» »

Kater CRT monitor?

Kater CRT monitor?

«
1
2

Tilen ::

Zdaj si lastim enega hm... 6 let starega 17" CRT-ja pa sem se odlocil, da bo treba kupit oz. dobit (bliza se bday :P) nov monitor.

LCD odpade takoj ker veliko igram igre, se posebej take kjer se stvari hitro dogajajo/premikajo (CSS).

Razmisljal sem o 19" 959NF Synchmasterju ali kaj podobnega...

Mogoce tudi kaj od 21" samo ne vem katerega bi, za 19" me je NF ze skoraj dokoncno preprical.

Imam tudi solidno graficno kartico (6800GT) zato bi visje resolucije prisle prav. :)

Hvala za predloge...

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

ČIP 008 ::

Kater CTR monitor? Hm moj predlog ... n o b e d e n..., ker CTR-ji danes sodijo v kontejner!>:D

Silvo ::

Kaj pa,če vseeno vsaj probaš igrat(CCS) na en dober LCD?

lp.
Silvo

d0rK ::

Joj sam ne mi o ghotsingu no...Ker ga ni.

Sam si lastim kksn let str LCD Gericom 19", spilam tako CS kot CSS in pousod ownam. Slika je skos uredum, ni sledi o ghostinu.


Uzem en 17" LCD.

Tilen ::

A mi lahko kdo odgovori na vprasanje prosim?

Nevrjetno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

Kaki Eizo vzami.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zheegec ::

Sem bil z 959NF zelo zadovoljen - OK resolucija&refresh. Sedaj imam LCD, pa ne grem več nazaj na CRT.

Za svojo ceno je zelo kul zadeva - NF = tudi ravna katodna cev! Tisti dve črtici boš pa prec odmislu!
LCD odpade takoj ker veliko igram igre, se posebej take kjer se stvari hitro dogajajo/premikajo (CSS).

Sem ti že rekel - na 913N se ghosting ne opazi NIKJER SPLJOH!!

Kakšen NEC 1970 je zakon :) Za 145K z X-black.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jurre ::

pomoje tud kaksen 959NF, oz samsunga obvezno:D Drugace sem imel prej samsunga CRT, super slika ostra, sploh proti nekaterim drugim monitorjem. Sedaj po 2mesecih uporabe LCDja sem priklopil CRT, da sem imel dual monitor, sem mislil da me bo kap ko sem zagledal sliko na CRTju!8-O kot da bi gledal skozi meglo:D nisem imel 10min prikloplenga...

mtosev ::

Jaz tudi mam LCDja. Acer AL1751 mam. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen ::

ALIEN3001, ce sem omenil 959NF bi lahko videl da ne razmisljam o monitorju za 145k :P

Za svojo ceno je zelo kul zadeva - NF = tudi ravna katodna cev! Tisti dve črtici boš pa prec odmislu!

kateri dve crtici?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

Eno od leve proti desni, pa eno mal niži od desne proti levi... al pa mogoče obratno, res ne vem :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

A to na ekranu al ka?

pa se vidi? 8-O Ne mors kr crt met gor no...

In zakaj je pol tk dobr ta 959NF ce ma ti 2 crti?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

Trinitron, ima dve črti da drži tisto mrežo gor al kaj, ker je težja. Še vedno ne opazim tega, čeprav imam že nekaj časa LCD.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Se pravi da so te crte na LCD-ju samo al kako?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

Neee, na trinitroncih, kot je 959NF.

Preber še 1x 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Trinitron, ima dve črti da drži tisto mrežo gor al kaj, ker je težja. Še vedno ne opazim tega, čeprav imam že nekaj časa LCD.

Iz tega sem pac sklepal da imas LCD-ja in da teh crt ne opazis.

No a ni nikogar tu ko si lasti opevanega 959NF ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jinto ::

Jaz imam Dell 1905FP in Samsung 959NF, enega ob drugem :). Ostrina na LCD-ju owna, branje, internet, word...je na LCD-ju odlicno, na CRT-ju mi sedaj slika izgleda precej meglena :). CRT ima pa boljse temnejse odtenke barv in crno in pac nima odzivnega casa(moj LCD ima PVA matrico, ki prikaze vse barve a ima 20ms odzivni cas, kar naredi ghosting je opazen, ampak sem igral CoD in Warcraft 3 in me ni motil). Tiste dve črti na trinitroncu pa sploh ne motijo in če se ne boš obremenjeval z njimi, jih ne boš opazil. Mislim da je cena 959NF zdaj pod 50 tisoč, kar bi moral biti ugoden nakum, jaz sem namreč dal skoraj 100, 4 leta nazaj. Jaz tudi hodim na lokalne LAN-e in je več kot dvajset kilska kocka muka za okoli nosit. Če bi izbiral bi vzel LCD-ja, sam so pač dražji, tale moj je v redni ceni 110k(Mimovrste). Za 19" LCD boš dal najmanj 70-80 tisoč, imajo pa približno 1" večjo vidno površino kot enako velik CRT.

AngelOfDeath ::

Vprašanje kak se obnesejo tile novi LCD-ji z 8ms odzivnim časom :)

Če pa že po vsej sili hočeš crt bo pa verjetno samsung najbolša izbira

mtosev ::

Jaz mam 8ms. :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Xgeneration ::

Jaz imam Samsung 997MB. Sem zelo zadovoljen. S TV tunerjem je TV slika špe lepša, svetlejša, barve pa bolj žive kot na skoraj novem gorenjskem televizorju. Igre so itaq užitek. Se pozna, da ima monitor 500ccd svetilnosti. Seveda ne pri vseh opravilih. Pri pisanju teksta se svetilnost ustrezno zmanjša, da ne pečejo oči...

Poleg tega monitor samodejno zazna premikajoče slike - recimo, da vklopiš media player - monitor sam zazna okno in ga osvetli od znotraj (okolica okna ostane normalna - in tu si rečem, kak dobro je, da sem izbral ta monitor, ker je gledanje TVja, DVDjev, igranje iger res užitek).

Sem ga pa komaj dobil. Na Gambitu sem moral kr en čas čakat.
Ga pa ne zamenjam za noben LCD. Ok - če bi mel ogromno denarja, bi morda takrat kupil LCD - za mojega Samsunga pa sem dal 39900 sit. Novega seveda, s troletno garancijo.

Priporočam.

Edino, kar pa je pri tem monitorju rahel nateg, pa je to, da nima popolnoma ravnega zaslona, kot piše povsod, kjer to bereš... Pred zaslonom, ki je rahlo ukrivljen - torej navaden CRT, je le popolnoma ravno steklo.
Mene to sicer ne moti.

Samsung 959NF je tudi dober nakup - sem se odločal tudi med mojim in dotičnim. Skoraj bi ti bolj priporočal svojega. Kot rečeno, nima ravnega zaslona, ima pa SLIKO.
LP

Tilen ::

Pri tem tvojem monitorju me moti predvsem to :

1280 x 1024 @ 89 Hz
1600 x 1200 @ 76 Hz

NF:

1280 x 1024 @ 101 Hz
1600 x 1200 @ 87 Hz

Ti dve locljivosti bi vrjetno jaz uporabljal...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gfighter ::

Če imaš 6800GT in 17" monitor, potem je pa res čas za menjavo. Sam imam SyncMasterja 1100DF in sem z njim zelo zadovoljen. Res je sicer, da DynaFlat ne pomeni popolnoma ravne slike, ampak se v praksi ne opazi nič. Velikost slike je itak ogromen plus takšnega monitorja, cena prav tako ni pretirana, edino, kar me je res motilo, je bilo prenašanje monitorja v drugi štuk:D. Kubik plastike pač ni kar tako, zato je nakup smiseln le, če imaš dovolj prostora in ga ne misliš nositi s sabo po raznih LAN-ih.Osveževalne frekvence so tudi več kot primerne:
1600x1200 @95Hz
1280x1024 @110Hz
Moje priporočilo: Če ga dobiš za dobro ceno, ga vzemi (jaz sem dobil novega za 70.000 leto nazaj). Monitor itak kupiš zato, da ti bo služil >5 let, tako da kupi čimboljšega. Velikost je definitivno prednost 21-ke, prav tako Refresh rates. V vsakem primeru pa bo CSS dobil popolnoma druge dimenzije z 19" ali 21" monitorjem. Sam pa itak nikoli več ne kupim karkoli manjšega od 21", še ta se mi počasi zdi malo majhen (24" bi pa mogoče že bil dovolj - za nekaj časa :P )...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

krho ::

Tilen ti bi na 19" laufal 1600x1200?

Me zanima kdaj boš začel nosit očala.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Matek ::

Tilen, nekaj številk nazaj je bil v Bug-u test 19" monitorjev za gamerje in 959NF je gladko zmagal (oz en monitor je bil pred njim, ampak v dosti višjem cenovnem razredu, mislim da ena iiyama).

Sicer sem pa tudi jaz razmišljal o nakupu istega monitorja, potem pa mi je Pajo za na NEST posodil enega samsunga z 12ms response time in na njem sem brez najmanjšega problema igral Quake III, tako da se zdaj odločam za nakup 8 ali 4ms LCDja. Poskusi dobit koga s kakim novejšim lcdjem, ga odnesi domov in z njim igraj dan-dva, pa boš videl.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Tilen ::

krho, ta locljivost bi bila zelo redko na zaslonu. Recimo ob preizkusanju kaksne igre ;)

Za nabijanje CSS-ja bi pa vrjetno uporabljal 1280x1024 in za desktop resolution prav tako zato mi je pri tej resoluciji pomemben cim visji refresh rate.

MadManMato, lahko bi prisel kaj pozdravit na nestu :P

Drugace pa hvala za predloge.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Saladin ::

Sam imam 959NF že par let - fantastičen monitor z ostro sliko in živimi barvami.

Vseeno pa razmisli o LCDjih (in o po mojem glavni slabosti, da imajo razmazano sliko pri večini rezolucijah. Ghosting dandanes ni več problem)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jan987 ::

no jest tud sedaj nameravam za monitor dat ene 90k sit max. pa me zanima kaj naj vzamem. na mizi je prostora dovolj rad pa bi kvalitetno sliko za gledanje filmov in igranje iger ter da me nebi bolele oči ob delanju z raznimi progrmi ko buliš nekaj ur v monitor.

Ali je to lcd ali ctr mi je vseeno, važna mi je kvaliteta slike in pa da me ne bolijo oči.

Aja. Grafična kartica je radeon 9600xt, ki jo bo kmalu zamenjala 6600gt ali x800 (nov sistem)

Saladin ::

Mene pri LCDju najbolj motijo razmazana slika pri nekaterih rezolucijah. Če imaš 19" LCD se boš moral navaditi na stalno rezolucijo 1280x1024 (ali nekaj takega). Če ne boš imel dovolj močnega strojčka, ki ti bo igro poganjal v tej rezoluciji, ali če nisi navajen delati na takšni rezoluciji, ne boš ravno vesel.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Xgeneration ::

89Hz na 1280 je že čisto dovolj...

Je pa res, da jaz najbolj uporabljam 1024*768 ker mi to najbolj ustreza. Vse je lepo veliko in niti ne rabim leč - ker imam majhno dioptrijo.

Drgač mam pa nastavljeno 1024*768 na 90Hz.
Itak ni priporočljivo met na monitorju frekvence višje od 85Hz. Sem nekje bral, da se monitor hitreje stara. Ampak tudi sam uporabljam na višji...
1600*1200 se mi zdi pa že kr odločno premajhno vse skupaj za 19" monitor. Seveda pride prav - včasih - takrat bom pač potrpel na nizki frekvenci.

Pač tk js mislim no...
LP

Xgeneration ::

No sej da ne bo pomote - tut 997MB ima zelo ostro sliko in zelo zelo žive barve. Barve so itaq prednost Samsungov nasploh.

Ne vem če se splača dati 20000sit več samo zato, da imaš raven zaslon.
LP

Tilen ::

IIYAMA 19" ?

Hm:)

A to je nakljucje? Ni nekdo omenil da so to neki dobri monitorji :)=
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krho ::

Tilen. Tega modela ne poznam. Jaz imam Iijama 454. Pa sem dal 2 leti nazaj 130kSIT zanjo. Sicer me mika da bo jo prodal in si omislil Dellov 24" WS LCD sam zagotovo ne bi dobil prav veliko zanjo....
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ReBi ::

iiyama rules!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vision master pro 410- težko najdeš bolšga za ta dnar.

JohnyB ::

Preden sm kupu LCD sem imu 959NF in ti povem, da je to ODLIČEN CRT monitor!

In če boš že kupoval CRT kupu tega ne moreš zgrešit ...

1600x1200@85 BP :)
Apple iMac

Matek ::

Ne vem če se splača dati 20000sit več samo zato, da imaš raven zaslon.

959NF je v več pogledih superioren 997MB, ne gre le za raven zaslon. Ima čisto drugačen tip katodne cevi kot MB in posledično boljše barve, kontrast in ostrino.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

N-E-O ::

tud js mam monitor Samsung 959NF in zaenkrat dela odlično!
edina pomankljivost je teža... :D težak je kot svinec.. sploh za lan partye se fajn prešvicaš (sploh če si geek) :))
Follow the white rabbit.

Tilen ::

Glede na vase izkusnje z 959NF in koliko sem prebral ze prej in slisal o njemu bom se vrjetno kr odlocil zanj. Deloma tudi zaradi financnih omejitev.

Sem pa pogledal tut za tistimi samsungi z 8ms na mimovrste, obetajo veliko, pa cena LCD-jev je tudi zelo padla kolk vidim glede na kaksno leto nazaj.. samo mislim da bo treba prvo videt mnenja uporabnikov pa mal vec $ zbrat za kaj takega :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

glinik ::

959NF je super zadeva. Vse drugo od Samsunga je repa, pa brez zamere tistim ki hvalite druge CRT modele.

Bolši monitorji od tega so Philips 109P, kakšna Iiyama in seveda kralj monitorjev - Mitsubishi.

Definitiivno ponuja Samsung 959NF največ za svojo ceno, to se mora povedat.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

Ti nisi normalen......50k za en jajc od CRT-ja medtem ko imaš soliden 17''LCD za malo več.

ČIP 008 ::

Pa ja danes ko so zunaj res kvalitetni LCD-ji o CTR-jih spolh ni vredno debatirati.

Saladin ::

Kvaliteten LCD - cca 100.000 SIT
Kvaliteten CRT - 50.000 SIT

:\

Še kako je vredno debatirati.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

matjash ::

Še en glas za LLyam-o , če je model vision master 410 vsaj enako dober kot 400, ki si ga lastim, že 6 let in je slika še zmeraj dosti lepša kot na veliko novih monitorjih, pa še noče in noče se znucat, da bi tudi jaz na enga LCD-ja prešaltal.
... bolje pozno kot nikoli.

Zheegec ::

Tilčy - saj bi lahko na NESTu pogledal kako to izgleda. 8ms Samsung 913N je super glede ghostinga - ga ni spljoh. Slika pa pač ni takšna kot na CRT, vidni kot pa walda spljoh ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

Saladin : ne seri.........70K je vrh glave za super 17'' LCD.

Saladin ::

Govorimo o 19" monitorjih
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

glinik ::

MEDENA, pogovarjamo se o CRT monitorjih. Prosim ne mešaj jabolka in hruške...

Jaz bi tudi raje v trenutni situaciji vzel kakšnega LCDja. Ampak o tem se tukaj ne pogovarjamo !

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Spajky ::

A ma kdo slučajno od vas npr.CRT 19˝MAG DX-996PF2 (Pure flat); kako je slika, kake opazne anomalije ali "dihanje" slike pri odpiranju belih stvari ala oken Explorerja itd.? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ReBi ::

medina: na lcdju se igra pesjanso, pa v wordu pišeš, brskaš po netu... za cod in podobno more bit pa nujno crt. za filme? odvisno od okusa. osebno prisegam na crt, lcd enostavno ne more naredit takih barv. bi pa še mal popravu saladina: dobr crt=50k, dobr lcd je pa krepko čez 100k krepko krepko.

SavoS ::

OFFTOPIC
@ReBi..... tebe je pa očitno malo povozil čas..... tvoje trditve so kvečjemu tvoje osebno mnenje, dočim mnenje nas uporabnikov LCD zaslonov, pa je POVSEM nasprutojoče - LCD zasloni že dolgo niso več samo za igranje pasjanse in surfanje po internetu.....in še moje mnenje - nikoli več CRT!!
Verjetno nisi imel možnosti kje sprobati LCD in CRT hkrati, da bi videl razliko......pa ne hodi v razne splošne trgovine, kje imajo vse sorte robo in med njimi tudi LCD, pa še ti so priklopljeni preko kretnic...itd.....
Tudi sam sem imel podobno mnenje, dokler nisem na svoje oči videl razlike....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

EvilDare ::

Tudi jaz bom verjetno moral kupiti lcd ker se bo kupil nov pc. Do sedaj ste se tako rekoč vsi odločali za samsunga 913b ali pa 930bf. Mene pa zanima ta novejši Lcd od viewsonica. Na THW-je je bil v zadnjih testih najbolši, vsaj tako sem jaz razbral. Na žalost nisem naročen na slovensko revijo Monitor kjer bi lako prebral kakšen slo test ne pa samo tuje. Zato me zanima če bi bil lahko kdo oz če je to sploh dovoljeno povedal če so primerjali v kakšnem testu tudi ViewSonic 191b in skenira test da ga preberem sam.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
242435 (1901) Eru
»

kateri samsung monitor: 959NF ali 757NF

Oddelek: Kaj kupiti
111518 (1323) tsh2

Samsung 959NF 19'CRT

Oddelek: Kaj kupiti
111142 (1036) boštjan
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341943 (1464) Matev
»

Kateri 19 palčni CRT monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141567 (1381) Dead_Eye

Več podobnih tem