» »

Problem igranja CS preko ruterja

Problem igranja CS preko ruterja

mymoon ::

Po enem mesecu s kolegom ugotovila da imava isti IP.:\
Mreža deluje, net tudi, pojavijo se pa določene težave npr. pri online špilih

Zakaj?
Kje nastaviti v ruterju?


Nekaj nastavitev


1. v XP-jih naštimano v TCP/IP naštimano da vse avtomatsko
2. v ruterju (levelone FBR-1405TX) naštimano "PPPoE Authentication":
- service name: nimam nič vpisano (mora biti kaj?)
- MTU 1454 (default, se mi sploh ne sanja kaj to je)

Če rabite dodatne podatke o kakih nastavitvah, povejte kaj rabite in bom dodal, ker res ne vem katere nastavitve naj vam vse povem :8)

V upanju da skupno razrešimo tale problemčič vas lepo pozdravljam :)

---dodal moderator
na željo mymoon-a popravljen naslov teme
  • spremenil: ali3n ()

Slowenc ::

In kje je ta tvoj kolega? Na istem routerju kot ti? Ali imaš statični IP ali dinamični?
Kakšne pa so te težave pri online šilih? Se enemu uspe logirati, drugemu pa ne? Probajata v TCP/IP nastavitvah naštimat vsak svoj IP, recimo eden 192.168.0.2 drugi pa 192.168.0.3. In v katerih špilih je problem?
Skiny gate.

mymoon ::

isti ruter:\

špil counter strike (kaj drugega ne igrava) - ali se samo noče konektati ali pa zmrzne računalnik

v ruterju nastavljen DCHP in ko pogledam IP-je v ruterju sta različna, ko pa preveriva na nekem sajtu imava enaka IP-ja.


Še nekaj glede mreže:

V my network connections vidim takoj šerane folderje in ne unih ikonc računalnikov in zraven imen računalnikov ki so v mreži...

IP je dinamičen.

Jaz sem cca 70 m od ruterja, kolega cca 20 m, in ko sva na netu se mi zdi kot da bi jaz imel malo prioritete nad netom (boljša povezava z netom, pingi)

XsenO ::

Sej to je normalno. V notranji mreži imate različne ipje ki so verjetno 192.168.xxx.xxx navzvrn pa bosta itak imela isti ip, ker če dobro pomisliš boš vidu, da imata le eno povezavo na net. Kljub temu bi mogu CS lepo delat, verjetno je težava nekje drugje.
1 + 1 = 1

Fury ::

seveda..

tukaj je razlika med vajinima internima in externim IPjem.. externega bosta mela VEDNO istega, ker bo to IP vajine ADSL povezave, ki si jo delite.

Notranje (IPje vajinih kompjutrov v lokalni mrezi) pa bosta mela vedno razlicne, ker na isti mrezi ne mores met dveh istih IPjev..

Prvo ti priporocam da za foro nastavis vama staticne IPje .. naprimer 192.168.0.2 in 192.168.0.3 ampak verjetno ne bo razlike.. samo ne vidim smisla v DHCPju v lokalni mrezi dveh racunalnikov..

MTU nastavi na 1492 to je MTU za ADSL in drugacna vrednost zana cele stale delat... ce ne pomaga mogoce se prestavi na vajinih computrih MTU na to vrednost .. še guide

CS mora delat na istem ipju obema.. to ni panike. poznam dost ljudi k majo router in vsi naenkrat lahko igrajo.

Ti serjejo se kaksne online igre ali samo CS?

mymoon ::

Aha sem tudi sedaj v službi počekiral zadevo in imamo vsi isti IP :)
(naš vzdrževalec mreže je izginil neznano kam in nimam passworda da bi malo poškili v službeni ruter in njegove nastavitve :O )

MTU bom preštimal, ko pridem domov......


Kaj pa nastavitve "NAT" nimam nič vpisanega

a. Address Mapping: ni mi jasno kaj to!

b. Virtual Server
Popravite me če se motim: tukaj odpiraš porte za moj (localni) IP ali kolegov (lokalni) IP
ne vem pa ali morm kake porte odpret (pa private port, pa publik port pa TCP pa UDP)

Special applications:
Tudi nič jasno: a tukaj odpiraš porte za obadva kompa?

http://www.level1.com/drivers/manual_PD...
na tej strani navodila za ruter (NAT nastavitve stran 43-50)

Za CS sem najdel kake porte treba odpret
UDP 1200
UDP 27000 to 27015 inclusive
TCP 27030 to 27039 inclusive

sam kam to vpisati (virtual server ali special applications).

Kaj pa za MSN messenger? Potrebno tudi kake porte vpisati? Mi ne dela voice comunications niti ne morm sprejemati datotek?

Glede online iger: ne igrava kakih drugih, kolega občasno CS igra, jaz pa kar :>

p.s. Fury, če se spoznaš na te zadeve, se lahko preko mirca slišiva (sam povej kanal od KUR (če si to ti, za katerega mislim da si :D ))
Velja tudi za druge, če mi lahko kdo pomaga, se lahko preko mirca več pomenimo kot tukaj preko foruma


thx

lp

2nemesis ::

Vrednost MTU kar pusti na 1454 - to je optimalno za ADSL preko ATM omrežja. Najbolj znana številka uporabnikom pa je 1492, vendar je 1454 boljša vrednost. Probleme je delal MTU 1500 - ki je bil po defaultu nastavljen za mrežno kartico in je delal velike probleme PPPoE. ATM ti potem spet razreže paket 1492 na 1454 in 38, pošlje zato dva paketa namesto enega, ter tako stran vrže 1416 bytov.

Pogledat morata katere porte uporablja CS.
V CS morata nastavit različne porte za UDP in TCP. Te porte morata forwardirat iz routerja na vajina računalnika.

En naj ima porte 27005 do 27015, drugi pa 270016 do 270026.
Zato morajo biti forwardirani porti v routerju prvi porti (27005-27015) na prvi računalni, drugi pa na drugi računalnik.
Prav gotovo pa bi bilo dobro postavit statične ip naslove, da jih DHCP od routerja ne bi spreminjal in potem spet ne bi delovalo.

Tudi pri drugi programih moraš isti postopek uporabit, tudi pri Emule če bi rad imel High ID.

Še vedno bosta imela isti IP, vendar ne bosta uporabljala istih portov.

LP 2Nemesis

2nemesis ::

Če se da bi bilo fino če v Virtualca napisal
Private IP Private Port Type Public Port
192.168.2.X1 27005-27015 TCP 27005-27015
192.168.2.X1 27030-27039 UDP 27005-27015
192.168.2.X2 27016-27026 TCP 27005-27015
192.168.2.X2 27040-27049 UDP 27005-27015

Samo mislim da ti ne bo pustil izbrati toliko portov, kot izgleda ima za to sekcijo Special.

Ugotoviti moraš kateri je triger port v igri - aka default.
Določit en triger port za en comp in drugega za drug comp.
Potem pa narediš triger pod special za prvo skupino portov, ki bo delovala na prvem compu in drugi triger za drugo skupino portov za drugi comp.

LP 2nemesis

Fury ::

mislm da za CS sploh ni treba odperat nobenih portov ce nimas serverja postavlenga? oziroma.. hehe-tu (ce mene poznas pol tut njega in ja, jest sem MK|Fury :)) dela v redu in lahko on in brat naenkrat igrata ... pa nima nobenih portov odprtih. samo ce server postav mora 27015 pa se neki se mi zdi...

drugace pa #matkurja na quakenet-u.

mymoon ::

pridem zvečer vas malo pogledat

mymoon ::

Če se da bi bilo fino če v Virtualca napisal
Private IP Private Port Type Public Port
192.168.2.X1 27005-27015 TCP 27005-27015
192.168.2.X1 27030-27039 UDP 27005-27015
192.168.2.X2 27016-27026 TCP 27005-27015
192.168.2.X2 27040-27049 UDP 27005-27015

Samo mislim da ti ne bo pustil izbrati toliko portov, kot izgleda ima za to sekcijo Special.

Ugotoviti moraš kateri je triger port v igri - aka default.
Določit en triger port za en comp in drugega za drug comp.
Potem pa narediš triger pod special za prvo skupino portov, ki bo delovala na prvem compu in drugi triger za drugo skupino portov za drugi comp.



Ta prvi del mi približno jasno kako vpisati v router, ta drugi del z trigger porti mi pa možgani zaštekajo:8)

prilagam slikci, kako zgledata virtual server in special applications:
special applications
virtual server

UDP 1200
UDP 27000 to 27015 inclusive
TCP 27030 to 27039 inclusive
Tele porte sem našel na Steam (counter strike) strani da morajo biti odprti.

Pa me zanima če lahko kdo v unedva linka, kjer sta sliki, vpiše cifre (photoshop, paint) ki jih morm vpisati v router in mi jih pomejla....(please)

p.s. @fury: sem vprašal hehe-ja pa nisva našla odgovora!

thx

lp



P.S. Ali lahko kdo od moderatorjev spremeni ime topica npr. (problem igranja CS preko routerja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mymoon ()

mymoon ::

samo dvigujem:)




please help :)


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92122 (1819) kaktuss123
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799637 (7497) BivšiUser2
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475840 (2823) OmegaBlue
»

Nekaj nejasnoti delovanja ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
6828 (729) danielka84
»

Pinganje IP območja

Oddelek: Operacijski sistemi
454049 (3478) b

Več podobnih tem