» »

ADSL vprašanja :)

ADSL vprašanja :)

Mr. Wally DJ ::

1. k ce bi meu ADSL pa bi racunalnik bil v stand by-u pa bi recimo kaj dol vleku... a bi to delalo???

2. bi mela s frendom skup ADSL prek wlana... pa k je zdej ta problem za irc sm en server... a bi pol lahko oba ircala z enim paketom???

3. kaj je ta fora prikljucitev za 4SIT???

gofra ::

V stand by-u računalnika ne moreš imet popolnoma. Lahko se ti ugasne monitor, to pa je tudi vse. Sicer pa, kako bi ti dol vlekel, če pa ti ob tem dela disk?

Kar se IRCa tiče nimam pojma...

ADSL je res štiri tolarje, moraš pa imeti ISDN (ja žal, Telekom, se ne da). Je pa ta ISDN res cenejši za 20%, kar nakoncu za vse skupaj (se pravi ISDN, ADSL modem, preklopnik, telefonski aparat in priključitev z delom vred) pride 20 jurjev. Naročnina pa je odvisna od paketa (za ADSL) in okoli 3500 SIT mesečno za ISDN, s tem, da navadne telefonske naročnine več ni.

c3R4R ::

KLIK!

Shema delovaja ADSLa...


BTW, lohk bi prej mal pogledu naokrog...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Mr. Wally DJ ::

ja sej to je res da bi sam lahko kej pogledou:)
...ampak se mi ne da po pravici povedano k niti ne vem kje iskat:O
kaj pa adsl brez isdn-ja?? sm adsl pa navadn telefon?? (mogoce)

hvala

komej cakam d dobim adsl

Zgodovina sprememb…

ATA PLATA ::

Mislim da brez ISDNja sploh ni možno dobiti ADSLa, ampak je blo nekaj govora o tem, da bi se dal brez dobit, ampak potem ne smeš doma imet nobenega stacionarnega telefona sploh.

Pa ADSL za 4 SIT je bil samo v aprilu, zdaj ni več, vsaj mislim da ne.

Drugače pa poglej na www.siol.net in http://adsl.siol.net .


Lp, ata plata

c3R4R ::

@Mr. Wally DJ
Pod tistim linkom k sm ti dal ti vse piše... Sicer, pa ADSLa brez ISDNja ne morš met, ker Telekom preprosto ne popusti...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

CaqKa ::

ata plata akcija je podaljšana do 15. maja.

CaqKa ::

Mr. Wally DJ o wlanu in o ircu imaš polno napisano. idi skozi stare teme v oddelku internet. če boš šel tak za 2 mesca nazaj teme gledat boš med naslovi ziher našel po vsaj dve ustrezni.

Mr. Wally DJ ::

mahhh skoda da se ne da dobit ADSL-ja brez ISDN-ja;((
k men se zdi ISDN zguba dnarja :)

c3R4R ::

Če Telekom ne popusti, pol nimaš izbire... Pa verjamen oz. vem, da nisi edini, ki se pritužuješ glede tega...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Mr. Wally DJ ::

no sm nekej iskou tle pa sm najdu novico ceprov je od januarja pa me zanima kaj je s tem

novica

roCkY ::

Nič od tega.
Na hišnem forumu so takrat že datume (marec) ven dajali. Sedaj pa pravjo da naj letos od tega nebi bilo nič. ...

Mr. Wally DJ ::

ahh... skoda;((

Matri[X] ::

1. ne

2. ni problema, sedaj imaš lahko že več povezav (ircopi so spremenil)

3. pokliči na 080 1000 | na kratko: priključitev ADSL paketa te je prej stala 30k in te sedaj stane 4 sit. Pogodbo moraš pa podpisat do 15. maja

Mr. Wally DJ ::

jah sej sm se parents moram pregovort da mi bodo podpisal :D :D

Mr. Wally DJ ::

za adsl rabs 4 zice al ne(s telefonskega kabla)??
jst mam zdej dial-up pa ce dobim adsl:D moram se ostale dve zici potengt dol ?? al bojo to telekomouci naredl?

Mr. Wally DJ ::

hmm... nam je profesor razlagal na tak nacin kot je prikazano na sliki... pa ce bi SiOL oz. Telekom omogocil (kar upam d bo) ADSL brez ISDN-ja bi moglo to delat ce bi mel doma en telefon (NE ISDN) pa ADSL. pol bi me lahk klical in jaz bi lahk lepo na netu visu?? profesor je se dodau: "Uporabnik pri tem ne izgubi obstoječih dveh ISDN prikjuckov." aha pa en sosolc mi je reku d bodo nekje avgusta omogocl ADSL brez ISDN-ja (upam d res)
kaj pol drzi, kar jst mislm glede tega??

jst bi rad neki takega ce me ne razumete:\

gofra ::

Glej, do pretvornika, ki ga dobiš zraven pelje normalen telefonski kabel. Od tega naprej pa gre mrežni kabel, ki je skorajda identičen telefonskemu le malce širši. Tega potem vklopiš v mrežno kartico na računalu (ja, računalnik mora imeti to kartico (jurja, dva)). Pa o tem ogromno piše na SIOLovi strani - zakaj raje tam ne prebereš? Mojster ti bo vse dal skupaj v 10 minutah - brez muke pa ga takoj odsloviš in to postoriš sam (v bistvu je njegova naloga le, da da operaterju znak, da naj vključi ADSL linijo)...

Mr. Wally DJ ::

aha...
kar se glede branja tice... vi bolj "po domace" razlagate pa vas bolj razumem:D

Mr. Wally DJ ::

kwa je zdj a se da al ne brez isdn-ja laufat adsl al ne???
pa da bi mi telefon seveda delou :)

pivmik ::

NE
LP, Gregor GRE^

Mr. Wally DJ ::

zakaj pa ne???
sej una slika...zgorej

dwinxp ::

Na kratko : v hiso ti pride kabel iz D-SLAM vozlicsa....(centrala) no v hisi mas razcepnik frekvenc. Ta razcepnik nam razcepi visje frekvence za ADSL in nizje za telefon navaden ali ADSL... No ven iz razcepnika tako gresta dva kabla eden v ADSL modem drugi v ISDN centralo al pa kr v navaden domaci telefon.

Problem:
Telekom je en kurc od monopolista in to lepo izkorisca ter nam navaja da moramo nujno imeti ISDN ce hocemo met ADSL. vendar iz zgoraj obrazlozenega sistema delovanja se prou lepo vidi da se bi to dalo prou lepo. Vendar telekom ne bo pustil. Edina resitev Kill the telekom!!!!!
Welcome America's Online (upam da bi se to kmali zgodilo :D :D :D :D :D )

Mr. Wally DJ ::

:D :D

upam da kmal res kaksen drug ponudnik pride

sm pa na siol pisou pa ce vas zanima si preberte mail...
"Pozdravljeni,

ISDN priključek je predpogoj za izgradnjo ADSL priključka.

V Sloveniji je uporaba omrežja ADSL zasnovana na frekvencnem spektru, na katerem deluje tehnologija ISDN. Hkratno delovanje širokopasovne storitve na enostavnih telefonskih in ISDN pirkljuckih, ki so med seboj nekompatibilni, bi namrec lahko povzrocali vecje motnje v delovanju te storitve. Njeno brezhibno delovanje je tako mogoce zagotoviti le z nadgradnjo telefonskega prikljucka.

Lep pozdrav, SiOL d.o.o."
to je isko kot si mi ti razlagal

Mr. Wally DJ ::

pa ma telekom kej v nacrtih tole brez isdn-ja al bo treba res po drugih ponudnikih se pozanima???

krneki ::

Ja bo, 21. Dec 2012 ;)

Mr. Wally DJ ::

hehe
do takrat pa ne bom cakal

mogoce bom mel ze kablski net takrat :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL novi paketi, "Triple Play" ter omejitve na lokacijo

Oddelek: Omrežja in internet
223632 (2217) rh^
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716697 (4253) clemmy
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324838 (4838) humanoid

ADSL brez ISDN-ja?

Oddelek: Omrežja in internet
232971 (2208) Gandalfar
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413036 (1707) shock

Več podobnih tem