» »

Uvoz templates v dw...KAKO??!!?

Uvoz templates v dw...KAKO??!!?

*pety* ::

No ko se jst usedem pred to "čudežno" škatlo ki ji pravimo računalnik, enostavno ne gre, da ne bi imela problemov ;(

Sedaj je ta VELIK problem nastal (ponovno) v Dreamweaverju.

Z neta sem si potegnila neko template (am ne vem kako bi temu rekla v slo.jeziku) in v glavnem ne vem, kako naj sedaj to template uporabim v Dreamweavrju? :'(

Apeliram na vse računalničarje, naj mi pomagajo kar se da hitro, drugače bom dobila živčni zlom!! :( :(
Simply The Best and Uniqe!

JOKER ::

Torej .......
Sedaj je vprašanje, ali je templata, ki si jo potegfnila iz neta kot HTML ali kot PSD datoteka. Če je kot HTML jo je v Dreamweaverju izredno težko urejat.
Drugače pa je to tako:
Templato , ki je že v HTML obliki enostavno odpreš z Dream .... in stvar je rešena.

Najbolje pa je, da je templata v PSD-ju in jo z Photoshopom odpreš nato oblikuješ po svoje (slike ... itd) ter jo nato razrežeš (slice). Nato shraneš kot Web in poimenuješ index, ter jo nato v DW samo sestaviš.

Upam, da sem kaj pomagal in da je to to, kaj te je zanimalo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

*pety* ::

joker, ja si mi pomagal...samo oki...zdj templato sem odprla v programu fireworks...in sedaj bi jo oblikovala...samo nisem te razumela pri tistem delu...
ter jo nato razrežeš (slice). Nato shraneš kot Web in poimenuješ index, ter jo nato v DW samo sestaviš.
Simply The Best and Uniqe!

JOKER ::

Najbolje je te zadeve oblikovat v Photoshopu.
Najdeš si templato z PSD končnico in jo odpreš z Photoshopom.
Tam lahko potem oblikuješ zadevo po mili volji. Spremeniš naslove gumbov npr. kjer piše HOME, daš ti DOMOV, nato lahko spremeniš tekst, slike ... itd.

Ko si to nardila in si z oblikovanjem zadovoljna pa med orodji poiščeš nožek (slice) in templato razrežeš. Takšne template so ponavadi že razrezane , tako da v primeru, da hočeš sama razrezat zadevo potem se poslužiš te funkcije, drugače pa ni potrebno.

Nato, pa izbereš " Save as Web ... " in ti odpre okno. Poimenuješ jo index, ker bo to začetna stran, nato pokažeš kam jo naj posneme in daš OK.
Program ti nardi eno datoteko z naslovom index in mapo z naslovom image, kjer se nahajajo razrezane slikice , ampak ko klikneš index se same zložijo.

Nato to datoteko index odpreš z DW in slikice nardiš kot otadje in zadeva je rešena.
________________________________________________________
Ka te češ ....

*pety* ::

V redu zdaj pa precej "primitivno" vprašanje! Kako naj brišev vse slike ki so na tej templati:\ na templati je npr. slika računalnika jst pa tega ne rabim.....kaj naj naredim?
Simply The Best and Uniqe!

*pety* ::

POjavlja se mi problem ko hočem narediti Save For Web... sploh ne vem, kako naj naredim...:\ :\ :O
Simply The Best and Uniqe!

JOKER ::

Če uvoziš templato direktno v DW potem je oblikovanje nikakvo.
V PS pa se to nardi takole:

Naložiš templato (.psd) in zadevo začneš oblikovat kako ti paše. Slike, ki jih nočeš enostavno izbrišeš, angleški tekst pa zamenjaš z slovenskim.

Kako odstranimo sliko ?
Vse zadeve oziroma predmeti, ki se nahajajo na templati se imenujejo Layers-i.
Spodaj se ti odpre okno ko naložiš templato, kjer so zbrani vsi layersi, ki sestavljajo omenjeno templato. Enostavno jih izbereš na spisku, desna miškina tipka in delete layers.
Odpreš sliko katero želiš vstavit na to isto mesto in jo enostavno potegneš na dokument oz templato.

Ko si zadovoljna z izgledom pa daš:
Save For Web izbereš kam jo boš posnela in potem jo še poimenuješ INDEX.
V originalu piše če se ne motim : ....... - copy 1 ali nekaj takšnega.
Preimenuješ in zgoraj klikneš SAVE in to je vsa umetnost. V mapi kamor si zadevo posnela se nahajata dve datoteki. Index in mapa z razrezanimi slikicami.
________________________________________________________
Ka te češ ....

*pety* ::

Hvala za pomoč:) Mislm da mi bo zdj ratal:)

Me pa zanima če lahko v to template vstavim animacijo?
Simply The Best and Uniqe!

JOKER ::

Animacijo !?
Misliš GIF sliko, ki se premika ?
Če je to možno v PS nebi vedel.
Lahko pa jo kasneje vstaviš v DW vstaviš na določeno mesto.
________________________________________________________
Ka te češ ....

*pety* ::

Am kako pa jo vsatviš v DW? A je kakšen poseben postopek?
Simply The Best and Uniqe!

*pety* ::

Kaj je narobe??

Ko uvozim templato iz PhotoShopa v Dreamweaver in potem s pomocjo FTP-ja dam vse skupej na streznik mi spletna stran noce delat!:'( pojavljajo se samo ti krizci, ki kazejo da slik ni! Vendar pa sem vse slice, dala na streznik, vkljucno s index.html!

Kaj bi blo lohka narobe??:(
Simply The Best and Uniqe!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdelati tako stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
122914 (2094) Phantomeye
»

spletna stran, problem

Oddelek: Izdelava spletišč
311605 (1067) mte
»

Photoshop - layerji

Oddelek: Programska oprema
402016 (1698) #000000
»

Za izdelavo template .

Oddelek: Programska oprema
101244 (1125) JOKER
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885859 (5047) webfreak

Več podobnih tem