Gizmodo - Na Times Squaru v New Yorku po novem obiskovalcem dan in noč sveti največja reklama iz LED-diod na svetu. Panel, ki se razteza na treh straneh stavbe in meri 1.600 kvadratnih metrov, je treba z nečim krmiliti, zato so se pri Gizmodo podali v žrelo zveri, ki skrbi za nemoteno mežikanje ledic.
Za vsako stran reklame skrbi 48 diskov, ki so povezani v RAID in s hitrostjo 3.2 GB/s pošiljajo podatke v procesno enoto. Od tod se podatki prek grafičnih kartic prenesejo v šest razdelilnikov (DVI pixel splitter), ki video povečajo na ustrezno ločljivost za prikaz. Potem vse skupaj zapakirajo in po štirigigabitni ethernet povezavi posredujejo 12.000 prikazovalnim modulom. Vsak tak modul je celoten računalnik, ki poleg izrisa točk skrbi za javljanje celega kupa statistik, ki pridejo prav ob odpravljanju težav.
Ločljivost reklame je 10.000 x 4.000 pikslov, za polminutni prikaz ene same točke pa preteče 150 GB podatkov. Širina točke v zgornjem delu reklame znaša 24 mm, v srednjem 12 in v spodnjem 10 mm. Logično, kajne?
Polminutni prenos ene točke - kaj je točka? Če že direktno prevajaš (točka - spot), vsaj še enkrat preberi če je vsebina logična. "Spot" je v tem primeru mišljen kot posnetek ali pa kar kot spot (v smislu videospot).
Polminutni prenos ene točke - kaj je točka? Če že direktno prevajaš (točka - spot), vsaj še enkrat preberi če je vsebina logična. "Spot" je v tem primeru mišljen kot posnetek ali pa kar kot spot (v smislu videospot).
sej se tudi pri nastopih reče da imaš točko (spot).
If there's a problem, the panel reports itself to the main computer for easy troubleshooting. (Like a good communist, it can report problems with its neighbors, too.)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
12 MP, 30" zaslon (2560x1600x3) poganja ena grafična kartica za recimo 500$. 40 MP zaslon poganja polna štiridelna omara, v kateri ni za manj kot 500.000$ robe. Vem, da je eno in drugo postavitev nemogoče primerjati, ampak je vseeno štosno.
Kateri OS? Morda pa bi tile kaj vedeli (bolj spodaj na strani): clic ali pa tale: clic
... je blo enkrat na Discovery-u v How do they do it, kako delajo (modularno) take velike LED panele ... sestavljajo ko lego kocke iz manjših modulov ...
Meni se stvar ne zdi tako blazno težko izvedljiva.
Osnova vsega je le posebej prilagojena grafikulja, po možnosti z N optičnimi izhodi.
Prikazana kockica ima 16 x 16 pikslov.
Cel zaslon ima 625 x 250 kockic.
Če imamo recimo 50 slik v sekundi in če gredo recimo 4 bytei/pix, je to 50x1kB/s =50kB/s za eno kockico.
Če postavim na koax celo vrsto 625 kockic, potrebujem prepustni pas 625 x 50 kB/s= 31,25 MB/s Iz tega sledi, da lahko preko 1 1Gbit/Eth furam zlahka 2 vrstici kockic z ogromno časa za povratne informacije, če je treba.
Z enako rezervo lahko torej z 10Gbit/Eth furam 20 vrstic in s 40GBit/Eth 80 vrstic naenkrat.
Rabim torej 2-3 40Gbit/Eth izhode na grafikulji in ustrezne switche 40GBit optika -- 40 x 1Gbit x 2 Eth ...
O.K, ni ravno DIY projekt, vendar tudi ne raketna tehnika...
Ja, verjetno si boš na svoji hiši omislil prikazovalnik ali dva. Cene za od daleč primerljive izdelke kot je tale iz prispevka se začnejo na nekaj 10.000 EUR.
Tole tudi od daleč ni reklama, razen če meniš, da obstaja nevarnost, da bo sedaj slo-tech občestvo prikazovalnike za 50.000 EUR za v spalnico kupovalo na gornji povezavi, namesto drugje...