» »

Adobe Premiere Pro vsesorte

Adobe Premiere Pro vsesorte

jozekuch ::

Dob'r dan,

V oknu
Effects
imamo pri
Video Transitions
- 3 D Motions
- - Tumble Away

Slika se odvrti v ozadje.
Kako bi naredil, da bi se slika privrtela iz ozadja?

Hvala!
MaRe

aljazh ::

Klikni na efekt na timeline-u, nato pa v preview monitorju odpri effects. Poglej, če se tam da kaj nastavljati ta konkreten efekt.

jozekuch ::

Hvala,
obkljukati je treba
spodaj
"Reverse"

pozdrave
MaRe

jozekuch ::

Dob'r dan,

Ali lahko zajamem "capture" z APP
video iz videokasete (videoplayerja)?

Ali obstaja kabel z banancami ali Scart na eni strani na drugi strani pa vtičnica za Firewere?

V katero vtičnico na videoplayerju moram vtakniti scart:
1.
LINE2 (II) IN/DECODER
CANAL PLUS/L2 (II)

2.
LINE1 (I) IN/OUT
SUN/VIDEO(L1)/I)
MaRe

aljazh ::

Iz Scart na FireWire ne bo šlo. Eno je za analogni, drugo pa za digitalni signal.

Če hočeš zajti video iz analognega vira imaš v grobem 3 možnosti:
- Zajem preko video-in, če imaš TV (ali morda celo grafično) kartico z video vhodom.
- Zajem preko digitalne video kamere, če ima analogni video vhod.
- Zajem preko konverterja ali posebne video kartice. Najenostavnejše konverterje od Pinnacla dobiš za kakšnih 40€, vendar ne pričakuj top kvalitete. Za dobro kvaliteto bo treba odšteti od 200 evrov naprej, recimo za kakšnega Canopusa ADVC 110.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

jozekuch ::

našel sem dva kabla:
1. scart > 3 x vtikači (banance)
2. 3 x vtičnice (banance) > vtikač ki ustreza vtičnici (S-VID OUT) na računalniku poleg vtičnice za monitor

Ali lahko kaj "skurim", če bom poskušal sem in tja po banancah?
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

aljazh ::

Če poleg konektorja piše s-video out, potem je to izhod. :)) Čez to ne boš spravil signala v računalnik.

Predlagam, da prebereš kakšno knjigo o digitalnem videu, kjer je vse lepo razloženo. Če se ne motim, obstaja ena zanimiva knjiga za začetnike tudi v slovenščini.

EDIT:
Lahko greš pa do najbližje videoteke in jim daš video kaseto, da jo presnamejo na DVD. Če nimaš veliko materiala za presneti, bo ceneje kot kupovati hardware.

Lahko pa ti tudi jaz presnamem... ob primerni finančni motivaciji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

jozekuch ::

To sem že storil.
Ven sem dobil DVD z .vob datotekami.

Vendar teh datotek nekako ne morem spraviti v obliko (nisem našel takega free programa), da bi jih lahko obdelal z APP-jem.
Ko vob-e "zmozgam" v .avi > in ga importam v APP > ni slike - tema je.
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

tempoFlow ::

VOB format ni za v avi kontainer (to so ponavadi divx ali xvid ali podobne mp4 oblike), VOB pa je mpeg2.
Lahko poskusiš z VirtualDub, a je potrebno vzeti mod verzijo, saj original podpira samo mpeg4.
Če pa se ne motim, bi moral vob-e odpirati tudi MS MovieMaker?

jozekuch ::

Na web-strani AutoGK
grem na downloads:
in potem katerega (verzijo, varianto, mirror?) naj potegnem dol?
Kaj je to "mod verzija"?
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

tempoFlow ::

VirtualDub zna delati samo z avi kontejnerjem (divx, xvid in ostale mp4 variante). VirtualDub mod pa zna za razliko od navadnega prebrati tudi mpeg2 filme, a jih ne zna shraniti. Zna le pretvoriti mpeg2 -> avi, kar mislim, da je bil osnovni namen, pa še izrezuješ lahko kadre, dodajaš efekte ipd.

jozekuch ::

Na tisti agk web-strani ....
http://www.autogk.me.uk/modules.php?nam...
katera varianta je "mod"?
MaRe

tempoFlow ::

Ne vem, katera je tam, ampak jaz bi si dol potegnu iz:
http://sourceforge.net/project/showfile...

jozekuch ::

v stolpcu pod
Package
in v stolcu pod
Release
so po 4 možnosti.
Katero naj kliknem?
MaRe

YaN-cH ::

Mogoče klikneš na 3 Download

jozekuch ::

z "jez bi" in "mogoče"
nisem zadovoljen.
V zadnjih treh mescih sem slišal 4 x: "martija pomagaj, ne k'r neki dol vlečt"
ko mi je cerknil trdi disk, ko mi je ugašal računalnik, ko je vse sakupaj začelo delati počasi inšenevemkdaj.
MaRe

tempoFlow ::

Zadeva je sledeča. To kar hočeš podegniti dol je kolikor razumem nek pack kodekov. Jaz tem paketom načeloma ne zaupam, ker ti inštalirajo vse mogoče (kar rabiš in česar ne), zato si raje inštaliram vsak posamezni program, ki ga pač potrebujem. Je sicer malo več dela s tem, a vsaj veš natančno kaj imaš in katere verzije. Upam, da je to kaj pomagalo. In ta program, katerega link sem napisal v prejšnjem postu, je natančno to, kar potrebuješ.

jozekuch ::

Export:
med postopkom
mi Asus pokaže,
da se nekaj (zg.diagram - rdeče polje) zagreje na 79°.
Sicer je temperatura ok 63°.
Ali je to narobe?
Kako ukrepati?
MaRe

jozekuch ::

TEKST v VIDEU
Kje dobim efekte, da bi tekst na različne načine prihajal v video.
Da bi se npr. postopoma zlagale besede ali črke v video.
Ali da bi se postopoma odstiral tekst po vrsticah. ipd.
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

tempoFlow ::

Efekti so tukaj žal zoglj video (alpha, rotacija, razni prehodi, ipd) in kolikor jaz vem ne delujejo na tekstovni bazi - črka po črka, ipd.

jozekuch ::

lahko bi npr. pisal vsako besedo kot samostojen kader?
zamudno!?
MaRe

tempoFlow ::

Če mene vprašaš, bi bilo najlažje narediti tekst v nekem drugem programu z želenim efektom in ga potem izvoziti kot film, nato pa uvoziti v Pinnacle studio kot drugi video trak.
Žal pa na tem področju nimam nobenih izkušenj, zato ti ne bi znal svetovati, kateri programi to počnejo.

gwertix ::

mene pa nekej zanima ... jst sm pred kratkim kupu kamero canon, pa snema PAL standard wide screen (720*576) ... tako da v premier pro izberem pal wide screen ... ko pa moje videe uvozim v sam program jih ne da čez cel zaslon, ampak levo pa desno je nekaj črnine (kot bi bili moji posnetki 4:3, so pa dejansko wide screen)

katere nastavitve nej nastavim, da bo automatsko dalo videe čez ceu zaslon že u samem programu???
brskow po googlu, ampak nism dobil ničesar, s čimer bi rešil problem

jozekuch ::

Rad bi Video, ki sem ga "Capture" iz digitalne kamere, porezal (skrajšal) in v enakem formatu skranil.
Je mogoče?
Katere nastavitve naj uporabim pri Export?
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

refosk ::

Tudi jaz imam eno vprašanje: na koncu projekta (5.1 zvok) izberem Adobe dynamic link - send to encore, vendar encore ne upošteva 5.1 zvok, vedno je samo stereo. Je kakšna nastavitev za to? Pomagam si tako, da v premieru exportiram samo zvok v AC3 in ga potem zamenjam v Encore.

jozekuch ::

V kakšen format naj stisnem videe, da bi jih lahko kdaj kasneje ponovno uvozil v Adobe Premiere Pro in jih brez velikih izgub obdelal.
Kakšne bi bile zadevne nastavitve pri Export?
MaRe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362481 (2117) opeter
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814658 (8064) Revenant
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367687 (5420) dzinks63
»

Virtual Dub

Oddelek: Zvok in slika
51547 (1477) CaqKa
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111850 (1702) pivmik

Več podobnih tem