» »

Wireless Home LAN/ADSL Sharing

Wireless Home LAN/ADSL Sharing

drejc ::

Torej zanima me sledeče.

Katere produkte priporočate za domače deljenje ADSL povezave. (Wireless varjanta)

Obstaja kak wireless router, ki ima tut standardne utp vhode? Ima to večina?

Kako dobro lovi wifi v razdalji enega nadstropja (hiša/blok).


Če ima kdo dobre/slabe izkušnje z točno določenimi produkti, naj mi prosm sporoči.

10x

CaqKa ::

definitivno je fajn met router z utp priklopi..
ponavadi imajo 4

poglej za produki asus, dlink, sms, linksys
jaz bi se izogibal level one produktov ker firma ni resna in smo uporabniki njihovi betatesterji...
kolkor sem slišal za dlink je pa tak da če se odločiš za dlink produkte moreš vse kupit za isto hitrost, sicer se _lahko_ pojavijo težave.. ni pa nujno.

drejcmb ::

Sam sem bil zelo razočarn nad wifi, saj sem mislil, da bo po hiši vleklo brez problema, pa žal ni. Kot prvo sem imel Asusa, a je preslabo vlekel, pogosto pa je tudi prekinjalo, pa še pred vrata je mogo biti nastavljen. Nato sem ga zamenjal za smc wbr, ta je bil nekoliko boljši, nisem ga rabil dajati pred vrata, vendar je kljub nekoliko stabilnejšemu signalu prihaja do prekinitve. Zračna razdalija med sobama je max 10m, pa nadstropje razlike, dosti je tudi odvistno od sten.
Koliko sem čital so ljudje najbolj hvalili linkys, samo je takrat bil še nekoliko dražji, pa še neki firmweri se dobijo, ki povečajo moč oddajanja.
Drugače pa najbolje, da si nekje opremo sposodiš, pa jo maš nekaj časa na testiranju, pa vidiš kak se obnese.

pujsek_ ::

Wireless če je dobro projektiran leti kot bomba, ena stena, če je brez Fe mreže ni nobene panike, kaj se priporoča in največ uporablja pa si preberi tukaj...
Klik
Welcome shop.wlan-sat portal...

pitbul ::

Poizkusi Draytek Vigor 2900g. Odličen!!!

OldSkul ::

Meni lovi po celi bajti normalno tako, da ne vem kakšne stene imate v vaših bajtah.Priporočam tudi, da z modificiranimi softwerji povečate moč oddajanja antene in somet se še poveča.Če ste pa tako n00bi,da tega neznate in ste tako razočarani na Wi-Fi tehnologijo pa je to vaš problem in ne smetite foruma.

CaqKa ::

pujsek mi2 grema na privat.
nadalje pa se teme držat.

pitbul ::

Sam sem imel opraviti z ADSL routerjem Draytek Vigor 2900g, ki sicer stane okrog 50 k SIT je zelo prijazen za administrriranje. Njegov doseg pa je zelo dober (beri po celi trinadstropni stvabi vedno s skoraj polnim signalom). Ima še štiri klasične LAN porte, FW, VPN server, Printer server, Qs,......

Za kaj več o njem pa si lahko preberete tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

pujsek_ ::

Jop, ves kako je, EU je malo kritična glede teh zakonov in omejitev. Po svetu je malo morje super opreme, ki se lahko kosa po delovanju z Ciskotom in..., ne po ceni valda :D, po delovanju in Evropejci za stvari sploh ne vemo, oz. stvari se sploh ne uvažajo.
Lahko predpostavimo Orinocotovo 200mW PCMCIA karto, ki daleč prekaša PCMCIA karte katere se dajo dobiti pri nas (mislim, da se jo že celo preko naših uvoznikov tudi da dobit tudi pri nas)!
Glede opreme, kje se da Drayteka dobit pri nas, glede na to, da je oprema srednjega cenovnega razreda, se od nje že nekaj pričakuje, čeprav lahko trdim, da orinoco in cisco, nista razred zase, svoje prednosti kažeta le v detailah in ekstravaganci.
Pri nas se pa drugače kupuje, vse kar se prodaja, malo je sicer tu in tam natege lajikov, vendar vsi morjo živet. Sama poanta opreme je v sfrizirani moči z zmernim gretjem in stabilnost.
Pri tem parametrih se v nižjem cenovnem razredu najbolje obnese star b+ in extrim G d-link, ima dobro prebekslan firmware, celo do 24dBm in minimalnop gretje, dobra zadeva je tudi Linksys - cisco poreklo, visoka moč, vendar je velik problem gretje, naprimer asus oprema ima prednost detaila (hybrid opcija)...
To so pri nas najbolj prodajana in uporabljena oprema. Drugače pa se malo manj uporablja belkin, smc, niska cena canyon in msi. Potem imamo še 3com-malo napihnjena cena, gygabite in ostalo...

Jaz ti za stanovanje priporočam D-Link Extrim G dwl-624 (brez +) ali pa Linksys WRT54G ali v bloku Asus wl-500g opcija (hybrid) no če bovas se več priključlo na mrežo...
Welcome shop.wlan-sat portal...

pitbul ::

Pri nas je uvoznik za Draytek podjteje Telos ( http://www.telos.si/), zdi pa se mi, da se ga da dobit pri vsaki štacuni, kjer se vsaj malo spoznajo in imajo kolikor toliko dobro mrežo dobaviteljev.

lp

rhabdo ::

Mene pa zanima ena stvar in bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme. Saj se navezuje na naslov! Torej, a se da dva računalnika povezat z USB bluetooth adapterjema in če se to da, a lahko delita tudi adsl povezavo?
Hvala za obrazložitev!:8)

LP!

CaqKa ::

baje se da.. vzpostavit pa morš PAN :)

pujsek_ ::

Teoretično je itak vse možno, kako se pa stvar obnaša praktično pa vprašanje, no slo-tech je pred časom objavil en članek na to temo...
wireless bluetooth
Welcome shop.wlan-sat portal...

CaqKa ::

čist mimogrede.. sem mel doma dva usb blututha.. ampak ko sem videl kako gre zadeva počasi sem kar skenslal to da bi se sploh začel ubadat z PAN
je pa fajn če imaš sp2 nameščen v kolikor se misliš s tem ubadat. sem gledal in ima ogromno podpore za BT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393187 (2214) bastadu
»

Povezava modem-računalnik

Oddelek: Omrežja in internet
102352 (2228) 'FireSTORM'
»

Izbira brezžičnega routerja

Oddelek: Kaj kupiti
71573 (1400) mikko
»

deljenje pasovne širine z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
61218 (1117) Bakunin
»

Kateri Router - izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
252648 (1912) SergioGuru

Več podobnih tem