vir: TorrentFreak
Že nekaj dni po raciji je Carpathia objavila, da bodo podatke kmalu izbrisali. Februarja so nato širokogrudno najavili, da jih bodo na lastne stroške obdržali še dva tedna, a se bo morala v tem času najti trajna rešitev. Dva meseca pozneje strežniki zaprašeni ležijo v skladišču in povzročajo stroške.
FBI in tožilstvo jih ne potrebujeta več, saj sta izdelala kopije. Toda Carpathia jih ne upa izbrisati, saj je možnosti cela kopica. Gre pa za 1103 strežnike s 25 petabajti podatkov, kar ni niti malo poceni. Čeprav so strežnike izklopili in odvlekli v skladišče, Carpathia ocenjuje, da jo dnevno stanejo 9000 dolarjev - gre za oportunitetno izgubo, ker jih ne morejo naprej oddati novim najemnikov. Poleg tega je sama vrednost strežnikov okoli 1,25 milijona dolarjev.
EFF, ki varuje pravice strank Megauploada, trdi, da si uporabniki, ki na Megauploadu niso shranjevali nezakonitih datotek, zaslužijo dostop do svojih podatkov. Čeprav so v manjšini (ocenjuje se, da je 90 odstotkov vsebin nezakonitih), je EFF zagrozil s tožbo, če ti podatkov ne bodo dobili nazaj. MPAA prav tako želi, da se podatki ohranijo. Predstavljajo namreč izvrstno dokazno gradivo, ki bi ga lahko uporabili v civilnih tožbah zoper posameznike, ki so Megaupload uporabljali za nezakonito razpečevanje vsebin. Carpathia predlaga, da stroške hranjenja poravnajo EFF, MPAA ali država oziroma da strežnike odkupijo, a vse to zavračajo. Alternativa, ki jo vidi Carpathia, je postavitev strežnikov nazaj na internet za nek čas, da uporabniki z njih prenesejo zakonite vsebine. MPAA je seveda proti, saj bi s tem spet omogočili nezakonito distribucijo vsebin.
Tožilstvo je prav tako proti tej možnosti, saj ocenjujejo, da je na strežnikih tudi otroška pornografija. Megaupload je v petek sodišče zaprosil, da izda odredbo, po kateri se morajo podatki nujno zavarovati. Megaupload je s Carpathio že domenjen, da strežnike odkupi za poldrugi milijon dolarjev, a ima zamrznjena sredstva - sodišče zato prosijo, da jim odmrzne toliko sredstev, da lahko plačajo odkup. Poleg tega Megaupload trdi, da so brez teh podatkov v nepravičnem položaju pred sodnim postopkom, saj zakonodaja predpisuje, da mora imeti obramba dostop do vseh dokazov, ki bi ji lahko pomagali pri delu. Megaupload šteje podatke na strežnikih kot dokaze, ki bi jim lahko pomagali. Tožilstvo namreč ni razkrilo, katere podatke so pridobili.
Zgodba o Megauploadu se torej vleče kot jara kača in za zdaj ne kaže, da se bo kmalu končala. Trenutno so največji poraženci uporabniki, ki so imeli na Megauploadu svoje zakonite datoteke, sledi pa jim Carpathia, ki trpi izgubo vsak dan, ko so strežniki v vicah.