Microsoft - Microsoftovi strokovnjaki za varnost so na blogu potrdili, da namestitev varnostnega popravka MS06-049 v okolju Windows 2000 lahko poškoduje datoteke. Datoteke, ki so stisnjene z NTFS kompresijo in daljše od 4 KB, se ob shranjevanju ali spreminjanju lahko pokvarijo (podatke nadomesti vrednost 0xDF). Microsoft bo v kratkem objavil popravek popravka.
Zanimivo. Takale napaka bi bila v linux okolju označena kot kritična, popravek pa bi bil na voljo v največ nekaj urah. Microsoft ga bo naredil v kratkem.
Napaka se pojavi izključno samo na Windovs 2000, ki dandanes niso nevemkako razširjeni, ko pa so že tri leta zunaj bistveno boljši in novejši Windows 2003. Velika večina pa tako ali tako uporablja Windows XP. Poleg tega moraš uporabljati vgrajeno NTFS compresijo na NTFS particiji, kar še precej bolj zmanjša možnost potencialnih kandidatov, da te doleti ta napaka, kajti večina uporablja bistveno boljše načine kompresiranja datotek kot naprimer ZIP ali RAR.
Tako, da zelo dvomim, da je sploh kdo naletel na to "težavo" in so se mu kompresirane datoteke uničile.
Vsekakor pa je to samo še razlog več, da ne uporabljate vgrajenih Microsoftovih rešitev. V to štejem kompresiranje, zaščito datotek, vgrajeni firewall in podobno, ker je velika verjetnost, da boste nekoč ostali brez podatkov
izi: - če nihče ne bi naltetel na napako, je nihče ne bi zaznal - win 2k so zelo razširjeni po podjetjih in ne boš verjel, celo NTFS kompresija se uporablja
hecno mi je, kako se v teh novicah ne nabere nič komentarjev, če je Lin vs. Win flamewar prepovedan :)
kolk takih popravkov popravkov že ima MS za seboj?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
kolk takih popravkov popravkov že ima MS za seboj? tok kot en drug os patchev za razlicne overflowe pa kernel buge... but still....zakaj je blo tole sploh vredno omembe? =)
Tako kot je bilo vredno omembe, ko je nek konkurenčen OS izdal popravek, po katerem se ni več zbudil v grafično okolje. Tam so bili sicer v nevarnosti kar vsi uporabniki po vrsti in to pri najažurnejši verziji (kar pomeni ogromno maso uporabnikov), vendar napaka ni bila tako kritična (ni prišlo do izgube podatkov, le povprečen uporabnik je verjetno imel nekaj težav pri vzpostavitvi prvotnega stanja).
Zanimivo. Tudi ce das uncompressed, ti se zmerom okuzi JAR datoteke (ß na koncu datoteke, od 3000h znaka naprej)!!! In to vedno isto datoteko. Smo jo preimenovali in se za test pustili ta originalno, pa nam je pokvaril le originalno. Hmmmm...
A kdo ve, kako je zdaj s tem popravkom - se ze pokaze pri Windows Update ali ne? Nekje na MS pejdzhu sem prebral, da bo na voljo samodejno preko Windows Update, vendar je (za zdaj?) samo mozen rocni instal tega popravka popravka.