» »

? spremeniti FAT32 particijo v NTFS, ne da bi formatiral? Help!

? spremeniti FAT32 particijo v NTFS, ne da bi formatiral? Help!

ZLOky ::

Kot sem že zgoraj napisal, kako bi spremenil particijo iz FAT32 v NTFS, ne da bi moral formatirati ali kakorkoli spreminjati podatke na disku.

Namreč, na disku so bili podatki na NTFS particiji, potem sem pa z enim programom "spremenil"(zaje8al) info o particiji. V glavnem podatki so še vedno na disku. Nisem jih brisal ali kakorkoli spreminjal. Pa sem razmišljal, ali bi bili podatki dostopni, če bi zopet "zje8al" particijo, zdaj iz FAT32 v NTFS.

In to še ni vse. O tistem programu:
Kolega mi je na svojem abaku, s FAT32 particijo, naredil rescue CD, ki si je tudi zapisal datoteki partinfo.dat ter bootinfo.dat od njegovega sistema/diska. Ena možnost je, da tisti program inštaliram na abaku s NTFS particijo in ponovim postopek. Je kakšna bolj enostavna?

10X

sash ::

partition magic 8
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ZLOky ::

To sem najprej sprobal, ne dopušča.

Cowboy6 ::

v command prompt tole napiši

C:\Documents and Settings\cowboy>help convert
Converts FAT volumes to NTFS.

CONVERT volume /FS:NTFS [/V] [/CvtArea:filename] [/NoSecurity] [/X]

volume Specifies the drive letter (followed by a colon),
mount point, or volume name.
/FS:NTFS Specifies that the volume is to be converted to NTFS.
/V Specifies that Convert should be run in verbose mode.
/CvtArea:filename
Specifies a contiguous file in the root directory to be
the place holder for NTFS system files.
/NoSecurity Specifies the converted files and directories security
settings to be accessible by everyone.
/X Forces the volume to dismount first if necessary.
All opened handles to the volume would then be invalid.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Cowboy6 ::

pa se znajdi:D
Tukaj naj bi bil moj podpis.

ZLOky ::

Hvala za enkrat, bom sprobal, pa se čujemo.

totek24 ::

V command rompt napisi -->C:\> CONVERT C: /fs:ntfs

Podcrtan c: pac spremenis v crko driva ki bi ga rad spremenil.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

zee ::

V Partition Magicu 8 gre prav komot, samo ne smeš uporabljat dosovske verzije. Pač inštaliraš v Winsih in potem od tam zaženeš konvertanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Highlag ::

Če imaš Windows XP moraš nekje imeti za to celo ikonico. Malce pobrskaj po START menijih.
Never trust a computer you can't throw out a window

ZLOky ::

Ja, do tu vse lepo in prav. Ta Partitiom M. 8.0 uporablja za konvertiranje WinXP aplikacijo za konvertiranje in nič drugega, tako da to odpade. Potreboval bi kaj bolj agresivnega, tako da ne bi nič preverjalo, kaj šele spraševalo, pač ko bi zagnal konvertiranje bi to tudi izvršilo, pa tudi če je to možno ali ne, "ima da konvertira, ne da zaje8ava".

Pa še ena stvar. Ali ima kdo inštaliran Norton Antivirus 2004 na disku/diskih z NTFS particijo/particijami? "Neka se javi, tako ili onako", mislim kar tukaj direkt ali pa na zasebni mesaž.

Skrat ::

Norton SystemWorks 2k4, na dveh masinah v bajti, obe Win2k, NTFS. Kaj te zanima?
Free software is a matter of liberty, not price.

ZLOky ::

OK Mr. Skrat. Nevem, če si prebral moje tekste. No v glavnem. Da ponovim na kratko;
WinNT 4.0 (LOL) -> pošta->zagnal *.pif/po nesreči, menda virus (LOL × 2) -> Winsi zaštrikali -> naredil pri kolegu z Norton Antivirus 2k4 RescueDisk -> zagnal rescue.exe namesto nav(pa še nekaj).exe -> pogovarjal s kolegom in nič gledal, kaj vprašuje program ter pritiskal enter, ne da bi GLEDAL. -> zje8al disk -> prepisalo info o particiji od tistega diska na katerem je bil narejen RescueDisk na mojega z WinsiNT4.0.
To bi bilo približno vse.

Potem sem pa probal z EasyRecoverjem v DOSu, v WinXP, pa z GetDataBack(For NTFS Disks) in njiente, ništa, nula koristnega, oz. podatke najde skoraj vse (EasyRec), 98/100 je neuporabnih

No zdaj pa razmišljam, da bi še enkrat zje8al disk po istem postopku, samo NA2004 bi moral biti naložen na Win98 z NTFS particijami. Morda bi bili potem podatki bolj dostopni. Za probat je, čeprav dvomim.

Pa še to. Se mi zdi, da se rescueDiska ne da narediti na sistemu z WinXP, Win2k, menda samo v Win98 pa ME, sej piše v katerih sistemih lahko narediš RescueD.

NA2004 sem inštaliral v WinXP samo zaradi RescueDiska, pa je napisalo, da ne morem narediti RDja v WinXP, no potem sem takoj na novo particioniral, formatiral disk. Tako da ne vem v katerih sistemih lahko narediš RD. La.

No, lahko kako pomagaš (koristno za podatke na disku seveda)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493784 (3037) Stoyc
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131273 (1273) Mr.B
»

Iz FAT32 v NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
71071 (935) KiLLeeY
»

w2k in NTFS quick format?

Oddelek: Programska oprema
71390 (1264) CaqKa
»

NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
121401 (1252) andrej

Več podobnih tem