»

EeeKeyboard še vedno zamuja

Brez povezave nedelujoči 'widgeti'

vir: engadget
engadget - Pri Asus so, očitno, zamudili svoj februarski rok za izdajo tipkovnice EeeKeyboard, ki v sebi skriva tudi pravi računalnik in 5-palčni na dotik občutljivi zaslon. Jonney Shih, sam vodja Asusa, zdaj zatrjuje, da bo tipkovnica izšla že v Aprilu. Razlog za tokratno zamudo je dodelava v kakovosti izdelave in uporabniškega vmesnika, ki ga bo mogoče videti na prej omenjenem 5-palčnem zaslonu. Dodelava je očitno nujno potrebna, saj so se pri Engadgetu ponovno v živo poigrali s tipkovnico in uspeli Windows XP, ki je nanjo nameščen, sesuti že v nekaj minutah. Po drugi strani pravijo, da je svetla točka tega hiter zagon, kar je verjetno posledica uporabe SSD pogona za hrambo podatkov. Žal je bil test nekoliko brezpredmeten, saj...

19 komentarjev

Asus Crosshair III

vir: Exaflop!
Expreview.com - AMDjevo najnovejše podnožje, AM3, je od včeraj uradno bogatejše za novo matično ploščo višjega razreda. Asus je predstavil tretjo inačico matične plošče Crosshair (III), katere prva inkarnacija je sploh začetnica Asusove navijalsko-igračarske serije Republic of Gamers. Crosshair I in II sta bili osnovani na nVidiinem veznem čipovju (prva na nForce 590 SLI, druga pa na izboljšanem nForce 780a SLI, ki podpira tripleSLI, vgrajen pa ima tudi grafični čip), tokrat pa so se odločili uporabiti vezno čipovje iz AMDjevih vrst....

9 komentarjev

Asus pripravlja 11,6-palčni Eee PC

engadget - Da so se netbooki izrodili, je jasno, saj postajajo vedno večji in izgubljajo na svojem prvotnem namenu. Prav tako upada zanimanje zanje, saj sta tako Asus kot Acer že doživela precejšen upad hitrosti prodaje. Vseeno pa se Asus ne da, saj so danes potrdili napovedi izpred enega leta, da bodo naredili 11+ palčnega Eeeja. Obenem so prelomili zaobljubo Jerryja Shena, Asusovega CEOja, da znamka Eee ne bo večja od 10 palcev (prvotno naj bi se večji netbooki ločili v lastno, premium znamko), vsaj na prenosniškem tržišču. Še ta mesec naj bi na tržišče torej prišel 11,6 palčni netbook pod znamko Eee PC, z nekaj sreče še z več pikami na zaslonu od manjšega, 10 palčnega brata.

Naj raje dodobra dodelajo 9 in 10 palčnike ...

30 komentarjev

Pohitrite igre na svojem netbooku

UMPCPortal - Intelov GMA 950 grafični čip, ki se nahaja v vseh veznih čipovjih serije 945 (ter 943 in 940), je precej pogost v svetu prenosnikov (in namiznih, pisarniških PCjev), a je v kombinaciji s procesorjem Atom rahlo odvit. V standardni različici teče pri 400 MHz, netbooki pa zavoljo manjše porabe energije (in posledično daljšega delovanja z uporabo baterije) dobijo nizkonapetostno verzijo, ki tiktaka z le 166 MHz. Prek UMPCPortala pa je zdaj na voljo programček, ki deluje v treh večjih operacijskih sistemih, Linuxu, Windowsu kot tudi v Applovem OS Xu, v katerem enostavno izberete frekvenco, s katero naj deluje grafični čip. Poleg standardnih 166 MHZ in standardnih 400 MHz je na voljo še opcija 200 in 250 MHz, z najhitrejšo opcijo pa bo prenosnik dosegel okrog 20 % več točk v Crystal Marku.

Nekih gromozanskih preskokov v zmogljivostih tako programček ne prinaša, vseeno pa lahko prevesi tehtnico iz neigralnega v igralno. V vsakem primeru pa bo prenosnik na bateriji obratoval manj časa.

25 komentarjev

Canonical proti Microsoftu, vojna za netbooke

the VAR guy - Pisali smo že o raziskavi, katere ugotovitev je, da kar 96 % netbookov danes uporablja Microsoftov operacijski sistem, kar je velika zmaga za Microsoft in njegov Windows. Podobno kot Microsoft je tudi Canonical, razvijalec Linux distribucije Ubuntu, spisal blog prispevek (priporočamo branje), v njem pa med drugim trdi, da Microsoft širi neresnice, da bi prevladal na trgu Netbookov. Članek je, zanimivo, naslovljen Microsoft, FUD in trg netbookov.

Avtor novice, the VAR guy pa je izpostavil večji problem tega trga. Lepo je, da se z bojem izboljšujejo operacijski sistemi in postajajo bolj prijazni uporabnikom, večji problem teh malih in poceni prenosnikov pa je prav poceni oprema, npr. podstandardne tipkovnice, ki samega uporabnika prizadanejo precej bolj, kot uporaba sistema, ki mu ni popolnoma po volji. Ti prenosniki so namreč namenjeni za pregledovanje interneta in elektronske pošte na poti, kjer slaba tipkovnica pride še veliko bolj do izraza, kot drugačna postavitev ikone za...

17 komentarjev

Primerjava baterij v netbookih

engadget - Na avstralskem Netbook Review so si dodobra ogledali baterijske zmogljivosti kar trinajstih netbookov. Testirali so 5 EeePCjev, 2 MSIjeva 10 in 11 palčna Winda, 10 palčne HP Mini, Toshiba NB100, Lenovo IdeaPad S10 in Acerjev Aspire One ter Dellova mini Inspiriona v 9 in 12 palčni verziji. Podatke o zmogljivosti so dobili iz občiajnih testov samih naprav in uporabljajo baterije, ki so bile na voljo ob izidu (za nekatere modele so danes na voljo že močnejše baterije). Za test so uporabili namenski program, spisan prav za testiranje zmogljivosti baterij prenosnikov pri avstralski reviji PC User. Le-ta nadzoruje baterijo in, dokler je polna, predvaja WMV posnetek, obenem pa drži prižgan zaslon in trdi disk. To naj bi predstavljalo najslabše možne pogoje, zaradi česar so številke precej mizerne v nekaterih in naravnost osupljive v drugih primerih.

Daleč pred vsemi je bil hibridni (SSD in mehanski disk) 11 palčni MSI Wind z le 4 minutami manj od sedmih ur. Na drugo in tretje mesto sta...

8 komentarjev

Asus se poslavlja od 8,9'' netbookov

DigiTimes - Zaradi velikega povpraševanja po večjih modelih netbookov z desetplačnimi zasloni, se je Asus odločil, da bo počasi prenehal ponujati manjše 8,9-palčne netbooke. Svoje Eee PC-je z zasloni te velikosti bo prenehal proizvajati še letos, tako da bodo desetpalčni modeli po novem predstavljali kar 95 odstotkov vse njihove prodaje, preostalih pet odstotkov pa bo odpadlo na 7-palčne modele. Glede na hud tempo izdajanja večjih modelov tudi pri ostalih proizvajalcih je le vprašanje časa, kdaj jim bodo sledili.

14 komentarjev

CDje pečem pri hitrosti:

Slo-Tech - - 8x 21% (217);
- 4x 19% (201);
- 16x 15% (162);
- 12x 14% (150);
- 0x (nimajo pečke) 12% (128);
- 24x 12% (124);
- 2x 3% (29);
- 20x 2% (24);
- 32x 1% (9);
- 1x 1% (7).
Če izračunamo povprečno hitrost pečenja in izvzamemo tiste, ki pekačev ne posedujejo dobimo 11,6x, kar je precej dobro. Če pa upoštevamo še tiste, ki pekačev nimajo dobimo povprečno hitrost 10,2x.

8 komentarjev