiljal folk u PM. Mislim da je cas da razmislis o sestopu. Svoje "slave" pac ne prenasas prevec dobro.

Pa ne pozab tega zbrisat!!!!

BadB0y ::

Jaz pa prav lepo podpiram besede od Bigwhale in ma cisto prav kaj vam je povedal.

Tody ::

Če je BW prevzeten in "nad nami"je to sigurno zaradi svojega znanja in izkušenj in sigurno ne zaradi tega ker je moderator...

hruske ::

ja.. tak kot odnos učenec - profesor je tudi uporabnik - administrator, ti moraš nekomu nekaj omogočit (sam proti hordi), s tem da ti tista horda serje na vse možne načine.

2nemesis ::

Najbolj nevarni uporabniki niso tisti, ki skoraj nič ne znajo, ampak tisti, ki nekaj že znajo in potem drugi niso varni pred njimi, ker še vedno premalo znajo ...

Odgovornost pride vedno z znanjem!
Kdor nima znanja, naj se pa gre učit ...

b ::

Tom Knight and the Lisp Machine

A novice was trying to fix a broken Lisp machine by turning the power off and on.

Knight, seeing what the student was doing, spoke sternly: “You cannot fix a machine by just power-cycling it with no understanding of what is going wrong.”

Knight turned the machine off and on.

The machine worked.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik - OpenVPN

Oddelek: Omrežja in internet
61575 (1223) mrsmoke
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475841 (2824) OmegaBlue
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T
»

Dvojna lokalna mreža, je mogoča?

Oddelek: Omrežja in internet
131419 (1167) jerry2000
»

Problem igranja CS preko ruterja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111534 (1367) mymoon

Več podobnih tem