» »

Slo-tech 2.0 instalacija in digitalni fotoaparat

Slo-tech 2.0 instalacija in digitalni fotoaparat

damjo ::

Poskusil sem inštalirat slo tech linux 2.0 na trdi disk, vse poteka gladko, linux ne javi napake, ko pa znova zaženem računalnik, mi grub javi napako pri zagonu linuxa (napaka v particiji), nekajkrat mi gruba sploh ni zagnalo.To je pri inštalaciji z MBR. Pri inštalaciji z particije mi vrže kar grub kot tekstovno vrstico (a'la dos), seveda če ga zažene. Poskusil sem tudi z drugimi bootload-erji (GAG na primer), pa mi javi, da ni prava particija, oz. napaka v particiji. Windowsov XP mi Grub sploh ne spozna!. Gruba sem imel inštaliranega že pri drugih linuxih (npr, Pingo)in je delal brez problemov!
Prve dve particiji so fat 32, ostali dve so linux swap in primarna linux particija t.j. hda3 in hda4.
Pri prejšnjem slo-tech linuxu je bil noter program za delo s dig. kamero (gtCam če se ne motim). V tej distribuciji ga nisem našel. Ali ga mogoče nadomešča kateri drugi? Kateri? Obstaja kakšen drugi način za pobiranje fotografij z dig. fotokamere (Canon PowerShot A60)? Ah, da ne pozabim kamera ima USB.
  • zaklenil: moj_nick ()

lopov ::

Samo za prvo vprasanje ... Konec tedna bo predvidoma nova verzija in si instaliraj tisto. Tudi jaz imam enak problem in se mi z diska ne postavi; napaka je menda v /etc/init.

Za kaj vec poglej Slo-Tech GNU/Linux -- na dnu.

Pa tudi drugace priporocam, da tovrstna vprasanja pises tja.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

moj_nick ::

Točno tako ;)
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Kubuntu 8.10] - linux pomoč rabim

Oddelek: Operacijski sistemi
7887 (753) Gogo
»

Nimam vec boot loaderja

Oddelek: Operacijski sistemi
71098 (1011) Keltyrael
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295306 (22963) Skrat
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006479 (5023) SkIDiver
»

Fedora FAQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
934104 (3419) meszaj

Več podobnih tem