» »

Dvojna lokalna mreža, je mogoča?

Dvojna lokalna mreža, je mogoča?

jerry2000 ::

Pozdrav

Imam več računalnikov, vsiso zvezani na switch, ki pa ni gigabiten, ampak le megabiten :-)

Skratka, imam pa 2 računalnika, ki imata oba po 2 mrežni kartici. Pa sem napeljal kabel še iz ene v drugo, tako da imata oba računalnika zdaj povezvo na switch + router + internet, pa še mesebojno sta povezana. Rad bi namreč da bi prenašal datoteke preko lokalne mreže (mrežna soseščina) preko teh dveh računalnikov z gigabitno povezavo...

Jaz sem sicer to napeljal, samo mi ne dela :-( Vse jemlje po ta prvi mreži. Ali sem ga kje pihnil, ker če imam glavno mrežo na 192.168.0.x sem dal ti dve kartici na 192.168.1.1 in 192.168.1.2. Samo kaj je potem gateway in dns server??? Ali pa zadeva ni tako preprosta? Ali pa sploh ni izvedljiva??? :-(((

Jerry
Jerry and Tom

jype ::

Na "normalnih" OSih to naredis tako, da das obema mreznima karticama enake naslove, potem pa route samo za tisti drugi racunalnik posljes skozi gigabit kartico, route za lokalno omrezje pa pustis na tadrugi kartici.

Na windows pa pojma nimam kako, ampak sem preprican da se to mora dat uredit.

jerry2000 ::

Huh, enak IP obema mrežnima ne morem dati, sem že poskusil... Iščem po Google, pa nimam dobrih ključnih besed za to vprašanje :-(
Jerry and Tom

jerry2000 ::

Hm na obeh računalnikih? Ker če bo bridge 192.168.1.1 potem verjetno ne bo videl routerja na 192.168.0.254, ki ga imam za internet.
Jerry and Tom

Brane2 ::

Tista kartica obeh mašin, ki gre na switch, naj bo v eni mrežni skupini, recimo 192.168.1.x/24.

Ta drugi par pa naj bo v drugi, recimo 192.168.2.x/24.

Ko boš kaj delal prek mrežne soseščine, se sklicuj na naslove 192.168.2.x in bi moralo biti to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jerry2000 ::

Brane, saj to sem naredil, samo iz enega računalnika lahko pingam sam sebe preko te mreže kjer sta povezana med seboj (torej 192.168.1.1) ne morem pa pripingati drugega računalnika (192.168.1.2). Iz obeh lahko dostopam na net oz. se vidim v mrežni soseščini ker preko druge kartice (192.168.0.1 in 192.168.0.2) pa dela vse.
Jerry and Tom

b ::

No, sej ti dela. Ce v windows explorerju ukucas \\192.168.2.2 z racunalnika, ki ima 192.168.2.1 na drugi mrezni, ti bo slo 100% prek te druge povezave.

Kaj pa delajo windows pri brskanju po omrezni sosescini, je pa druga pesem. Vudu song v bistvu.

Ce ne dela, imas lahko kaksne nastavitve firewalla cudne ali kaj takega, ampak da zadeva v osnovi spila lahko preveris tako, da pingas 192.168.2.x in odklopis tisto mrezo, ki je prikljucena na switch. ping bi moral delat se naprej.

jerry2000 ::

No, dela nekaj. Ne s 100Megabitov na sekundo, ampak z 20. Če vlečem iz računalnika A na B. Če pa obratno, povezava freezne pri nekaj megabajtih, vedno drugače. In v to smer gre bistveno počasneje, tako da res ne vem kaj je zadaj... Firewall sem pa izključil v ta namen, pa ni nič drugače.

Jerry
Jerry and Tom

jerry2000 ::

Hm, odkril sem da v eno smer na določenem bajtu datoteke freezne in napiše, da mreže ni več potem čez 30 sekund. Vic je ker vsako datoteko freezne drugje, kratke tudi ne, nekatere prenese 80Mb itd...

Me pa zanima, ali je lahko težava v tem, ker nisem povezal računalnika s crossover kablom, ampak navadnim? Samo po mojem če se mrežna ne bi znala prilagoditi potem sploh ne bi delalo kajne?

Jerry
Jerry and Tom

Brane2 ::

Je možno, da je kaj narobe s kablom (slab stik, motnje) ali mrežno?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Brane2 ()

jerry2000 ::

Kabel sem dal drug, ista fora. Ni z mrežno! Ker ko sem na računalniku A dela v obe smeri, na računalniku B pa v eno smer freezne.... Torej je nekaj na računalniku B.
Jerry and Tom

Brane2 ::

Nerodno nastavljen firewall ? Mogoče kak HW napaka ? RAM defect, slab napajalnik, preveč agresivno nastavljen BIOS, overclockan CPU ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kontakti na karticah sčasoma oksidirajo. Zato je mogoče dobro včasih na kakih mašinah, ki se jih sicer nihče ni dotaknil že večnost, potegniti kartice ven in s trdo radirko+ alkoholom spucati kontakte na karticah in RAMih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jerry2000 ::

Hvala za odgovore. Kartica je nova, ki jo imam na računalniku A, računalnik B pa je nov (matična plošča dual gigabit network). Prime mi dela dobro, OC nisem... Kaj vem... 1000 možnosti zakaj zaštekne. Hec ker blokne mi le ta povezava med comp. A in B, ne pa tudi povezava na Inet. Pa vseeno katero mrežno uporabim za kaj...

Zgleda da bo bolje kupiti Gigabit switch in uporabiti eno mrežno :-)
Jerry and Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74365 (4142) Piqui
»

Brezžično + žično omrežje obenem

Oddelek: Omrežja in internet
61097 (983) ShowDown
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488337 (7363) Miha_T
»

Domače omrežje --- zanimivo ???

Oddelek: Omrežja in internet
72711 (2392) Spc
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61393 (1367) @ljash

Več podobnih tem