»

Pregled specifikacij grafičnih kartic na enem mestu

Adrian's Rojak Pot - Ob poplavi vedno novih in novih modelov grafičnih kartic, si je nemogoče zapomniti vse njihove specifikacije. Pri Rojak Pot so se strinjali s prejšnjo ugotovitvijo in tako so pripravili pregledne tabele za vse danes pomembne proizvajalce grafičnih procesorjev (poleg gigantov najdemo tudi S3, Trident, 3Dfx).

Za vsak grafični procesor najdemo podatke o številu tranzistorjev, cevovodov, katero verzijo DirectX-a podpirajo, pri kateri frekvenci delajo, kakšno je spominsko vodilo, kolikšna je spominska prepustnost in še mnogo ostalih podrobnosti.

Veselo branje!

Poved, "to velja samo za NV43 jedra", vas ne bo mogla več zmesti ;)

6 komentarjev

Radeon 9800 Pro v Radeon 9800XT Mod

Adrian's Rojak Pot - Že za časa Radeonov 8500 je bilo "flashanje" šibkejših v močnejše kartice zelo popularno. To se je ohranilo vse do danes, kajti kartice so po večini enake, razlikujejo se samo v BIOS-u in malenkostnih popravkih. Tako enostavno flashamo BIOS z ustrezno verzijo le tega in dobimo hitrejšo kartico. Na RojakPOT so modificirali radeona 9800 Pro v 9800XT. Celoten postopek je podrobno razložen v članku, poleg tega pa je tudi prikazano in opisano kaj vse se tem pridobi. Vsi hitrosti željni in z ustrezno kartico v sistemu, hitro odklikajte sem.

Ob slučajnem nerazumevanju angleškega jezika, pa odklikajte v temo v našem forumu, kjer rešujejo enak problem.

8 komentarjev

Programljivi procesorji

Adrian's Rojak Pot -

Na Adrian's Rojak Pot so spisali zanimiv članek o procesorjih, ki so se sposobni sami prekonfiguirati -- FPGA. Kratica FPGA predstavlja angleški izraz field programmable gate arrays, ki opisuje te procesorje prihodnosti. Glavna ideja je, da ni potrebno imeti ves čas enakega procesorja, ki enako hitro izvaja vse računske operacije, temveč je bolje imeti procesor, ki se dinamično prilagaja aplikacijam, ki jih na njem poganjamo.

FPGA-ji, ki že obstajajo v industrijskih okoljih, sestojijo iz tisočih tranzistorjev in povezav med njimi, ki jih lahko programiramo. Od povezanih tranzistorjev je odvisna tudi namembnost in hitrost takšnega procesorja, trenutno pa v industriji omogoča, da nove tipe procesorjev s simulacijo preiskusijo pred izdelavo. Cel članek.

8 komentarjev