» »

LILO bootloader ter windows se ne zazene vec.

LILO bootloader ter windows se ne zazene vec.

Hux ::

Problem je sledec.

Windowsi c: // Mandrake e:
Instaliram z liloboot loaderjem prvo.
Windows se ne zazenejo. Samo neki heroglifi.
Pol seenrkat formatiram in probam z Grubom in enako prazno crno okno.
Nikak vec windowsev nisem mogo spravit v pogon pol.
Potem sem prebral da eni ki so meli taki problem so resli da so windowse nanovo instalirali.
Probam to formam C: in install in prvic ko hoce z diska boota rece "Operating system error"

Kak zaj nej naredim da na c: spet lahko windowse instaliram?

Probal sem bootloader z pomocjo FDISK/MBR odstranit in negre rece cant save backup unsuccessful.
Pol sem z recovery konzolo od Windows CDja probal. FIXMBR.
Reklo je da je restoralo vendar ni dobenega effekta. Se vedno nemorem windowse instalirat al pognat. Enak error kot zgoraj.

Kaj je zaj narobe tu? Ki se hrani bootloader in kak popravit ce je to kaj povzroca problem.
Kje se hraijo ti bootloaderji.
A bi z kompletnim zbrisanjem particij ter formatom celega diska bootloaderja odstrano in ponovno lahko instaliral winse?

Kaj se nej probam. Ker linuxe lahko instaliram ponovno na e: kot jih mam zaj in bo enako delalo. Winsi neuporabni linuxi delajo.

PARTyZAN ::

www.mandrakeprinas.org to je bug v community verziji.

Hux ::

Uh thx za to stran. Sicer nice na najdem da omenja kdo kaj.

Tudi ce je bug jaz bi rad windowse nazaj te brez da particije zbrisem :8)

CaqKa ::

jaz se bom tehle linux bootloaderjev ogibal kot hudič križa...
meni je fedora totalno zmrdala mbr.
meni ni drugega pomagalo kot da sem vse particije izbrisal in na novo kreiral ter inštaliral na novo (ne ghostal, čeprav sem imel delujoč ghost, se ta ni zagnal)
skratka za linux si rajši naredi boot disketo in iz nje zaganjaj.

CaqKa ::

pa tisti bootstar v tej temi še probaj. meni je začasno rešil situacijo

Nerdor ::

Osebno imam boot loaderje lilo, grub, bsd booter na floppy disketi. Particije sistemov na hard disku. Swap particijo imam za bsd in linux skupno :D
Finta: ce dam disketo z lilo-tom mi boota linux, ce dam drugo disketo od bsd booter mi bsd boota, ce nic ne dam pa boot mngr od windowsov :))
NIKOLI ne pustim, da bi na MBR imel boot loaderje, to je bedarija in ne pisite, da jest nimam prau, ker jest imam prau 0:)
Zato te boot loaderje imejte na disketah ali na usb stickih :)) . Resno!
Ce se kaj zalomi, neha disketa delat, rescue disk/mode, in novo disketo/usb in lilo/grub, da se naseli na disketo/usb!

Druga opcija XOSL , ki ga dobis na tem naslovu.

CaqKa ::

zdaj se bo pa ziher spet pojavil kak pamenjtakovič ki bo znal povedat kak je xosl stara zadeva in bla bla bla... ah

BigWhale ::

> jaz se bom tehle linux bootloaderjev ogibal kot hudič križa...
> meni je fedora totalno zmrdala mbr.

Khm, zmrdal si si sam. Meni stvari ze deset let delajo brez problemov, se nikoli se ni nic zmrdal... so pa stari windowsi vedno MBR povozili ob instalaciji ;>

kopernik ::

Nerdor:

NIKOLI ne pustim, da bi na MBR imel boot loaderje, to je bedarija in ne pisite, da jest nimam prau, ker jest imam prau


Prosim razloži, zakaj imaš prav ?

BigWhale ::

Ja, tud mene zanima zakaj ne bootloaderja na MBR... Resno...
Eno, tako pametno razlago bi prosil.

CaqKa ::

iz varnostnih razlogov ker se vedno lahko nekaj zmrda...
sicer pa bigwhale. ti se očitno nisi nikoli tolko s particijami ubadal da te ni jebalo...
jaz sem pa mojo particionirajne že tolko krat spreminjal (in vsakič pustil dve particiji čisto pri miru) da se je očitno nekaterim toolom čisto zmešalo.. vključno z grubom.

BigWhale ::

Jaz sem s particijami pocel ze take perverzije, ki se jih Rocco Sifredi ne bi sramoval....

;>

kopernik ::


iz varnostnih razlogov ker se vedno lahko nekaj zmrda...


Pa kaj se vedno zmrda ? Ne vem no, pa uporabljaj diskete, če ti je lažje. Res pa je, da jaz nikoli nisem delal kakih čarovnij s particijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

CaqKa ::

BW te sma pa pač dva :)

Hux ::

Ok kak se pa naredi to? Disketnik je sel spet pogobe tak da odpade.
Linux Boot CD morda obstaja?
In kak preprecim da se bootloader sploh instalira? Kolko sem vido v mandreku in RedHatu se kr automaticno isntalira bootloader :|

Jaz sem tudi particije zbriso formatiro celo in spet particije naredo da je disk sploh zacel sprejemat windows spet. Pa par stvari sem zgubo da bi si lase populo teh par 3 ko se mam :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Disketnik dela spet. Ocitno je bil kabl presvoh ftakjen not :D.
Baje ni bil LILO bootloader kriv za mojo nesreco ampak bugas release mandreka tak da bom se probal enkrat z bootloaderjem ko bo finalno popravleno. Vse vazno pa predtem prineso na drugi disk :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 oper. sistema - zbrisal enega - ne dela drugi

Oddelek: Pomoč in nasveti
7881 (775) slovencl
»

Kako zbrisati direktorij C:\BOOT, ki je ostal od Viste???

Oddelek: Operacijski sistemi
111824 (1603) Gapi
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624415 (3750) WarMaker
»

Kateri program za muli boot ?

Oddelek: Programska oprema
81372 (1257) jlpktnst
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231851 (1579) dr.J

Več podobnih tem