vir: The New York Times
Te dni so epilog postavili še na Kitajskem, kjer so kartel takisto oglobili, poroča kitajska tiskovna agencija. Zasegli so jim 37 milijonov juanov (en evro je približno 8,2 juana) protizakonito pridobljenega premoženja, prav tako pa bodo morala podjetja vrniti 172 milijonov juanov, ki so jih preveč zaračunala kitajskim podjetjem, naročnikom teh panlov, ter plačati 144 milijonov juanov globe. Del dogovora je še podaljšanje tovarniške garancije na panele z 18 na 36 mesecev, kar bo proizvajalcem televizorjev prihranilo 395 milijonov juanov letno.
Kitajski del preiskave je vodila Komisija za nacionalni razvoj in reforme (NDRC). V šestih letih preiskave so podjetja priznala, da so med leti 2001 in 2006 organizirala 53 srečanj, kjer so se dogovorila o enotni ceni LCD-panelov. V tem času je cena panela predstavljala 80 odstotkov cene barvnega televizorja, zato je dogovarjanje o cenah panelov povzročilo neupravičeno visoke cene televizorjev.
Roko na srce pa je kitajska globa bolj opomin kot resna težava. EU je izrekla globo 649 milijonov evrov, ZDA približno 420 milijonov evrov, Kitajska pa skupno 43 milijonov evrov. Če prištejemo še strošek zaradi podaljšanja garancije, se ta številka dvigne na 91 milijonov evrov. Pod črto so podjetja skupno plačala 1,12 milijarde evrov kazni. Porazdeljena pa ni bila enakomerno, saj je Samsung dobil največ odpustkov, saj je prvi priznal kartelno dogovarjanje in zgledno sodeloval s preiskovalci. Ostali kartel zanikajo, a bodo globe vseeno plačali.