» »

Včerajšnji polfinale najbolj komentiran dogodek na Twitterju v zgodovini

Twitter - Včerajšnja polfinala tekma svetovnega prvenstva v nogometu, na kateri je Nemčija odpihnila favorizirane domačine Brazilce, je postala dogodek, ki je sprožil največ objav na omrežju Twitter v zgodovini. Hkrati je podrla še nekaj drugih drugih rekordov, lahko preberemo na uradnem kanalu Twitter Data.

Sodeč po uporabi ključnih besed (hashtag), so o tekmi objavili 35,6 milijona sporočil na Twitterju. Med nemškimi igralci jih je bilo največ posvečenih Miroslavu Kloseju, ki se je zapisal v zgodovino kot najuspešnejši strelec vseh časov na svetovnih prvenstvih, med Brazilci pa Júliu Césarju, ki bo do nadaljnjega ostal zapisan kot brazilski vratar, ki je moral sedemkrat na eni tekmi državne reprezentance po žogo v svojo mrežo (rekord ima sicer Jugoslavija, ki je Brazilijo premagala 8:4 pred osemdesetimi leti).

Zanimiv je tudi časovni razrez števila objavljenih sporočil, ki lepo sovpada z rezultatskim razvojem tekme. Tedaj so vsakokrat objavili približno pol milijona sporočil na minuto, največ pa ob petem zadetku nemške reprezentance - kar 580.166! Kmalu po začetku nemške strelske ofenzive so spletna omrežja preplavile šale in parodije na brazilski račun.

Postavimo številke še v perspektivo. Dosedanji rekord za najbolj očivkani dogodek je bila tekma med Brazilijo in Čilom na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki je povzročila 16,4 milijona čivkov oziroma 389.000 na minuto ob vrhuncu, ko so Čilenci zapravili enajstmetrovko. Pred tem so rekorde držali letošnji Superbowl (382.000 na minuto), ponovna izvolitev Baracka Obame (327.000), predlanski finale evropskega prvenstva v nogometu (267.000), izvolitev papeža Frančiška (132.000) ter Murrayeva lanska zmaga v Wimbledonu (120.000).