cole
Če si se pa spotaknil v iste poste je bilo pa ponesreči tako da ne piskaj. Sem
. Ampak naj te ne moti.
Zdaj fantje, zakaj vi navijanje enačite z zbiranjem znamk, leplenjem modelov ipd, oz. - kot "hobi"?
Če dobro vem, kot prvo - zbiranje znamk traja kar lep čas (oz. celo življenje), kot drugo pa - znamke so večinoma bolj obstojne kot procesor, ne da? Tukaj sedaj govorim v materialnem smislu (beri: obstojnost). Navijanje pa se ves čas spreminja - nov procesor, nove tehnike hlajenja, novi rekordi. Rezultati se čez čas pozabijo. S svojo zbirko znamk pa lahko ves čas hodim k prijateljem pa kažem, katere nove imam ipd. Ali pa slučajno vi iz screenshotov delate fotoalbum in to boste čez nekaj let kazali svojim prijateljem, otrokom, vnukom, babicam?
Še ena zadeva: nisem napisal nobene žalilne besede ali kar koli, kar bi bilo proti navijanju. Napisal sem le, da jaz (osebno) nikoli nisem videl pravo smislenost takega navijanja. Če bi imel recimo zdaj pentium III in bi rabil še zadnje procesorske moči, ker bi moral projekt predati v 1 uri - bi se seveda poslužil kakega navijanja (ki sem ga pred tem - pred tedni - že dodobra stestiral), da izstisnem nekaj procentkov več iz ubogega jedrčka.
Motite se vsi, ki mislite, da nikoli nisem navijal. Sem. Recimo Celeron Mendocino 300A z 300 MHz (4,5 x 66 MHz) na 450 MHz/100 FSB (4,5 x 10). Enkrat mi je uspelo celo spraviti nad 460 Mhz ampak je bila zadeva precej neuporabna. Ali pa PowerPC 604e 225MHz (2.2 V, 30 MHz FSB, 7,5x multiplikator - uspel sem ga naviti na 300 MHz s tem, da sem povišal zunanji FSB na 40 MHz, enkrat je deloval celo na 46 MHz-ih - imel sem pač dobro serijo
) na 300 Mhz. Ampak, kot prvo: računalniki niso bili moji (beri: kupljeni iz mojega denarja) ampak od firme, v kateri sem delal.
Glede teh navijanj pa tak: če vas firma/oče/mama/šola/ustanova ne bi financirala in bi si morali sami kupovati/financirati te (pregrešno) drage silicijeve (a se še sploh uporablja pri izdelavi CPU-jev?) ploščke, si upam trditi, da ne bi toliko navijali v skrajne in ekstremne meje. Kako je recimo pri avtomobilskem-tuningu? Delajo jo posamezniki? Ja. Ampak kateri? Tisti, ki imajo neko firmo v ozadju ali pa so tako ali drugače povezani z neko avtopredelovalnico, servisom, imajo kakega znanca ipd.
Kot vedno (in so že drugi napisali, npr. Daedalus v nekem drugem topicu), pri večina teh stvari je tako, da nekateri pač radi pokažejo, kdo ma večjega/daljšega virtualnega lulčka. Zbogi in Shark-357, to sedaj ni mišljeno na vas, ampak na nekatere dotične osebke.
Da pa se vse to naj ne bi slišalo/bralo tako zelo negativno bi zaključil s tem, da sem vesel, da so (še) slovenske firme, ki sponzorirajo posameznike, ki imajo nadpovprečno znanje in energijo, da lahko dosegajo večini ljudi nedosegljive cilje.
EDIT: napake