» »

Dreamweaver+flash

Dreamweaver+flash

akcmadness ::

Zanima me,kako v dreamweaverju vstavim flash animacijo,da dela...
Ce dam v menuju insert--flash animation itd...,mi jo sicer vstavi na ekran,ko pa pogledam page z brskalnikom pa mi jo noce zagnati...Kaj narediti..??:\

nurmaln ::

hmmm
a lahko pokažeš? daš na net?

drugač bi napamet reku da je z animacijo kaj narobe

Tody ::

pa ti drugače dela flash ? maš sockwave in flash plug in ? Si mogoče pozabil zadevo izvozit ? ker brskalniki ne znajo .fla prevdajat :D

akcmadness ::

ja, animacija mi v flashu drgac dela... V kaj jo je pa treba izvozt?

_Beast ::

Prepričaj se;

Ali je pot datoteke pravilna, če si delal po pravilih dreamweaverja kot je začetek z define site folder itd. se ti to nebi smelo zgoditi.

Ali je animacija v SWF formatu; to daš v flashu export...itd.


Če te dve zgornji toči upoštevaš ti mora 101% delovati!

Edelweiss ::

Fantje,ker vem da se spoznate in sem se pač "utural" sedaj tukaj zraven nisem hotel novo temo odpirat,ker je tega že itak dovolj.
Postal sem vesel lastnik Macromedia Dreamweaver-ja MX in imam en problem.
Samo poskušam,ampak sveeno.
Ko recimo začnem z dokumentom in vstavim eno sliko mi jo potem ko vse lepo save nardim kot .html dokument,so potem namesto slike križci 8-O .
Pa sem nardil mapo "images" pa sem to sliko tja posnel,pa pri kodi sem tud popravil pa se napisal primer:
img src="images/slotec.... ,ampak ne pokaže.
Zakaj ? Hvala vnaprej in Lp.

Skrat ::

Dej se enkrat vrzi uc na kodo in preveri, ce poti do slike stimajo (relativno vs. absolutno)! Pa imena datotek.

Drugega razloga skorajda ne mora biti >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Highlag ::

1. Naredi mapo nekje na disku. Ta mapa bo "lokacija" tvojega web-a
2. Naredi now site -> meni site /new site .
Odpre se čarovnik, ki te vodi po nekaj korakih: A) določi ime, B) server technology -> no, C) edit local copies on my machine, where on computer you want to store your files? napišeš pot do tvoje mape, D) how do you connect to server izbereš none, E) done.

S tem imaš definirano lokacijo in tip web strani, ki ga delaš. (seveda lahko te stvari kasneje spremeniš)

V tej mapi lahko v explorerju ali Dreamweaverju narediš novo mapo za slike (če ti paše) in vanjo namečeš slike, ki si jih mislil uporabiti.

Ko narediš novo html stran in stisneš na save, di jo bo DW avtomatsko shranil v mapo, ki si jo definiral na začetku. Slike vstavljaš z Insert/image, ali pa jo enostavno potegneš iz okenca Site.

DW bo pravilno dodal povezavo na sliko, tako da bo delovala tudi če boš enkrat tvoj web prekopiral na kak web strežnik.

Povezave prav tako delaš lahko popolnoma enostavno. označiš tekst ali sliko iz Properties okenca na dnu potegneš tarčo z miško na datoteko v oknu Site....

Dovolj o tem.

Če misliš DW resno uporabljati ti svetujem, da obdelaš tutorale, ki so prišli zraven programa, ker res izveš veliko stvari oo programu. Za naprednejše stvari pa kupi kakšno knjigo.
Never trust a computer you can't throw out a window

Edelweiss ::

Ja sem že našel.Pa vseen hvala vam za trud.Doli sem videl,da imaš imaš prav okenco,kjer vpišeš LINK kjer se slika nahaj plus tega je zraven tud okenco LINK,kaj hočeš da se zgodi če klikneš na njo.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linkanje: Kako narediti link na flash strani ki bo vodil na normalno html stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
72421 (2331) croatia21
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142283 (1970) Tody
»

Flash in Dreamweaver mx

Oddelek: Izdelava spletišč
111296 (1044) #000000
»

Uvoz templates v dw...KAKO??!!?

Oddelek: Programska oprema
101535 (1422) *pety*
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754188 (3347) kleDo

Več podobnih tem