» »

Firewall (da ali ne)

Firewall (da ali ne)

rap3r ::

Pač uprašanje, ali uporabljati softwarski firewall.
Pred čem te sprloh zavaruje, kaj lahko naredi kakšna oseba, če nimaš firewalla, lahko vidi tvoje datoteke?
Lahko preuzame nadzor nad računalnikom?
Se pravi ali ga je sploh potrebno uporabljati.
Če ja zakaj, če pa ne pa zakaj ne.

Zanima me tudi kerega v primeru da je zelo priporočljivo uporabljati firewall.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Daedalus ::

Če visiš na dial-upu, pol ne rabiš met firewalla. Če maš širokopasovno povezavo, pol je nujen. Zadeva lepo zapre porte na računalo, tako da ti od zunaj nihče ne more vdret, blokira kake trojance, skratka ščiti tvoje računalo pred nezaželenimi incoming zahtevki. Da pa ne bom preveč bluzo, evo, pa beri. Seveda pa poleg firewalla rabiš še kak antivirus in pa spyware remover (adaware recimo).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Ha ha ha, kolega ima dail-up preko arnesa, 10minut, pa se je pojavil svchost.exe has generated an error, na frišnem računalniku.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

Mogoče pa tud ni slaba ideja meti firewall na dial upu:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Primoz78 ::

...se boljse ce mas hardware-ski firewall na ADSL ( Calisto821 )...sam treba ga je znat nastavit :8)

Lp Primoz

andrej ::

firewall da ali NE. Tu sploh ni debate! DA! Ne glede ali si na broadbandu ali na dial-upu. Firewall je MUST!Firewall ti varuje racunalo, na isti nacin kot kljucavnica na vratih za bajto. Ce pride kdo in hoce not, ne bo mogel it skozi. Skozi pa je zelo sirok pojem. Na ta nacin lahko preprecis, da ti ne vidijo fajlvo, da ne morejo izkoriscat kaksnih lukenj, da v bistvu sploh ne pridejo do masine.

Caligula ::

DA! Obvezno-na kablu oz ADLSu sploh.

Primoz78 ::

Mislim, da je res koristno ce mas firewall...sam ce se nisi nikol z tem ubadal...kje dobit optimalne nastavitve? :\ Mam Calisto821 pa bi rad harwareski firewall nastavil...sam tudi pod temo o Calisto821 ni tocni nastavitev za firewall...glede nato, da se ne spoznam na zadevo se raje ne igram. A kdo mogoce ve kje bi se dalo dobit kake podrobne informacije o tem?

Lp Primoz

p.s. Nebi rad si zapru kak port (npr. za dc++, mulo, ....) po nepotrebi...

Mr. Wally DJ ::

men se tale firewall ne zdi tok beden:\
pomaga...ceprou ga nimam, ampak prblizno vem kak deluje

DMouse ::

...se boljse ce mas hardware-ski firewall na ADSL ( Calisto821 )

Zakaj bi bil pa hardwerski kaj boljši? Po mojih izkušnjah ni prav nič boljši, kvečjemu obratno!

Mr.B ::

Po moje je dobro imeti kar oba.
Mr. Wally DJ: Prosim povej mi tvoj IP, pa še OS, da ne bom preveč iskal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LoneWolf ::

Ce slucajno kdo, v taksnem ali drugacnem stanju zmanjsane pristevnosti, resno razmislja o priklopu na internet brez namescenega firewalla, naj nam vsem naredi uslugo in nemudoma obvesti svojega ISP o prenehanju narocniskega razmerja. Ce je koga zamikalo, da bi vprasal zakaj, potem naj pred vrtenjem stevilke 080 1000 in pridobivanjem informacij o postopku odjave prej se iztakne kabel iz mrezne kartice. Hvala.

V primeru nastopa visoke entropije med tipkovnico in monitorjem je na mestu tudi kak antivirus (za preverjanje prihodne in predvsem odhodne poste), da pa se z rednim posodabljanjem in namescanjem popravkov ter aktiviranjem kaksne sive celice varno delat s posto tudi brez tega.

Primoz78 ::

Zakaj bi bil pa hardwerski kaj boljši? Po mojih izkušnjah ni prav nič boljši, kvečjemu obratno!

Ker ne obremenjuje procesorja in ti ne zre rama...

Lp Primoz

DMouse ::

So pa zato nerodni, počasnejši in neprilagodljivi (ne moreš omejevat prometa glede na aplikacijo).

Mr.B ::

Hardverski firewali ti to omogočajo! Samo cena je drugo razred, za 10.000 sit ravno ne moreš kaj pričakovati od kao hardwerskega FW, če so konkretni vsaj še kako nulo zraven.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DMouse ::

Res? A lohk prosim poiščeš kak link, jest ne najdem :8)

rap3r ::

:) cela debata.
Jah fora je ta da bi te tud ISP mogu podučit da bi bilo zelo dobro met firewall.
Jz osebno sem ga uporablju kar ene 5 let, samo nisem videl zakaj bi ga...Nikoli nism imel udora ali podobno, antivirus pa itak mam.

Zanimalo me je samo mnenje kaj si mislite, samo poglejte koliko vas je napisalo da more bit oz je dobro, koliko uporabnikov ga pa resnično ma.

Mislim da je to velik problem. Keri firewall pa uporabljate?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

link
se pravi zone alarm ali norton?
Glede na to da je win 2003 bo kar zone alarm?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

root987 ::

"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Daedalus ::

Za win2k uporablam zonealarm personal verzijo, za linux pa si se morm pogruntat, kako in kaj z iptables:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

plavko61 ::

Agnitum firewall pro

TO JE TO

Pozabite na nortona in ostalo navlako.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

rap3r ::

Sygate uporablamo v sluzbi, sam me zanima zakaj sygate
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Ker firewall pa za win2003?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Mr.B ::

Sygate Personal Firewall!, dela pa se da vse nastaviti. Od nortona 2004 sem z vsem nortonom prekinil.Zonalarm je neka otročja zadeva za začetnike.Ponavadi pa je dovolj že firewal od XP-jev, sam kaj specijalnega nastaviti je bolj so so.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Boš videl zakaj rabiš firewall ko boš Sasserja fasal.
The truth is rarely pure and never simple.

root987 ::

Samo vprašanje oz. zanikanje mojega opažanja...

Imam Windows 2000 z SP3 in skoraj nikdar ne nameščam varnostnih popravkov, a, morda ironično, nikdar ne prejmem virusa in ostale nadležne nesnage. Kar gre po mailu siol počisti, kar pa prek interneta pa sygate blokira.

Ali pa bi tudi jaz moral začeti uporabljati windows update?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Microsoft ::

Jst mam Norton Internet Security Professional, pa me do zdej ni razocaral. 8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

PARTyZAN ::

Daedalus enako :D naj en napiše članek o konfiguriranju iptables alpa kej :D

rap3r ::

Mavrik, win 2003 server nimajo te varnostnje luknje, preko katere se skopira sasser:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

andrej ::

root987: prej ali slej bos nekaj fasal... Ampak potem bo mogoce ze prepozno... Definitivno je priporocljivo uporabljat firewall, windows update in anti virusa. ce upostevas to troje in uporabljas glavo potem se nimas kaj bat. Ce pa nimas tega pa samo isces probleme ;)

rap3r ::

Hm še eno uprašanje.
Na usake tolk časa dobim attack, in ko dam trace in who is mi lepo vrže vn da je v networku od arnesa in napiše ene par mailov, med njimi tud da za security pošljem na tist mail ip od napadalca...
Oz kaj naresti?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

7of3 ::

Sygate, Tiny, Trendmicro - > Recimo. Gor si daš Firewall, vklopiš firewall, pozabiš na firewall. Ni se ti treba posebej baviti s tem, kdo ti skuša napasti/vdreti v računalnik, ker se večinoma napadalci tega niti ne zavedajo (so okuženi z nekim ž virusom al krneki), če pa zganjajo portscanning s kakšnim Knockerjem, je pa itak bolje (glede na to, da imaš stelthane porte) da ne tracaš nazaj, ker se s tem samo izdaš. Pa updajtaj z winupdate kar je treba.

Mr.B ::

Če si na SIOLU boš imel konstantno port scann atack na sledeče porte :
2745, 1025, 445, 3127, 6129 from 193.77.*.*
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Caligula ::

Zonealarm ponavadi zmaga na testih.

rap3r ::

Na arnesu sem.
Res je da mi ni treba nič več nastavljati ko sem 1x nastavil, problem je le ker mi DCC nedela.
Mogoče kdo ve na kerih portih je DCC?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frudi ::

tukaj piše, da dcc uporablja tcp porte 1024-5000. nisem pa nikdar preverjal :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jRk0 ::

DCC v ircu uporablja tiste porte, ki mu jih dolocis. 1024-5000 so po defaultu.
You fuck up once, you loose two teeth.

rap3r ::

Ok hvala sm nastavu
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boych ::

da se malo vmešam!
mam mrežo in sharam povezavo preko mojega PC-ja na še dva računalnika. A je dovolj, če mam jaz firewall vklopljen ali moreta tudi ostala dva pc-ja imeti vklopljen firewall??

Cokolesnik ::

Požarni zid naj ima samo tisti računalnik, ki je neposredno povezan s spletom. Ostali so za njim, tako da niso izpostavljeni.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

HaKe ::

Jah fajn je mer rut rooter ce mas širokopasovno povezavo. :)

Matri[X] ::

Jaz imam firewall enablan na vseh računalnikih, tudi na tistih, ki so za NATom. Za prenašanje datotek pa uporabljam FTP in ne MSnetworking. Če pa rabim podporo za MS networking pa vzpostavim VPN (PPTP) povezavo do računalnika s katerim želim komunikacijo.

alum ::

ok router pa firewall...

sam mam doma tud racunalnika povezana v mrezo prek routera (Planetov Internet Brodband Router XRT-401D)...
samo je nastavljanje dovoljenj pa zapiranje(odpiranje) portov ful omejeno...npr. router ma par opcij, ki jih lahko odklukam...

zanima me ce bi se dalo kak manualno dolocit kere porte bom mel odprte...
pa kaki firewall maji xpji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130110 (19597) Qushaak
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246140 (4328) simnov

Firewall

Oddelek: Programska oprema
151171 (958) Packač
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272452 (1923) ferjan
»

Firewall???

Oddelek: Omrežja in internet
201362 (1125) andrej

Več podobnih tem