» »

Asus WL-500g in Planet Wl-3560 povezava

Asus WL-500g in Planet Wl-3560 povezava

vise ::

Kupil sem router asus in pcmcia brezžično mrežno Planet Wl-3560. Problem pa je ker mi ze v enem spodnjem prostoru mi lovi zelo slabo, okoli 100kB pa se to lahko da se kdaj prekine. Diagonalno je to max 10m. V specifikacijah pcmcia kartice je da 54mb lovi do 20m v hisi do 50m pa 11mb. Ce bi bilo vsaj malo po specifikacijah bi imel vso hišo pokrito pa še malo okolice. Imam pa samo malo pokrit spodnji del hiše. Router je v 2 nadstropju hise. Kaj bi bilo narobe? Ali ima kdo izkušnjo z pcmcia karticam za notebook, katera je preizkušeno dobra. Premišljeval sem da bi kartico zamenjal za Dlinkovo 650+ ampak moram prej izvedeti ce je res toliko boljsa da se splača dodati 5k sit. Ali Asus router kaj večjo oddajno moč če je priključen kot AP oziroma kot Home Gateway?
BTW: Kdaj bo nazaj moznost iskanja po forumu???

Paramedic ::

Če misliš karkoli menjavat, menjaj planetovo pcmcia kartico za asusovo, boš lahko uporabil tisti še hitrejši način kot je 54g. Mogoče se ti splača probat na Asusu poskusit nastavitve za moč oddajanja, če maš ta zadnji firmware. Meni s tem routerjem vleče iz 2 nadstropja v 1. na drugi konec hiše. Če sem pa tik pod njim pa dela max. hitrost. Primerjaj.
End transmission.

Witboy ::

Hm... full je odvisn od sten... pr meni v eni sobi sploh toko da lovi... sam je pa armirana betonska stena... in je hudo bogo... drgac pa po celem stanovanju mi fuuul dobr lovi.

vise ::

nevem zakaj bi menjal za asusovo pcmcia kartico, ker ze ta ima podporo super g ki ima 108mbps. Sem pa si ogledal po internetu dlinkovo in ima skoraj isti program tako da je pomoje skoraj identična vsaj glede chipseta ki je nalotan gor. Zanima me kje na zadnjem firmware-ju na asusu menjaš moč oddajanja. ALi ima kdo tudi pcmcia kartico in lahko pove po izkušnjah koliko je slabši sprejem kot pci kartica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011919 (9773) Pyr0Beast
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197554 (6381) Karen
»

Wireless Home LAN/ADSL Sharing

Oddelek: Omrežja in internet
131461 (1152) CaqKa
»

WiFi; za igranje iger

Oddelek: Omrežja in internet
101133 (994) Paramedic
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412724 (9278) pujsek_

Več podobnih tem