» »

Vaše izkušnje z LCD in CRT

Vaše izkušnje z LCD in CRT

schurda ::

Pred dvemi tedni so mi v službi zamenjali monitor. Prej sem imel IIyamo Vision master pro 410 (17'', ravni ekran), potem pa so mi dali Sony SDM S53 (15''). Diagonali sta približno enaki, slika na LCD je seveda ostra, kot mora biti in prav nič ne migota. A glej ga zlomka, že prav kmalu so me začele boleti oči in poskušal sem z vsemi nastavitvami, pa ni pomagalo. Zdej sem si monitor spet zamenjal in spet imam starega CRT in je takoj boljše. V čem je keč? A ne pravijo vsi, da jim na LCD-ju počivajo oči? Kakšne pa so vaše izkušnje?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)
  • spremenilo: schurda ()

Phoebus ::

Ja takoj ko sem kupu nov big lcd me je glih njegova ostrina dobesedno rezala v oči :) Sej pol se navadiš. Čez kakšen teden.

perci ::

schurda: Brightness si probal znižat?

flipflop ::

schurda nisi si ga dobro nastavil,verjetno je presvetlo. Mene je tudi motilo pa sem si ga nastavil in je veliko boljše kot prej CRT.

nicjasno ::

Za noben denar ne grem vec nazaj na crt!
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Caligula ::

Jp, LCD rocks.
Verjetno mas res svetlost premocno. Daj si jo se v driverju zmanjsaj, ce mas na monitorju ze na minimum.

schurda ::

Ja hvala za nasvete, bom probal tudi to.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

KontraCepec ::

Res je. doma imam CRT v ljubljani pa LCD in ko med vikendom delam po 5 ur na CRTju cist navzkriz vidim.
Sicer so me velikokrat pekle oci za lcdjem, kljub milijonkrat boljsemu obcutku in odkar sem znizal brightness je slo tudi to v vecna lovisca.

Spajky ::

Če pa še ne bo dovolj pomagalo kontrast in osvetlitev na LCD-ju zmanjšat in boš še vedno imel probleme ("blurry vision" sindrom, ki kmalu ne preneha); si pojdi zmerit krvni sladkor in upaj na najbolje! Pa čist resno mislim; jest zaradi povišanega cukra mam zadnje čase težave z očmi in ne morem imet LCD-ja in trinitronca tud ne! Mam CromaClear cev (vmes med navadnim in trinitroncem) in to je max kar dolgoročno prenesem! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403796 (2391) Hux
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676070 (4978) Tilen
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557351 (6035) trs
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645538 (4081) Marjan
»

Kaj veste o LCD-jih?

Oddelek: Strojna oprema
171678 (1468) ABX

Več podobnih tem